Skocz do zawartości

spód dot. montażu podwieszanych sufitów


Recommended Posts

Witam, zleciłam dwóm panom montaż podwieszanych sufitów -> pod tym linkiem jest opis całego przebiegu sytuacji 

zapłaciłam im już za usługę, robiąc przelew, umowa była ustna ale wszelkie wytyczne dotyczące prac zapisywałam na Messengerze. Nie mam ich adresu zamieszania, znam tylko imię i nazwisko jednego z panów. Ze względu na to, że źle wykonali montaż sufitów oraz ich naprawy, mam obawy, że jakiekolwiek kolejne prace naprawcze będą wykonane prawidłowo. Ponadto jestem już umówiona z kolejnymi ekipami na malowanie ścian i montaż podłóg, jeśli chodzi o montaż podług, podpisana została umowa, w której przekazałam zaliczkę, w razie zerwania umowy stracę ją. W obecnej sytuacji na naprawę sufitów mieliby dwa dni. Jak od strony prawnej mogę poczynić w stosunku do panów, czy mogę żądać od nich zwrot kosztów montażu sufitów? 

Link do komentarza

Szanowna Pani,

Nie wiemy, jakiego systemu użyli wykonawcy. W przypadku systemów Knauf rozstaw profili rzeczywiście powinien być co 40 cm, na kołkach stalowych. Płyt nie przykręca się do profili obwodowych - tutaj wykonawcy mieli racje. Konstrukcja pracuje, ale nie ma konieczności zostawiania szczeliny pomiędzy ścianą a sufitem, należy wykonać połączenie ślizgowe z zastosowaniem taśmy Knauf Trenn-Fix.

Jak wykonać połączenie ślizgowe prezentujemy w filmie https://www.youtube.com/watch?v=_M-B1o09Atg&t=133s

Gotowa masa Knauf Super Finish służy do cienkowarstwowego szpachlowania całopowierzchniowego, a nie do spoinowania połączeń płyt G-K. Do spoinowania służy gotowa masa Knauf Fill & Finish Light lub masy proszkowe Knauf Uniflott lub Knauf G-K Start

Spoinowanie płyt G-K prezentujemy w filmie https://www.youtube.com/watch?v=aSxPCkPECJM

 

Odnośnie naprawy pęknięć, to nie wiemy dokładnie, w jakich miejscach one powstały.

W miejscach pęknięć należy zrobić wyżłobienia, następnie wypełnić powstałe ubytki masą Knauf Uniflott, która jest wyjątkowo elastyczna i wytrzymała na powstawanie pęknięć. W warstwę masy należy zatopić taśmę flizelinową. Następnie, po całkowitym wyschnięciu konieczne jest wykonanie zbrojenia na nowo, czyli ponownie nałożenie warstwy masy Uniflott, zatopienie taśmy flizelinowej, a najlepiej taśmy hybrydowej Knauf Kurt i po wyschnięciu znów warstwy masy Uniflott.

W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt z ekspertem Knauf: Grzegorz Rudek, tel. 695 390 298, który odpowie na Pani ewentualne dodatkowe pytania.

 

Pozdrawiamy, Knauf

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...