Skocz do zawartości

Jak oświetlacie swój dom na zewnątrz?


doktor

Recommended Posts

Mam wkoło domu dużo punktów oświetleniowych i w związku z tym aby nie płacić dużych rachunków za prąd - powkręcałem żarówki energooszczędne. Ale niestety nie wygląda to zbyt ładnie gdyż żarówki te sa długie i wystają z oprawek (w podbitce). Nie jest to bardzo efektowny sposób jednak oświetlenia domu. Widziałem czasem światło świecące z ziemi - oświetlające np. jakąś roślinę. Czy macie takie oświetlenie u siebie? Jak to zrobić?
Link do komentarza
Cytat

Mam wkoło domu dużo punktów oświetleniowych i w związku z tym aby nie płacić dużych rachunków za prąd - powkręcałem żarówki energooszczędne. Ale niestety nie wygląda to zbyt ładnie gdyż żarówki te sa długie i wystają z oprawek (w podbitce). Nie jest to bardzo efektowny sposób jednak oświetlenia domu. Widziałem czasem światło świecące z ziemi - oświetlające np. jakąś roślinę. Czy macie takie oświetlenie u siebie? Jak to zrobić?



Moja znajoma ma takie oświetlenie : to są Diody LED - dobrze sprawdzają się do dyskretnego podświetlania ścieżek i schodów oraz roślin. Mogą dawać światło białe lub kolorowe.
Link do komentarza
Poczytałem w internecie o diodach LED - wyglądają jak żarówki halogenowe ale zużywają bardzo mało prądu.
Żarówki LED w związku z małym poborem mocy mogą być eksploatowane przez całą dobę bez wyłączania. Pobór mocy jest tak mały, że wskaźnik oszczędności w stosunku do ceny trwałości urządzenia jest ogromny.

Koszty poboru energii żarówek halogenowych przez 365dni - to 462zł , a diody LED 34zł. Trwałość tych żarówek to 10 lat!!!! tylko cena 30zł/sztukę ... hm... to daje 300zł za żarówki do oświetlenia podwórka... jeszcze się zastanowię...

Czy ktoś sprawdził to na własnych rachunkach za prąd?
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Należy jednak pamiętać, żeby przy wyborze oświetlenia LED zwrócić uwagę na sposób w jaki diody są chłodzone. Wiadomo, że diody LED oddają ciepło do środka, stąd też w niektórych przypadkach zamontowane są specjalne radiatory, czy też wiatraki chłodzące. Niska temperatura diody - dłuższa żywotność, a za tym idzie oszczędność w eksploatacji i energii.
Poniżej przedstawiam przykład oświetlenia zewnętrznego.

Brak obrazka


Podłączenie 230 V, pobór mocy maksymalnie do 7,6 W, klasa szczelności IP 67 - przystosowane do użytku zewnętrznego.
Link do komentarza
Witam
Tu padło kolejny raz stałe pytanie - czy da się lepiej i taniej?
Odpowiedź , jak ZAWSZE, brzmi - NIE! NIE DA SIĘ!!!

Koszt oświetlenia jest... STAŁY!
Droższe i oszczędniejsze źródła światła kosztują tyle samo co tańsze, mniej trwałe i energożerne.
Jest możliwość żąglowania pomiędzy : daję 10 000zł, mam zapłacone "z góry" za 100 lat LUB daję 10zł co chwilę za taki sam efekt - w tym samym czasie..

Adam M.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

jak sie kupuje najtańsze świetlowki to tak wyglada, sprobuj zastosowac np świetlówke energooszczędną Philips Genie



Temat w którym Raczyłeś zabrać głos - brzmi "Jak oświetlacie swój dom na zewnątrz?"

Świetlówki 'energooszczędne' w niskich temperaturach energo-oszczędne być przestają icon_neutral.gif .

W bardzo ( jak na nasz klimat ) niskich - -20`-25' - to już wcale nie działają - chyba , że w jakiś super-szczelnych obudowach icon_rolleyes.gif

Gdyby to tak cudnie działało - pewnie wszystkie miasta w krajach 'lepiej od nas' rozwiniętych - dawno byłyby oświetlane tym 'Twoim" philipsem.
Link do komentarza
Cytat

Temat w którym Raczyłeś zabrać głos - brzmi "Jak oświetlacie swój dom na zewnątrz?"

Świetlówki 'energooszczędne' w niskich temperaturach energo-oszczędne być przestają icon_neutral.gif .


Bo on tylko reklamuje jakiś sklepik internetowy,i wali linki gdzie popadnie prawie w każdym poście.
Link do komentarza
a nie prawda, bo do oświetlania miast uzywa sie oświetlenia sodowego lub metalohalogekowego - to oświetlenie jest o wiele bardziej wydajne niz świetlowki energooszczedne. Jesto o wiele razy bardziej wydajne niz LEDy.
z jakiego powodu świetlowki energooszczedne przestaja byc oszczedne przy nizszych temperaturach? ma sie rozumiec nizszych o temperatury pokojowej?

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Niczym nie oswietlam bo nie sra ...am pieniędzmi. Na okres jesienno- zimowym mam halogen przy garażu na czujnik z tym ze zamiast żarówki fabrycznej 500w icon_evil.gif ktora sie szczesliwie spaliła szybko kupiłem 100w działa i spełnia swoją funkcje
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...