Skocz do zawartości

Odprowadzenie wody z rynien do oczka - informacje


Recommended Posts

Witam wszystkich

Potrzebuję informacji jak  poradzić sobie z odprowadzeniem wody z rynien do oczka. 

Oczko jest na tym samym poziomie co dom, więc co ze spadem przy prowadzeniu wody do oczka ??? Jak się to robi gdy po doprowadzeniu jesteśmy metr niżej od lustra oczka ??

Jakimi rurami najlepiej poprowadzić wodę z rynny do tego oczka?? dach ma powierzchnię 100m2

Jak głęboko kopać pod to doprowadzenie i czy od razu w tym wykopie puszczać kablem prąd, który potem może mi się przydać przy oczku ??

 

Oczko planuję zrobić z gotowej wkopanej formy o pojemności około 2m3

 

Serdecznie proszę o porady

zapytania oczko.jpg

Link do komentarza

Czyli dałbym na zakończeniu rynny wyczystkę i do niej tą żółta rurę bo wtedy było by to w jednym kawałku.

Pytanie tylko co z zimą i mrozem ?? Bo najlepiej było by ją płytko zakopać, żeby jak najbardziej zniwelować różnicę w poziomie.

 

Jak najpłycej mogę ją dać ?? ze względu na mróz i żeby po zasypaniu można było chodzić po tym

 

Czy gdyby wąż był wypełniony wodą to go rozsadzi ??  A może są jakieś inne węże/rury które by się lepiej sprawdziły ??

 

Jeśli ktoś ma inne pomysły to bardzo proszę o podpowiedzi....

275542_1.jpg

Edytowano przez wojtek7777 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
19 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Przy takiej pojemnści oczka, to każdy większy deszcz spwoduje przepełnienie i rozlanie wody po całej okolicy. Praktycznie retencja żadna, roślinność wodna też może spłynąc .

A rybki które tam będą, bo pewnie będą, będzie szukał na trawniku.

Ryby powinny być bo bez nich to będzie wylęgarnia komarów, a oczko powinno mieć pojemność przynajmniej 10 m3.

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Warto rozważyć montaż systemu zbierania deszczówki z rynien do zakopanych w ziemi betonowych zbiorników. Albo prostszy wariant – zbiornik naziemny z tworzywa, ewentualnie z drewna, z kranem w dolnej części (aby ułatwić pobór wody).

Deszczówka idealnie nadaje się do podlewania wszystkich roślin ogrodowych i doniczkowych, bo jest bardzo miękka, wolna od nadmiaru wapnia i żelaza.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Nie ma co rozważać, bo z czasem będzie tylko gorzej. Skoro od razu nie było porozumienia, to wasi rodzice popełnili duży błąd, nie rozwiązując tej kwestii za swojego życia. Moja żona z bratem miała świetne relacje i ich rodzice też tak spieprzyli sprawę dziedziczenia i wpuścili ich we współwłasność. Więc ja niedługo po ich śmierci wymusiłem na żonie aby zażądała podziału dopóki się dogadują, bo to jest najtaniej. Kiedy relacje się popsują, to z biegiem czasu koszty będą tylko rosły. Tak, że znowu trzeba było płacić geodetę, trochę biegania, czekania i teraz jest spokój.  PS. Relacje później między nimi się nie psuły właśnie dlatego, że nie było punktu zapalnego. Czego nie można powiedzieć o szwagra dzieciach, bo żona już zapowiedziała, że z nimi w ogóle rozmawiać nie będzie, nawet gdyby zostały kiedyś sąsiadami..
    • Komentarz dodany przez Adam: Zalecam ostrożność przy wyborze systemu szuflad gtv. Przy otwieraniu i zamykaniu słychać uciążliwe cykanie kulek wskakujących na prowadnicę. Robiąc kuchnie drugi raz wybrałbym bluma.
    • Poznaj nową definicję przechowywania z szufladami AXIS PRO GLASS, wyposażonymi w eleganckie szklane boki! Wybór szuflad AXIS PRO GLASS to decyzja, która wniesie nową jakość do Twojego domu. Oto argumenty, które przemawiają za ich wyjątkowością i funkcjonalnością w każdym wnętrzu. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/wykanczanie/baza-wiedzy/systemy-zabudowy/55292-szuflada-axis-pro-glass-ze-szklanymi-bokami
    • Tak ,geodeta potwierdził ,że podział fizyczny jest możliwy ,rozważam wniosek o zniesienie współwłasności .Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź i poradę.
    • niezłe wygibasy zanim jednak zamartwimy się na śmierć linią SN, kilka wątpliwości: 1. działka była jedna, 2 ha o numerze pierwotnym 1 (tak to rozumiem) 2. właściciel dostał pozwolenie na 4 domki na te 2 ha (j.w.) 3. właściciel podzielił na 5 działek (nota bene oznaczenie 1 (po podziale) przy takim podziale jest błędne, powinno być 1/5, ale to detal) zgadza się? jeżeli tak to teoretyzując mamy 5 działek i 4 domy :), więc jedna teoretycznie nie ma przypisanego sobie domku , ale wz dotyczyła działki nr 1 przed podziałem i tych 4 domków, po podziale niekoniecznie może się okazać, że wszystkie da radę zabudować, nie znamy detali wydanej WZ (i wniosku)   i teraz czemu słup izolować, jeżeli stoi na, która Cię nie interesuje? osobiście wiele razy szukałem i nie ma oczywistych obostrzeń dotyczących "strefy" ochronnej, co najwyżej prowadzenia robót pod linią, ale elektroenergetykiem nie jestem, więc ręki sobie uciąć nie dam narysuj sobie tę sytuację w skali na papierze w kratkę i zobacz gdzie wlazła by ci chałupa spełniająca Twe marzenia i nawet te wymogi odległości i oceń czy dalej Ci to się może podobać możesz wystąpić o WZ dla takiej działeczki, urząd zapewne będzie uzgadniał ją z ZE i Ci się wyjają, na jaką skalę będą chcieli wydoić z kasy przyszłego inwestora, z kupnem bym się tak nie spieszył
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...