Skocz do zawartości

Poziom 0 a poziom drogi


Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem nowy na forum tak więc proszę o wyrozumiałość. Buduję domek i na mojej drodze pojawił się pierwszy poważny problem i dylemat. Działka (+97,9m n.p.m.) na której będę budował domek jest około 0,60cm niżej niż asfalt (+98,5m n.p.m.) przy działce. I tu pytanie jakie rozwiązanie było by najlepsze według was? Projektant wstępnie zaprojektował, iż działka zostanie podniesiona do (+98,20 już łącznie z kostką), a poziom zero znajdzie się na poziomie asfaltu (+98,5). Czy to jest dobre rozwiązanie? Czy może lepiej było by podnieść wyżej poziom zero a tym samym działkę. Obawiam się że woda może spływać mi pod domek i dodatkowo spód pierwszej warstwy pustaka będzie na wysokości (+98,28) jakieś 8sm od ziemi, czy to nie za nisko? Poniżej załączam projekt działki i fundamentu. Proszę o pomoc bo absolutnie nie wiem co robić...

fund.png

teren.jpg

Link do komentarza
8 godzin temu, Elfir napisał:

projektant wie, ile kosztuje nawiezienie 60 cm ziemi? 

 

Jak ktoś ma garaż w piwnicy jakoś sobie radzi ze spływem wody. W górach też nie wszystkie działki są powyżej drogi.

 

Wie... ale dla niego cena nie gra roli :)

Na początku kasa i tak jest na wszystko :)

Link do komentarza

Ja bym na takiej działce zupełnie inaczej ustawiła dom. Z wjazdem od bocznej drogi, która jest na poziomie działki. Blisko narożnika pólnocno-wschodniego, żeby maksymalnie duża część działki była od południa.  Wówczas ochronie od zalewania wodą z wyżej położonej ulicy wystarczy podmurówka płotu.

teren.thumb.jpg.f5921b6c91e13d287bae1c20b701637f.jpg

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

HEJ 

mieliśmy podobny dylemat, w projekcie 30cm poniżej drogi. niby mało i było ok, ale dobry kolego który zajmuje się budowlanką, pracami ziemnymi itp. zapytał mnie o jedno.... a jak przyszli sąsiedzi obok się podniosą ? będziecie zalewani z 3 stron, i tak po przespanej nocy teren podnoszę. odnośnie kosztów nawiezienia tyle ziemi .... wole to jak potem ewentualnie męczyć się z problemem z nadmiarem wody, u nas po drugiej stronie drogi na płaskim terenie też wszyscy się podnieśli ponad poziom asfaltu. 

18 godzin temu, Elfir napisał:

Ja bym na takiej działce zupełnie inaczej ustawiła dom. Z wjazdem od bocznej drogi, która jest na poziomie działki. Blisko narożnika pólnocno-wschodniego, żeby maksymalnie duża część działki była od południa.  Wówczas ochronie od zalewania wodą z wyżej położonej ulicy wystarczy podmurówka płotu.

może  mpzp tak wymagało, tzn takiej ustawienie budynku i reszty 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...