Skocz do zawartości

Na co zwracać uwagę przy zakupie telewizora LCD??


Recommended Posts

Cytat

I co z tą technologią OLED?
Może warto poczekać?
http://www.techtrend.pl/2012/01/55-calowy-...zor-oled-od-lg/


OLED to nowa technologia, Samsung w tej materii też coś wprowadza.
Jak chcesz kupić OLED-a to pewnie musisz mieć dużo kasy bo jak wiadomo każda nowość kosztuje, możesz też poczekać bo może przy tej okazji LCD stanieją.
Generalnie zawsze jest jakiś powód by poczekać... kiedyś jak weszły LCD, plazmy, jak LCD dostały podświetlanie LED, teraz OLED... i tak w nieskończoność icon_smile.gif Jak chcesz kupić to wg. mnie najrozsądniejszy zakup w tej chwili to LCD z podświetlaniem LED.


Cytat

i tam pisze


#@%$^&%*^*& !!
...jest napisane

A odpowiadając na Twoje pytanie, to tak na prawdę to nic konkretnego nie oznacza, każdy TV ma tuner, inaczej był by monitorem. Jak znasz model to podaj albo sam poszukaj w sieci jego specyfikacji
Link do komentarza
Cytat

A odpowiadając na Twoje pytanie, to tak na prawdę to nic konkretnego nie oznacza, każdy TV ma tuner, inaczej był by monitorem. Jak znasz model to podaj albo sam poszukaj w sieci jego specyfikacji


Przecież ja wiem, JA sobie poszukam - nie o to mi chodziło.
Chodziło mi to, że nie rozumiem kuwa dla kogo są te specyfikacje?
Człowiek otwiera gazetkę czy link i co? Musi stracić następne pół godziny, żeby wleźć na kolejne strony i z każdej coś tam doczytać!
To nie można od razu całej specyfikacji do produktu dołączyć i napisać ad A do Z ze szczegółami z czego ten produkt się składa?
--
A zdecydowałem się na Sony KDL-40EX725 Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Może to kogoś zainteresuje.
Dowiedziałem się dzisiaj trzech rzeczy.
Pierwsza to taka, że istnieje coś takiego jak KLASA telewizora. W zależności od tej klasy (są trzy) i od producenta jeśli uszkodzi się (wypali) jakiś piksel w matrycy (martwy piksel) to albo wymienią nam telewizor albo nie. Niekiedy jest to też uzależnione od czasu (np. pierwszy miesiąc). Czyli podobnie jak w przypadku laptopów.
Niestety próba wydobycia konkretnej informacji od sprzedawców graniczy z cudem. Większość robi wytrzesz oczu... icon_eek.gif
Rzecz druga - sprzedawca uświadomił mnie, że w nowych modelach telewizorów nie będzie podawana wartość kontrastu aby nie wprowadzać w błąd użytkowników (czyli aby nie oszukiwać użytkowników)
Rzecz trzecia - nie wszystko co jest napisane na stronie internetowej sklepu jest prawdą. Ja napaliłem się na raty 40x0%. W sklepie okazało się, że tego modelu to nie dotyczy... Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
to środkowowarszawski z naleciałościami kielieckimi :)znaczy tyle, co: Bardzo Mi Się Spieszy, Więc Piszę To, O Co Mi Chodzi I Nie Sprawdzam, Czy Napisałam Poprawnie.
ale widzę, że mamy wśród nas filologa, który od razu wyłapał niuans i wie, że zamiast tego powinno być słowo 'głupie', czyli: Coś Błahego, Do Zbagatelizowania Lub Nieprzystające Do Ogólnie Przyjętych Kanonów Ludzi Psychicznie Rozwiniętych icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

dobra, ja ni rozumiem w ogóle, po co robi się tak nietrwałe telewizory, lak LCD czy plazma - stare, dobre kineskopy można było załatwić tylko wyrzucając przez okno, a tego cudeńka boję się dotknąć - już miesiąc po zakupie (mam Philipsa) pojawiła się na ekranie martwa plama, w tej chwili wielkości dłoni niemowlaka. nie wiem, czy ktoś za mocno dotknął ekranu czy to wada fabryczna, ale telewizor kosztował niemało (bo jest niemały) i czuję, że to były wyrzucone pieniądze. w innym pokoju mam również Philipsa kineskop i oprócz chronicznych problemów z dźwiękiem (skurczybyk wie, kiedy jest wieczór i ścisza się do zera, a jak próbuję odzyskać dźwięk to wali jak na koncercie metalowym), ale oprócz tego, można z nim zrobić niemal wszystko! jestem pro retro!


Sorry ale Philipsa to ja moge kupić ewentualnie suszarke lub toster o TV to niewielkie pojęcie mają. Kiedyś było inaczej ale co było to było i juz nie wróci.
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Cytat

Dzisiaj chyba lepiej kupić telewizor LED, zamiast LCD. LCD szybciej się wypalają i mają znacznie gorszą jakość obrazu. W mojej karierze już dwa telewizory lcd się spaliły a i trzeci już zaczyna szwankować. Następny zakup na pewno padnie na Ledy.


Nie , lepiej lcd podświetlany ledami , czy jakoś tak .
Robisz karierę palacza telewizorów ? .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...