Skocz do zawartości

Betonowa podłoga malowana - problem


Recommended Posts

Poratujcie forumowicze proszę.

Jest sobie podłoga betonowa, wylewka tzw. mixokret. Chcieliśmy to pokryć gruntem i pomalować farbą do betonu używając produktów Akrylbet Lakma. Niestety beton ma porowatą fakturę, więc podłoga nie jest gładka nawet po testowym pomalowaniu (jedna warstwa). Chcielibyśmy by była idealnie gładka jak betonowe posadzki przemysłowe z marketów, bo dla nas jest bardzo ważne by była łatwo zmywalna. Czy znacie coś niedrogiego i najlepiej w płynie, co mogłoby wygładzić ten beton przed malowaniem ? Z jakich niedrogich produktów? Ewentualnie co innego możemy zrobić? Wykonawca wylewki twierdzi, że szlifowanie nic nie zmieni.

Link do komentarza

Myślę, że jakaś cienkowarstwowa wylewka o dużej wytrzymałości + markowa farba do betonu.  Druga opcja to jakiś środek wzmacniający podłoże betonowe (preparaty krzemianowe) a potem szlifowanie i farba do betonu. Trzecia opcja to cienkowarstwowa posadzka przemysłowa w rozwiązaniu systemowym - pewno gr. 8-15 mm. Tu jednak nie zaoszczędzisz bo samo słowo system w niektórych przypadkach nawiązuję to precyzyjnej receptury, profesjonalnego wykonania i ceny. Strzelam - Bautech, Sika etc. I prawdopodobnie po wzmocnieniu podłoża da się wypolerować ale z dodakiem ajkiegoś preparatu - tu jednak wracam znowu do rozwiązań systemowych i kolejności robót.

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

przemysłowe posadzki są często robione zupełnie inną technologią niż miksokret. :) Tu są dwa rozwiązania, niestety nie będą najtańsze:

1. zastosować wylewkę samopoziomującą wzmocnioną włóknem weber.floor 4310 (https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310) lub weber RENOFLOOR, grub. 5-8 mm i na to zastosować farbę, 

2. jeśli obecna wylewka z miksokreta ma > 1,5 MPa wytrzymałości na odrywanie (można zrobić test pull-off), można zastosować rozwiązanie żywiczne. Z tym, jak wspomniał Pan Cezary, powinna być wykonana wcześniej hydroizolacja.

 

Więcej o posadzkach żywicznych i przygotowaniu podłoża można się dowiedzieć ze strony: https://www.pl.weber/posadzki-zywiczne-jak-wykonac

 

Można też zapytać producenta farby o rozwiązania. Może jest szansa na wykonanie szpachlówki i wygładzeniu podłoża.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...