Skocz do zawartości

prawidłowy montaż podwieszanych sufitów


Recommended Posts

Witam, zleciłam dwóm panom z ogłoszenia wykonanie sufitów podwieszanych w czterech pomieszczeniach. Zaznaczyłam, że konstrukcja ma być montowana na kotwach stalowych, a nie jak panowie proponowali na kołkach rozporowych, z uwagi na strop. Ponadto zaznaczyłam, że profile z uwagi na to, że są to sufity podwieszane, mają być ustawione co 40 cm. Dodatkowo sufity miały być przygotowane pod malowanie. Po skończonej pracy okazało się, że rozstaw profili został wykonany na ponad 50 cm. Między regipsem a ścianą boczną panowie pozostawili szpary. Na pytani dlaczego tak zrobili odpowiedzieli, cyt. "nie łączy się sufitu i ściany bo to pracuje i później pęka a tam są kreski dlatego nie na 40 bo musielibyśmy płytę uciąć a tak to weszło na całość by było dobre łączenie z drugą płyta". W konsekwencji po miesiącu czasu doszło do pęknięć wzdłuż sufitu. Na całości zamiast twardego gipsu położyli supr finish. Panowie mili naprawić te pęknięcia i w miejscach, gdzie doszło do pęknięć zrobili wyżłobienia i zaszpachlowali to twardym gipsem, nie zabezpieczając żadną siatką, czy flizeliną. Moje pytania są takie, jak prawidłowo powinien przebiegać ich montaż i w jaki sposób mogę teraz rozwiązać ten problem? 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...