Skocz do zawartości

Projekt domu: czy blacha (panele blaszane) na rąbek stojący jest hałaśliwa czy też nie?


Recommended Posts

Projektujemy dom (projekt indywidualny), a nasz architekt jest gorącym orędownikiem pokrycia dachu blachą na rąbek stojący typu Ruuki - twierdzi, iż do dość nowoczesnej bryły właśnie takie pokrycie będzie najlepsze. Tym bardziej, iż ma być ono wywinięte na część elewacji budynku. My myśleliśmy jednak o rozwiązaniu bardziej typowym - dachówce ceramicznej lub betonowej. 

Pogrzebałem, poszukałem (również na tym forum) i wnioski nie są zbyt ciekawe - większość wątków to żale osób niezadowolonych z powodu wysokiego hałasu. Nasz architekt twierdzi natomiast, iż jeśli blacha ta jest położona na pełne deskowanie i z membraną wyciszającą to nie sprawia żadnych problemów.

I bądź tu człowieku mądry... Kto ma racje - internet czy też archtekt?

 

Dlatego też chciałbym poprosić o opinie osób, które użytkują dach z blachą na rąbek wykonaną na pełnym deskowaniu. Koniecznie i wyłącznie na pełnym deskowaniu, wiem że jeśli go nie ma to jest głośno....

Czy podczas deszczu da się spać spokojnie, czy też zakup takiego pokrycia daje Wam w kość ;-)

 

Mój dach ma powierzchnię ok. 175m2 i nachylenie 25 stopni, jest nad poddaszem użytkowym (z sypialniami). Generalnie dwuspadowy, jednak nad jednym z okien zaprojektowany jest niewielki wykusz dachowy z płaskim dachem nad nim. Jedyne okno dachowe jest w łazience, pozostałe pomieszczenia ich nie mają.

 

będę wdzięczny za Wasze opinie...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...