Skocz do zawartości

Historia edycji

21tehace21

21tehace21

Witam, budujemy z bratem sami dom, jesteśmy na etapie dachu i mam pewną kwestie, otóż dach jest dwuspadowy o kącie 40 stopni, ściany kolankowe są od siebie 7.70 dach w projekcie jest sklada się z murlaty 15/15, płatwi 15/20 która jest osadzona na ścianach szczytowych i podparta słupem po środku i krokwi 8/16 są też jętki/kleszcze i tu się już całkiem pogubiłem bo niektórzy mówią kleszcze inni znowu jętki ale mi się wydaje że to dach platwiowo kleszczowy , na projekcie te kleszcze są zrobione z deski 5/20 i mocowane po obu stronach krokwi, oraz widać na projekcie że są montowane pod płatwią, a mój brat (bo to jego dom) powiedział że będzie dawał te kleszcze czy tam jętki na górę na platew, że rozmawiał z kierownikiem i kierownik powiedział że można dać i tak , co wy o tym sądzicie ? Jak to wpływa na wytrzymałość dachu jak są jętki pod albo nad płatwią ? Dodam że dach pokryty będzie blacha trapezowa a poddasze będzie uzytkowe . Pozdrawiam

21tehace21

21tehace21

Witam, budujemy z bratem sami dom, jesteśmy na etapie dachu i mam pewną kwestie, otóż dach jest dwuspadowy o kącie 40 stopni, ściany kolankowe są od siebie 7.70 dach w projekcie jest sklada się z murlaty 15/15, płatwi 15/20 która jest osadzona na ścianach szczytowych i podparta słupem po środku i krokwi 8/16 są też jętki/kleszcze i tu się już całkiem pogubiłem bo niektórzy mówią kleszcze inni znowu jętki ale mi się wydaje że to dach platwiowo kleszczowy , na projekcie te kleszcze są zrobione z deski 5/20 i mocowane po obu stronach krokwi, oraz widać na projekcie że są montowane pod płatwią, a mój brat (bo to jego dom) powiedział że będzie dawał te kleszcze czy tam jętki na górę na platew, że rozmawiał z kierownikiem i kierownik powiedział że można dać i tak , co wy o tym sądzicie ? Jak to wpływa na wytrzymałość dachu jak są jętki pod albo nad płatwią ? Dodam że dach pokryty będzie blacha trapezowa . Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...