Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Panele na nierówną podłogę - czy to się sprawdzi?


Recommended Posts

Ja bym wolał wyrównać podłogę za pomocą dodatkowego podłoża. Są specjalne systemy, które pozawalają wylewać warstę wyrównawczą nawet na podłogach drewnianych. Wątpię, że sam producent da gwarancję na panele ułożone na nierównym podłożu. W zaleceniach montażowych/karcie produktu z pewnością jest punkt: przygotowanie podłoża.

Link to postu

Do położenia i przyklejenia SZCZEGÓLNIE paneli winylowych, jeśli mają długo służyć,  potrzebna jest niemal idealna płaszczyzna.

Każda nierówność doprowadzi do przetarcia w danym miejscu wykończenia powierzchni panela, a nawet zniszczenia płyty panela.

Przy klejeniu, na przykład, na niemal równej powierzchni, jaką tworzą płytki gresu, na miejscach nad fugami dość szybko poprzecierał się wzór wykańczający, "wydrukowany" na panelu...

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
Dnia 27.07.2020 o 14:12, Pomocnik napisał:

Mam podłogę drewniana nie jest idealnie równa powierzchnia. Czy mogę na nią bezpośrednio położyć panele winylowe klejone?

To zależy jakie są nierówności - napisz dokładniej, zamieść jakieś fotki. Czy podłoga się ugina, czy ma jakąś "kołyskę, spadek, itp.

Dopiero wtedy można coś poradzić.

Jeśli są ro drobne nierówności miejscowe, wgniecenia,  rysy, a podłoga jest dobrze wypoziomowana i stabilna  - moim zdaniem można kleić, większy ubytek można wcześniej zaszpachlować.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...