Skocz do zawartości

Betonowa podłoga malowana - problem


Recommended Posts

Poratujcie forumowicze proszę.

Jest sobie podłoga betonowa, wylewka tzw. mixokret. Chcieliśmy to pokryć gruntem i pomalować farbą do betonu używając produktów Akrylbet Lakma. Niestety beton ma porowatą fakturę, więc podłoga nie jest gładka nawet po testowym pomalowaniu (jedna warstwa). Chcielibyśmy by była idealnie gładka jak betonowe posadzki przemysłowe z marketów, bo dla nas jest bardzo ważne by była łatwo zmywalna. Czy znacie coś niedrogiego i najlepiej w płynie, co mogłoby wygładzić ten beton przed malowaniem ? Z jakich niedrogich produktów? Ewentualnie co innego możemy zrobić? Wykonawca wylewki twierdzi, że szlifowanie nic nie zmieni.

Link do komentarza

Myślę, że jakaś cienkowarstwowa wylewka o dużej wytrzymałości + markowa farba do betonu.  Druga opcja to jakiś środek wzmacniający podłoże betonowe (preparaty krzemianowe) a potem szlifowanie i farba do betonu. Trzecia opcja to cienkowarstwowa posadzka przemysłowa w rozwiązaniu systemowym - pewno gr. 8-15 mm. Tu jednak nie zaoszczędzisz bo samo słowo system w niektórych przypadkach nawiązuję to precyzyjnej receptury, profesjonalnego wykonania i ceny. Strzelam - Bautech, Sika etc. I prawdopodobnie po wzmocnieniu podłoża da się wypolerować ale z dodakiem ajkiegoś preparatu - tu jednak wracam znowu do rozwiązań systemowych i kolejności robót.

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

przemysłowe posadzki są często robione zupełnie inną technologią niż miksokret. :) Tu są dwa rozwiązania, niestety nie będą najtańsze:

1. zastosować wylewkę samopoziomującą wzmocnioną włóknem weber.floor 4310 (https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310) lub weber RENOFLOOR, grub. 5-8 mm i na to zastosować farbę, 

2. jeśli obecna wylewka z miksokreta ma > 1,5 MPa wytrzymałości na odrywanie (można zrobić test pull-off), można zastosować rozwiązanie żywiczne. Z tym, jak wspomniał Pan Cezary, powinna być wykonana wcześniej hydroizolacja.

 

Więcej o posadzkach żywicznych i przygotowaniu podłoża można się dowiedzieć ze strony: https://www.pl.weber/posadzki-zywiczne-jak-wykonac

 

Można też zapytać producenta farby o rozwiązania. Może jest szansa na wykonanie szpachlówki i wygładzeniu podłoża.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Kto przegląda   0 użytkowników

  • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Budowlańcy jak budowlańcy. To firma montująca okna, twierdzili że nie raz już tak robili... I jak to obserwować, skoro zakryte z dwóch stron. Cisną mi się na język niecenzuralne słowa. Co można zrobić w takiej sytuacji, żeby spać spokojnie? Jakieś poprawki, zabezpieczenia?
  • I co Ci odpowiedzieć? Oczywiście, że mogło. A w jakim stopniu? Tego nie wiadomo nawet gdybyś nie miał ściany przysłoniętej styropianem. Bo większość to będą mikropęknięcia, które dopiero później, po zsumowaniu wszelkich, nawet przyszłych okoliczności mogą, ale nie muszą się ujawnić. I to nawet w wersji skrajnej, jak brzoza smoleńska. To jak z tym dzbanem, co to wodę nosi do czasu. Zasadą jest aby nie stwarzać powodów do awarii, stąd wzięły się procedury i reguły. Losu nie należy kusić.  U Ciebie mleko się już wylało, teraz pozostaje tylko obserwować, czy coś się nie dzieje. I nie powtarzać błędów w przyszłości.   PS. A budowlańcom powiedz, że młotek to jest podstawowym narzędziem u kowala, a nie na budowie
  • Podepnę się pod temat - miałem powiększane okno w ścianie nośnej, przyszła ekipa ale nie wycinała tylko młotami ręcznymi wybiła dziurę. Papierowo mam wszystko uzgodnione w porządku, ale po przeczytaniu kilku takich postów zastanawiam się, czy prawidłowo to zrobili. Ściany z pustaka ceramicznego, po drugiej stronie (choć nieco niżej widzę dwa małe pęknięcia na elewacji na styropianie). Czy takie wybijanie młotowiertarką mogło spowodować jakieś uszkodzenia? Nie mam jak sprawdzić muru, z jednej strony styropian i elewacja, wewnątrz ściana z K-G. Otwór był powiększany w dół, więc ościeżnica nie była ruszana - wybity prostokąt na jakieś pół metra.
  • @ewiq0 mi coś nie coś podesłała. Nie chcesz tego oglądać. Przynajmniej tych gdzie jestem ja Ale myślę że w prywatnej wiadomości dostaniesz. Tylko się ogarną uczestnicy.     Napisałem wiadomość 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...