Skocz do zawartości

hydroizolacja łazienka


Recommended Posts

Witam,

mam pytanie dotyczące hydroizolacji. W mojej łazience mam wannę razem z prysznicem. Płytki na ścianie nie są położone do samego sufitu, tylko ok. 40cm niżej. Łączenie ściany z płytką jest bez półki czyli na gładko, woda nie stoi. W trakcie prysznicu widać, że krople padają na ścianę. W związku z tym boje się, że może pojawić się grzyb. Ściana pomalowana jest farbą przeznaczoną do łazienek jednak nie jestem przekonany, że to wystarczy. Jak mogę zabezpieczyć tą powierzchnię? W internecie widziałem lakier hydrofobowy i woder atlasa, lecz nie wiem czy można to stosować na farbę. Jak odpowiednio zabezpieczyć ścianę?

Dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza

Wentylacja to nie tylko wywiew , ale i nawiew - vide otwarcie drzwi. Podczas kąpieli woda nie nie tryska do sufitu dodatkowe izolowanie malowanego fragmenty nie ma więc większego sensu. Potencjalne zagrożenie może natomiast powstać w części opłytkowanej,  jeśli pod okładziną nie ułożono izolacji wodochronnej np. z płynnej folii - woda z łatwością przenika przez fugi. 

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...