Skocz do zawartości

Wilgoć w ścianach?


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do kupna domu, jednak przed ostateczną decyzją powstrzymuje mnie problem ze ścianami jak na zdjęciach. Nie wiem skąd jak domniemam wilgoć dostaje się do środka i czemu we wszystkich pomieszczeniach jest na tym samym poziomie? Czy warto kupić dom z tym defektem czy będzie to worek bez dna i lepiej unikać szerokim łukiem?

IMG_20200629_195830.jpg

IMG_20200629_195935.jpg

Link do komentarza

Jasne, zdaję sobie sprawę że ciężko jest wycenić na podstawie dwóch zdjęć, ale jakiego rodzaju to są koszty w najgorszym przypadku? Suma 5cio czy 6cio cyfrowa? Rozumiem że to sprawa którą trzeba zająć się od razu czy może poczekać? Czy lepiej w ogóle odpuścić i szukać domu bez tej wady? W pokojach wychodzi to zawsze w tym samym miejscu, czyli kilka cm nad podłogą, ze zdjęć w trakcie budowy wynika że to chyba w miejscu łączenia cegły i pustaków. Grzyba nie ma, wilgotności też nie czuć i są miejsca które były naprawiane na zasadzie zaszpachlowania i ponoć nie wychodzi od 10 lat ale wiadomo jak to jest z opisem osoby sprzedającej...

Link do komentarza

Czyli prawdopodobnie w całym budynku wadliwa jest izolacja pomiędzy ścianami fundamentowymi i nadziemia. Niby możliwe do naprawy, ale kilkadziesiąt tysięcy może to kosztować. Czy wilgoć tak samo wychodzi na ścianach działowych, nie tylko nośnych? Bo jeżeli tak to nie w porządku jest również izolacja podłogi. A to jeszcze gorzej.

Ja bym tak zawilgoconego budynku się obawiał.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...