Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Działka - MPZP, melioracja, gleba.


Recommended Posts

Witam

Planuję zakupić działkę widoczną na poniższym obrazku (nr. ew. 198/8). Zastanawia mnie plan MPZP - tą działkę przecinają dwa plany (MU6, RE), których opis wygląda następująco:

MU6 - https://zabiawola.e-mapa.net/?service=pln&request=getUstaleniaSzczegolowe&p=52&n=MU5,MU6

RE - https://zabiawola.e-mapa.net/?service=pln&request=getUstaleniaSzczegolowe&p=52&n=RE,RE1

Wynika z nich, że mogę zabudować 55% działki z części MU6. Pośrednik podaje inne wymiary  RE(na jego zrzucie ekranu jest też zaznaczone miejsce pod zabudowę niby wyznaczone przez geodetę, ale przecież te wyliczenia by chyba przeczyły z MPZP) niż są na MPZP w internecie, jeszcze inne są sprzed kilkunastu lat. Powinno wyjść około 400 m2 do zabudowy, ale proszę żeby ktoś to sprawdził, bo już się w tym pogubiłem. Warto dodać, że od wschodniej strony działki przebiega rów melioracyjny. Na działce mogą znajdować się dreny; na końcu z wypisu MPZP jest informacja "Projekt zagospodarowania działek należy przedłożyć do uzgodnienia w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie Nadzór Wodny w Grodzisku Mazowieckim ul. Traugutta 4a". Widziałem, że inne osoby posiadające działki w okolicznych wsiach także mieli taką informację.

Druga sprawa to grunt/gleba. Znalazłem opis na internetowej mapie glebowo-rolniczej napis "2zDz" według legendy użytek zielony średni- z tego co udało mi się znaleźć jest to czarna ziemia zdegradowana i szare ziemie. Czy jest to gleba nadająca się pod budowę domu? Na innej mapie był napis "4a" na mojej działce. Obecnie nie jestem w stanie zrobić badań geotechnicznych.

 

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

mapa pośrednika z obszarem pod zabudowę.jpg

MPZP geoportal.PNG

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gleba nie nadaje pod budowę - to wierzchnia warstwa gruntu  tzw. humus i zawsze jest usuwana. O własnościach budowlanych gruntu decyduje przeprowadzenie badań geotechnicznych ( odwierty).

Podstawą do projektowania zabudowy jest aktualny MPZP, który wymaga pozostawienia 45% powierzchni działki jako biologicznie czynnej  czy nie pokrytej zabudową, nawierzchnią i nie musi stanowić jednolitej powierzchni.

Ocenę formalno-techniczna działki lepiej zlecić fachowcowi - przy braku wiedzy w tym zakresie można narazić się na poważne problemy.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...