Skocz do zawartości

Hydroizolacja/ocieplenie fundamentów. Dom lata 70 zuzlak


Recommended Posts

Witam. Pomóżcie bo zgłupiałem wertując temat ocieplenia fundamentów w starszym budownictwie.

Fundament i ława się licują. Ława ( jeśli to rzeczywiście jest ława) ma około 50 cm, wylana bezpośrednio w ziemię, prawdopodobnie nie odizolowana od fundamentów. Natomiast na fundamencie jest położona papa i na to wylana ściana z zuzlaka. Fundament ma również około 50 cm. 

W domu jest normalnie chudziak, styropian 10 i podlogowka. Linia podłogi wypada wyżej niż fundament. Moje pytanie czy robić hydroizolacje, ocieplenie fundamentów, razem z ławą. Czy tylko te 50 cm fundamentu w zwyz. Zacząłem prace, pomalowałem dysperbitem, następnie miałem dać steropian z siatką, folię kubełkowa i obsypać żwirem. Ale zwątpiłem czy bedzie ok.

IMG_20200724_123510358.jpg

IMG_20200724_123510358.jpg

15955879616073327286536994067096.jpg

received_960573554405658.jpeg

Edytowano przez Lucsky (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dzień dobry,

 

instrukcję krok po kroku znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/fundamenty
To, co możemy zarekomendować, to

  • wyrównanie powierzchni masą np. webercem plan 10 lub webercem plan 60 - w zależności od ubytków,
  • wykonanie hydroizolacji z preparatu mineralnego - dwuskładnikowej mikrozaprawy uszczelniającej webertec Superflex D3 - dwie warstwy,
  • styropian (XPS) można przykleić klejem poliuretanowym weber PPU-2.

Zachęcamy do kontaktu.

Link do komentarza
Dnia 24.07.2020 o 15:26, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Bez piwnicy

dodałbym do rysunku - wyprowadzenie geowłóokniny do pow terenu, wysypanie kamieniem o różnych frakcjach przestrzeni nad rurą drenarską do pow. terenu, (przynajmnie jakieś do 60 cm od ściany z zociepleniem), nakrycie kamieni (tłucznia) geowłókniną.

Po co to?

Żeby wydłużyć żywotność drenu i niedopuścic do zamulenia filtra wokół drenu. Geowłóoknina wyprowadzona do gory z kolei nie dopuszcza do zamulenia kamienia wokół drenu i nad drenem.

Powierzchnię na górze w poziomie terenu można albo wysypać żwirem, albo dać płytki lub kostkę - ale na podsypce przepuszczaącej wilgoć.

Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...

Nie tylko te powłoki, producentów chemii budowlanej i systemów hydroizolacji jest multum na rynku. Proszę doradzać na miarę wiedzy i nie linkować do produktów (skoro to Wasz pierwszy raz tutaj wspomnę, ze linkowanie zostanie usunięte razem z postem). Wszelkie inne porady fachowe są mile widziane przez forumowiczów i adminów :).

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...