Skocz do zawartości

Przemalowanie pokoju z ciemnymi ścianami na bielsze


Recommended Posts

Witam forumowiczów,
jestem amatorem w tych sprawach, dlatego proszę o małą pomoc.

Chcę przemalować pokój w którym są ściany o kolorze intensywnym brązowym, a dodatkowo na jednej ze ścian są pozostałości po klejach, bo były tam przyklejone obrazy. Na ścianach zwykła farba.

Powiedzcie mi czy dobrze myślę
 * na początku należało by zetrzeć np. papierem ściernym pozostałości po kleju  żeby wyrównać ściany - ale czym ewentualnie uzupełnić dziury po ubytkach?
 * nałożyć farbę podkładową biała grunt np. śnieżkę żeby zakryć kolor obecny
 * następnie nałożyć już pożądaną farbę

Chętnie skorzystam z Waszych porad.

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Malowanie zapewne już dawno zostało zakończone, ale może przyda się kilka porad na przyszłość.

Przed każdym malowaniem należy ściany odkurzyć i umyć wodą z mydłem maarskim. Następnie zagruntować i pomalować wybranym kolorem.

Wszelkie otwory i uszkodzenia tynku np. po kołkach, gwoździach czy kleju trzeba wypełnić masą szpachlową, wysuszyć i wyrównać papierem ściernym.

Jeżeli kolor na ścianie jest bardzo ciemny jako pierwszą warstwę można położyć białą farbę a na nią dopiero docelowy jasny kolor.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 3.12.2020 o 19:40, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

Jeżeli kolor na ścianie jest bardzo ciemny jako pierwszą warstwę można położyć białą farbę a na nią dopiero docelowy jasny kolor.

Paradoksalnie malowanie na ten jasny kolor może dać Ci lepszy efekt, niż gdyby to poszło w drugą stronę. Nawet najdroższe farby mają kłopot z odpowiednim kryciem (np. gdy spojrzysz pod światło). Nie bardzo wiem jak administracja podchodzi do doboru farb, ale w obu przypadkach (biel - ciemny, ciemny - biel) polecam przede wszystkim Supermatt (Sigma Coatings). To wcale nie jest żart, że można to zrobić z zamkniętymi oczami, a drobne ubytki znikną, co zaoszczędzi nam trochę czasu.

 

Chętnie podpowiem więcej, jeśli temat coś ruszy do przodu ;)

Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

W każdym przypadku lepiej zapłacić nieco więcej za dobrej jakości farbę, która dobrze kryje, niż kupić produkt tani, którym trzeba malować kilka razy.

 

 

Pełna racja, tylko trzeba tego też pilnować (jeśli nie robi się samemu). Ostatnio słyszałem o przypadku rozcieńczania farby i późniejszych pretensji za jakość. Niestety, nie każdy gra fair.

Link do komentarza

Ja znalazłem patent na farbę olejną w mieszkaniu z rynku wtórnego. Pokój o powierzchni 20 m2 przekraczał moje siły a nie należę do ułomków :) Na czarne, olejne "coś" położyłem 2w1 Śnieżki - farba gruntująca biała. Po wyschnięciu ściana przypominała źle wytarta tablicę, ale to wystarczyło żeby błękitna farba Beckers pokryła w dwóch warstwach. Druga warstwa to w zasadzie poprawki. I tu nawiązanie do wypowiedzi Asi. Na farbach nie oszczędzamy bo i tak finalnie będziemy musieli dopłacić. Można jeszcze spróbować na trudnym podłożu zastosować warstwę kontaktową  taki niby grunt z drobnym kwarcem. To jednak eksperyment dla konesera bo nie każdy lubi mieć "pustynię" na ścianie :). To z autopsji i zapewniam, że działa.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...