Skocz do zawartości

Na co zwracać uwagę przy zakupie telewizora LCD??


Recommended Posts

Cytat

Witam
Proszę o podpowiedż na co zwracać uwagę przy wyborze telewizora LCD
Ponieważ sprzedawcy opowiadają różne "bajery" i później okazuje że telewizor nie ma wielu funkcji...
Za podpowiedzi dziękuje i życzę wszystkim Wesołych Świąt




Zwróć uwagę przede wszystkim na:kontrast, rozdzielczość (HD) i kąt widzenia
Link do komentarza
Jeżeli zamierzasz zawiesić go na ścianie - to musisz wiedzieć, że nie każdy telewizor LCD ma uchwyt do zawieszania.
A jeśli chodzi o te bajery : im więcej bajerów tym droższy telewizor - a z bajerów i tak nie korzystamy - można się tylko pochwalić przed rodziną i na tym koniec... Jedynie możliwość ustawienia czasu, aby telewizor wyłączył się za 10 , 40, czy 95 minut jest w moim domu używana.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Proszę o podpowiedż na co zwracać uwagę przy wyborze telewizora LCD
Ponieważ sprzedawcy opowiadają różne "bajery" i później okazuje że telewizor nie ma wielu funkcji...
Za podpowiedzi dziękuje i życzę wszystkim Wesołych Świąt




Zwróć również uwagę na proporcje wyświetlanego obrazu, ponieważ tak naprawdę rozdzielczość( kontrast również- ale w mniejszym stopniu)określa jakość odbieranego obrazu...a i jeszcze wejścia wideo: najlepsze jest S-Video, ponieważ większość urządzeń poza magnetowidami VHS obsługuje ten standard. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

A jakie z tych telewizorów można wykorzystać jako monitor do komputera? Są tak zwane "hp ready" ale odradzono mi kupno takiego jako że podobno ta nazwa jest chwytem reklamowym.



Telewizor aby uzyskać znaczek HD Ready musi spełniać 4 warunki - jednak nie koniecznie tylko te oznaczone tym znaczkiem spełniają te warunki - trzeba przyjrzeć się danym technicznym, gdyż niektóre telewizory spełniają te warunki ale nie mają znaczka HD Ready. Powód jest taki iż umieszczenie takiego znaczka kosztuje ...
Te warunki to :

1 – minimalna pozioma rozdzielczość naturalna (fizyczna)
ekranu musi wynosić
720 linii w formacie szerokoekranowym.
2 – wyświetlacz musi przyjmować sygnały
wysokiej rozdzielczości przez :
analogowe wejście YprPb , oraz
wejście HDMI lub DVI.
3 - wejścia przyjmujące sygnały wysokiej
rozdzielczości muszą przyjmować następujące formaty
sygnału video:
1280 x 720 progresywne 50 i 60 Hz ( 720p) , oraz
1920 x 1080 z przeplotem 50 i 60 Hz ( 1080i)
4 - Wejście HDMI lub DVI musi obejmować system
zabezpieczenia materiału (HDCP).

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Telewizor aby uzyskać znaczek HD Ready musi spełniać 4 warunki - jednak nie koniecznie tylko te oznaczone tym znaczkiem spełniają te warunki - trzeba przyjrzeć się danym technicznym, gdyż niektóre telewizory spełniają te warunki ale nie mają znaczka HD Ready. Powód jest taki iż umieszczenie takiego znaczka kosztuje ...
Te warunki to :

1 – minimalna pozioma rozdzielczość naturalna (fizyczna)
ekranu musi wynosić
720 linii w formacie szerokoekranowym.
2 – wyświetlacz musi przyjmować sygnały
wysokiej rozdzielczości przez :
analogowe wejście YprPb , oraz
wejście HDMI lub DVI.
3 - wejścia przyjmujące sygnały wysokiej
rozdzielczości muszą przyjmować następujące formaty
sygnału video:
1280 x 720 progresywne 50 i 60 Hz ( 720p) , oraz
1920 x 1080 z przeplotem 50 i 60 Hz ( 1080i)
4 - Wejście HDMI lub DVI musi obejmować system
zabezpieczenia materiału (HDCP).

Pozdrawiam


Dodam ze HD Ready oznacza tylko ze istnieje mozliwosc odbioru HDTV i nie oznacza ze wyswietlacz (matryca) moze wyswietlac w obu formatach tj. 720p i 1080i. Czesto formatem obslugiwanym jest tylko 720p.
Czesc producentow dodala oznaczenie True HD na oznaczenie 1080i.
Trzeba dokladnie przeczytac instrukcje obslugi i dane techniczne.

Przy wyborze telewizora nalezy sie kierowac tym co bedziemy ogladac:
Jesli DVD i troche tv HD to raczej polecam tanszy 720p
Jesli HD DVD i Blue Ray i telewizja HDTV to drozszy 1080i.

Zywotnosc matrycy LCD przy intensywnym uzytkowaniu 5 lat +/- 2 lata. (info z przed roku wiec moze nieaktualne)

Na rynku jest wielu producentow TV
Ja polecalbym przede wszystkim tych ktore maja dobry serwis i dluga gwarancje.
Panasonic
Sony
Samsung.
Bardzo dobre telewizory robi Hitachi i Toshiba, Sharp.
Do Philipsa i LG mam awersje ze wzgledu na inne ich produkty.
A w najblizszym czasie pojawi sie nowa matryca ledowa ktora zdaniem producentow zrewolucjonizuje telewizory LCD.
Pozdrawiam ADARKAR
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam
Proszę o podpowiedż na co zwracać uwagę przy wyborze telewizora LCD
Ponieważ sprzedawcy opowiadają różne "bajery" i później okazuje że telewizor nie ma wielu funkcji...
Za podpowiedzi dziękuje i życzę wszystkim Wesołych Świąt



To na jakie funkcje warto zwracać uwagę zależy od tego w jaki sposób
chcesz używać swojego telewizora, generalnie ja polecam Toshibę lub
Sony. Telewizory tych firm praktycznie w ogóle się nie psują, więc nie
wyrzucisz pieniędzy w błoto. Przy okazję podaję pierwszy z brzegu
przykład sklepu oferującego dobre telewizory LCD.

Pozdrawiam
Darek
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

a co powiecie na temat seri telewizorów Scarlet od LG?? http://www.lgscarlet.tv/pl-PL/
warte są swojej ceny?? bo naprawdę mi się podobają ale nie bardzo potrafię ocenić ich funkcje.





Widze że powoli forum zmienia się w forum o innej tematyce niż dom. icon_smile.gif

A powaznie to LG scarlet niczym się nie wyróżnia od reszty. Dzwięk ma dość dobry ale kąty widzenia już nie zachwycają.

SRS truesurround to jest funkcja sztucznego uprzestrzeniania dzwięku. Nwet fajnie to brzmi. Używam tego trybu cały czas, dzięk wtedy nie jest taki pusty i plastkiowy.

I jeszcze jedno. jak ktoś ogląda telewizję ze zwykłej anteny to bez sensu kupowac telewizry HD. Chyba że ktoś ma możliwość odbioru sygnału HD to inna rozmowa. Nie dajcie sobie wciskać kitu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Widze że powoli forum zmienia się w forum o innej tematyce niż dom. icon_smile.gif

A powaznie to LG scarlet niczym się nie wyróżnia od reszty. Dzwięk ma dość dobry ale kąty widzenia już nie zachwycają.

SRS truesurround to jest funkcja sztucznego uprzestrzeniania dzwięku. Nwet fajnie to brzmi. Używam tego trybu cały czas, dzięk wtedy nie jest taki pusty i plastkiowy.

I jeszcze jedno. jak ktoś ogląda telewizję ze zwykłej anteny to bez sensu kupowac telewizry HD. Chyba że ktoś ma możliwość odbioru sygnału HD to inna rozmowa. Nie dajcie sobie wciskać kitu.

Pozdrawiam



Ten telewizor można podłączyć do komputera. I to jest jego zaletą. A w sprawie twojej uwagi że forum zmienia swoje oblicze.. przypatrz się poszczególnym działom - każdy podejmuje tematykę domu z innej strony: wnętrze , ogród, ściany i tynki itp itp... Dla mnie telewizor jest częścią domu. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Przede wszystkim najważniejsze są parametry, czyli jasność i kontrast dynamiczny. Jak dla mnie to np bardzo fajnym model ma Toshiba 55 SV 685 D. Można coś takiego znaleźć na redcoon.pl w bardzo przystępnej cenie. Polecam wszystkim zerknąć, bo mają tam też inne modele z równie dobrymi parametrami jak ten.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Ktoś tu poruszył temat który mnie interesuje a trudno o informacje. Chcę kupić LCD tak to 22- 28 cm ekranu i używać jako monitora do komputera. Jaki typ jest najlepszy do tego celu?


Monitor do komputera musi mieć wysoką rozdzielczość.
Przy 22" minimum 1680 x 1050, a powyżej 24" musi być Full HD czyli 1920 x 1080.

I w zależności od twojej karty graficznej mieć odpowiednie wyjście(D-sub, DVI, HDMI)
Link do komentarza
Cytat

Ktoś tu poruszył temat który mnie interesuje a trudno o informacje. Chcę kupić LCD tak to 22- 28 cm ekranu i używać jako monitora do komputera. Jaki typ jest najlepszy do tego celu?


Proponuje kupowac sprzet zgodnie z przeznaczeniem, jak ma byc do komputera to monitor, jak do TV to telewizor. Odpowiednie rozdzielczosci, typy matryc, funkcje itp. Chyba, ze ma to byc sprzet do jednego i drugiego, sa monitory z tunerem TV i mozna na nich odbierac telewizje.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Dokonując zakupu telewizora, nie powinnyśmy patrzeć jedynie na atrakcyjną cenę konkretnego modelu. Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na takie parametry, jak: kontrast, rozdzielczość, kąt patrzenia, nasycenie kolorów oraz czas reakcji. Uwaga - obraz wyświetlany w telewizorach sklepowych często zdecydowanie różni się od tego, jaki uzyskamy w domu. Prezentowane filmy to najczęściej materiały demonstracyjne przygotowane przez producentów, w których obraz prezentuje się najlepiej. Niestety takie prezentacje nie mają wiele wspólnego z sygnałem emitowanym przez stacje telewizyjne. Warto mieć ze sobą własny film DVD czy Blu-ray lub poprosić o włączenie sygnału z kablówki i dopiero wtedy sprawdzić rzeczywistą jakość obrazu.

Edytowano przez Domartstyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Osobiście polecam telewizory typu LED, z jednego powodu - mają świetny kontrast i wszelkie ciemne sceny ( a takie w filmach są często) są bardzo wyraźne. Mam telewizor LED i monitor LCD, porównywalnej jakości (tylko monitor dużo mniejszy, ale za to siedzę kilkadziesiąt centymetrów od niego, a do telewizora mam kilka metrów) i uwierzcie mi - różnicę widać. Dodatkowo jak się ogląda w ciemnym pokoju to od LCD zaczynają boelć w którymś momencie oczy, a od LED - nie, a przynajmniej nigdy nie oglądałem tak długo, by zaczęły.

W HD Ready się nie ma co bawić, celujcie od razu w FullHD. Różnica w cenie jest zwykle nie jakaś koszmarna, a telewizor dłużej postoi, bo FullHD docelowo ma być standardem na wszystko i jak kupicie HDReady to za 5 minut trzeba będzie znowu wydać kasę.

Kolejna fajna rzecz - wejście USB. Wystarczy jedno, nie ma co dawać się zwariować. Ale możliwość wsadzenia pendrive'a ze zdjęciami czy filmem i oglądania ich na telewizorze jest niesamowicie fajna, bo jak chcemy pokazać np. rodzinie fotki z wakacji to nie ma lepszego sposobu. Telewizor zwykle stoi w takim miejscu, gdzie jest dużo miejsc siedzących i jest dobrze widoczny, a komputer - niekoniecznie.
Link do komentarza
Cytat

Dodatkowo jak się ogląda w ciemnym pokoju to od LCD zaczynają boelć w którymś momencie oczy, a od LED - nie, a przynajmniej nigdy nie oglądałem tak długo, by zaczęły.


Oczka to Cię bolą od monitora bo czytasz na nim , przez co jest znacznie większe obciązenie wzroku , a na TV lipisz głównie swobodnie na obrazki i to je toto . A oba rodzaje to LCD i dobrze to wiedzieć , hej .
Link do komentarza
Jakiś taki niezdecydowany jesteś, bo w zależności od potrzeby, przedstawiasz ten problem zupełnie odmiennie:

Cytat

Najgorsze są zaś właśnie LEDy, bo emitują widmo prążkowe (nie będę Was zanudzał mechaniką kwantową, chodzi o emisję fali świetlnej o określonej długości przy zmianie poziomu energetycznego elektronów w półprzewodnikach).



icon_lol.gif
Link do komentarza
Na monitorze też gram i oglądam filmy, nie tylko czytam.

Nie rozmawiamy tu też o tym jak działają bebechy tej elektorniki tylko na co patrzeć w sklepie.

Rada spóźniona? Czyżby w ostatnich 3 latach spłynęło na ludzkość jakieś nagłe oświecenie i ominęło tylko mnie? Bo w sprzedaży nadal są trzy typy telewizorów (oglądałem wystawę w 3 różnych sklepach przed świętami, wszystkie miały w ofercie LCD, LED i plazmę, ale że z plazmy nigdy nie korzystałem to nic nie mówię) i jakoś wątpię by wszyscy ludzie na świecie nagle wiedzieli o nich wszystko.

Cytat

Jakiś taki niezdecydowany jesteś, bo w zależności od potrzeby, przedstawiasz ten problem zupełnie odmiennie:



icon_lol.gif


Bo do różnych potrzeb używa się różnej technologii? Wszystkie telewizory emitują porównywalne widmo, od kineskopowych począwszy. Nie widziałem w każdym razie jeszcze telewizora opartego o tradycyjne żarówki. Od telewizji zawsze niszczył się wzrok i postęp technologiczny nic w tej sprawie nie zmienił. Oczywiście są pewne różnice (np. w polaryzacji fal), ale nie jest to aż tak bardzo odczuwalne. Więcej tu zależy od tego jak przed tym telewizorem siedzisz niż od technologii.

W przypadku oświetlenia masz wybór i warto o tym wiedzieć. W przypadku telewizora - nie. Edytowano przez mazairn (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

(...)
Bo w sprzedaży nadal są trzy typy telewizorów (oglądałem wystawę w 3 różnych sklepach przed świętami, wszystkie miały w ofercie LCD, LED i plazmę
(...)


A tak serio to tylko dwa - LCD i Plazma (nie licząc kineskopowych CRT) a jak trzy... to dorzucił bym OLED icon_smile.gif
http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/sams...rubosci,1744397

Jak ktoś nie czytał wcześniej to powtórzę - Nie ma telewizorów LED - LED to tylko podświetlanie, matryca nadal jest typu LCD.

Podświetlanie LED nie jest krawędziowe a pełne, pozwala to zrobić takie cuda jak poprawianie czerni poprzez wygaszanie pewnych obszarów podświetlania w miejscu gdzie ma być owa czerń, przy świetlówkach było to niemożliwe a idealną czerń można było uzyskać tylko na plaźmie. Edytowano przez Brum (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A tak serio to tylko dwa - LCD i Plazma (nie licząc kineskopowych CRT) a jak trzy... to dorzucił bym OLED icon_smile.gif
http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/sams...rubosci,1744397

Jak ktoś nie czytał wcześniej to powtórzę - Nie ma telewizorów LED - LED to tylko podświetlanie, matryca nadal jest typu LCD.



Fakt, zapomniałem o OLED icon_smile.gif Mój kolega miał kiedyś komórkę z takim wyświetlaczem.

Jakby ktoś nie czytał to powtórzę - nie mówię o tym jak to działa, tylko o tym co widzi na półce klient w sklepie. To, że sklepy wymyślają oznaczenia niezgodne z zastosowaną technologią to jest inna kwestia. Jak ktoś jest laikiem i idzie kupić TV to nie chce wiedzieć jak on działa. On chce wiedzieć jak czytać to, co jest napisane na pudełku. I dlatego staram się używać nomenklatury pudełkowej.

Cytat

Hmmm a ja myślałem, że to luminofor świeci...


Ja też icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Jakby ktoś nie czytał to powtórzę - nie mówię o tym jak to działa, tylko o tym co widzi na półce klient w sklepie. To, że sklepy wymyślają oznaczenia niezgodne z zastosowaną technologią to jest inna kwestia. Jak ktoś jest laikiem i idzie kupić TV to nie chce wiedzieć jak on działa. On chce wiedzieć jak czytać to, co jest napisane na pudełku. I dlatego staram się używać nomenklatury pudełkowej.


A tu jest forum, gdzie staramy się dążyć do tego jak to jest na prawdę, uświadamiać użytkowników i wyprowadzać z błędu w który bardzo często wpędzają ich marketingowcy wymyślający m.in. napisy na pudełkach, podciągający parametry i wymyślający niestworzone technologie ;)
Link do komentarza
Też kiedyś myślałem, że ma to sens.

Teraz tylko cytuję tu anegdotę z czasów początków motoryzacji:

W czasach, gdy samochody były nowością, pewien majętny człowiek wybrał się na przejażdżkę swoim autem i traf chciał, że samochód był się popsuł. Jako że komórek w owym czasie nie było, a ów człowiek miał trochę żyłki technicznej jął grzebać pod maską. I kiedy tak pracował ową drogą nadjechał miejscowy chłop małorolny na swojej furmance. Ponieważ nigdy samochodu nie widział, zatrzymał się, zsiadł i zaczął się przyglądać. Właściciel samochodu spostrzegł go, zaczęli rozmawiać i od słowa do słowa zaczął tłumaczyć chłopu jak samochód działa. Ten okazał się dość bystry i wyglądało na to, że załapał o co chodzi. Tymczasem właściciel samochodu auto naprawił i sposobił się do odjazdu. Na koniec, przy pożegnaniu chłop zadał jedno pytanie:
"No dobra, wszystko rozumiem, ale gdzie tu się zaprzęga konie?"

Morał z tego taki, że tłumaczyć sobie można do woli, ale nie licz, że ktoś Cię zrozumie.

Czemu ta anegdotka? Ano stąd, że kto ma wiedzieć na czym polegają te różnice o których mówisz, to wie gdzie się dowiedzieć. A jak ktoś jest laikiem, to twojego postu i tak nie zrozumie. Gwarantuję Ci, osobiście znam ludzi, którzy po przeczytaniu Twojego posta powiedzieliby, że coś kręcisz, bo jak to, że LCD = LED, skoro na pudełku napisane jest inaczej. Zdania zawierającego trudne słowo "podświetlanie" w ogóle nie przeczytają.

Ja mówię do takich ludzi, Ty mówisz do ludzi, którzy i tej różnicy są świadomi.
Link do komentarza
Kiedyś na płocie był napis DUPA, to chciałem pogłaskać – zamiast przyjemności, „dostałem” drzazgę, bo płot był drewniany.
Dlatego:

Cytat

A tu jest forum, gdzie staramy się dążyć do tego jak to jest na prawdę, uświadamiać użytkowników i wyprowadzać z błędu w który bardzo często wpędzają ich marketingowcy wymyślający m.in. napisy na pudełkach, podciągający parametry i wymyślający niestworzone technologie ;)

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Czemu ta anegdotka? Ano stąd, że kto ma wiedzieć na czym polegają te różnice o których mówisz, to wie gdzie się dowiedzieć. A jak ktoś jest laikiem, to twojego postu i tak nie zrozumie. Gwarantuję Ci, osobiście znam ludzi, którzy po przeczytaniu Twojego posta powiedzieliby, że coś kręcisz, bo jak to, że LCD = LED, skoro na pudełku napisane jest inaczej. Zdania zawierającego trudne słowo "podświetlanie" w ogóle nie przeczytają.

Ja mówię do takich ludzi, Ty mówisz do ludzi, którzy i tej różnicy są świadomi.


Nie można traktować wszystkich jednym mianownikiem, pracy naukowej tu nie piszę, więc używam języka naukowego by to było jakieś nieprzyswajalne dla przeciętnego czytelnika, więc ten kto chce to zrozumie albo i nie. Nie uważam jednak abym miał zaniżać poziom i łagodzić rzeczywistość poprzez przytakiwaniu nieprawdzie i pomijaniu prawdy tylko dlatego, że część osób i tak nie zrozumie albo pominie bo za trudne icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Podświetlanie LED nie jest krawędziowe a pełne,


Podświetlenie led istnieje jedno i drugie . Krawędziowe (edge) i tym się producenci raczej nie chwalą w specyfikacji technicznej , oraz pełne czy też połaciowe i tym się chwalą nazywając je full led . Z tego co mi wiadomo w obu typach istnieje możliwość sekwencyjnego wyłączania podświetlenia i nazywa się to " local dimming" a w przypadku krawędziowego podświetlania samsung dla zmylenia przeciwnika stosuje okreslenie " precision local dimming" .
Nie śledzę na bieżąco temat , ale jeszcze rok temu większością w sklepach były lcd-eki podświetlane krawędziowo . Jedynie najdroższe modele miały tzw. full led , no ale to się szybko zmienia więc może teraz już są w przewadze .


Cytat

Zdania zawierającego trudne słowo "podświetlanie" w ogóle nie przeczytają.


Bez przesady i więcej wiary w ludzkość . Trzeba tak tłumaczyć by wszyscy zrozumieli . Bierz przykład ze mnie , he he he . icon_lol.gif
Ja zawsze wychodzę z założenia że winny jest nauczyciel który nie potrafi przystępnie podać wiedzy uczniowi , bo ma za małą inteligencję by zrozumieć że inny człowiek może jej mieć mniej , czy jakoś tak . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Moja wiara w ludzkość zmarła śmiercią tragiczną i trzeba doktora Frankensteina by ją wskrzesić.

Ok, niech Wam będzie, niech już będzie po Waszemu i zakończmy dyskusję o nazewnictwie bo z niej to już nie wynika absolutnie nic pożytecznego.
W każdym razie tak mówiąc szczerze i z serca to kupujcie książki icon_smile.gif
Link do komentarza
dobra, ja ni rozumiem w ogóle, po co robi się tak nietrwałe telewizory, lak LCD czy plazma - stare, dobre kineskopy można było załatwić tylko wyrzucając przez okno, a tego cudeńka boję się dotknąć - już miesiąc po zakupie (mam Philipsa) pojawiła się na ekranie martwa plama, w tej chwili wielkości dłoni niemowlaka. nie wiem, czy ktoś za mocno dotknął ekranu czy to wada fabryczna, ale telewizor kosztował niemało (bo jest niemały) i czuję, że to były wyrzucone pieniądze. w innym pokoju mam również Philipsa kineskop i oprócz chronicznych problemów z dźwiękiem (skurczybyk wie, kiedy jest wieczór i ścisza się do zera, a jak próbuję odzyskać dźwięk to wali jak na koncercie metalowym), ale oprócz tego, można z nim zrobić niemal wszystko! jestem pro retro!
Link do komentarza
Jakoś nikt nie zwraca uwagi na pobór mocy?
Czy telewizor o takich parametrach:
Pobór mocy 104W
Format obrazu 16/9
Rozdzielczość 1920 x 1080
Kontrast dynamiczny 50 000:1
Jasność [cd/m2] 400
Czas reakcji [ms] 5
Częstotliwość odświeżania [Hz] 50
Tuner TAK (Czy to oznacza możliwość odbioru telewizji cyfrowej naziemnej?)
To wg. was przeciętniak, średniak czy coś więcej?
Jak to jest z tą częstotliwością odświeżania w LCD-kach? 50HZ?
--
I co z tą technologią OLED?
Może warto poczekać?
http://www.techtrend.pl/2012/01/55-calowy-...zor-oled-od-lg/ Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Do TV cyfrowej naziemnej potrzebujesz dekodera DVB i tunera z MPEG-4.


To już chyba wiedzą wszyscy.
Ja pytam, jeśli biorę dane techniczne TV i tam pisze: Tuner TAK - to co to znaczy? O jaki tuner chodzi? Czy właśnie o ten z MPEG-4 czy jakiś inny? Albo inaczej - czy nowe telewizory z linii 2011/2012 mogę nie mieć w standardzie
dekodera DVB i tunera z MPEG-4?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...