Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jak sprawdzić czy mogę sprzedać działkę bez odrolniania?


Recommended Posts

Witam

chciałbym sprawdzić czy dana dziłaka która posiadam mogę w łatwy sposób sprzedać bez odrolniania i tym podobnych rzeczy. Ogólne pytanei brzmi od czego zacząć takie sprawdzanie aby bezsensownie nie wrzucac się w koszty. Konkretnie chodzi mi o działkę z załącznika myślałem że płatny raport pomoże ale wiele nie wyjąśnił.

 

2020-07-13_14-36-41_Raport_o_Terenie_OnGeo.pdf

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać zawsze można,  a jedyne ograniczenia to komu i w jakim celu. Przyjmując, że ma to być działka pod budowę konieczne jest odrolnienie (praktycznie możliwe dla klas  gruntu od IV wzwyż), a o formie zabudowy decydują wydane przez gminę WZ i ZT. Z raportu wynika, że może być z tym problem - działka w otulinie ochrony przyrody, brak tzw. dobrego sąsiedztwa. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez słowo odrolnienie? Z tego raportu wynika, że dla tej działki nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w związku z tym muszą być dla niej wydane warunki zabudowy. Musisz zatem iść do urzędu gminy i złożyć wniosek o wydanie warunków zabudowy. Z raportu nie wiele można wywnioskować bo jest część mówiąca o rezerwacie, parku krajobrazowym, otulinie a wcześniej, że ostatnio wydano pozytywne decyzje na sąsiednich działkach, które leżą też na tym terenie.. jeśli otrzymasz decyzje o warunkach zabudowy to możesz działkę sprzedawać jako budowlaną. Posiadanie takiej decyzji jest informacją dla Ciebie i nabywcy że działka nie wymaga odrolnienia. Kwestia tego jaka jest klasa  gruntu przesądzi czy w ogóle otrzymasz te warunki zabudowy. Ale to dość szeroki temat więc żeby za bardzo nie mieszać i nie zaprzątać sobie głowy zbędnymi informacjami najlepiej udać  się do gminy. Wydanie warunków zabudowy dla budownictwa mieszkaniowego jest darmowe więc nie będziesz miał kosztów a jak ją otrzymasz to będziesz dokładnie wiedział czy na działce można się wybudować.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...