Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Wysoki dom szkieletowy bez pozwolenia


Recommended Posts

Witam, 

Chciałbym wybudować samemu dom szkieletowy bez pozwolenia do 35m. Zrobiłem projekt ale mam pewne obawy co do wysokości budynku. Dom będzie miał wymiary 6m na 5,8m i wysokość 7,4. Dach dwuspadowy 45 stopni. Wysokość wynika z tego że chce mieć pełnowymiarowe pokoje na górze ( które będę uzytkowal po przekształceniu na dom mieszkalny z poddaszem uzytkowym). I teraz  pytanie, czy przy tych wymiarach ten budynek nie jest za Wysoki? Dodam że spore wiatry pojawiają się u mnie na działce.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mathoos napisał:

Zrobiłem projekt

Projektant-konstruktor pewnie wyliczyłby opory przy jakichśtam szybkościach wiatrów i odpowiednio zaprojektował, aby wytrzymałość była odpowiednia... A Ty pewnie naszkicowałeś zarys budynku i układ pomieszczeń... bez wyliczeń wytrzymałościowych...

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, wysokość budynku nie może przekraczać określonej w MPZP lub decyzji o warunkach zabudowy. Po drugie, to wcale nie aż takie złe proporcje podstawy do wysokości. Drewniane dzwonnice mają o wiele gorsze :) Najważniejsze są fundamenty i zakotwienie w nich nadziemia. Ale temu powinien przyjrzeć się ktoś z doświadczeniem w konstrukcjach drewnianych.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez pozwolenia to nie znaczy, że bez profesjonalnego projektu. Do 35m2 można postawić parterowy budynek rekreacyjny, a dom mieszkalny piętrowy (nawet 35m2) wymaga opracowania projektu i zgłoszenia oraz  prowadzenia prac pod nadzorem kierownika budowy. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...