Skocz do zawartości

Regulus + ogrzewanie podłogowe


Horm

Recommended Posts

Panowie!!!
Po wielu poszukiwaniach i przemyśleniach, postanowiłem w powstającym domu połączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikami REGULUS. Salon, kuchnia łazienki i hol będą ogrzewane podłogowo. Pomyślałem że zgodnie z informacją producenta, zamontuję grzejnik w salonie i kuchni przed instalacją podłogową na dojściu. Zmniejszy mi to bezwładność ogrzewania. Sypialnie tylko grzejniki REGULUS.
Salon wraz z holem i kuchnią mają 49 m2 natomiast sypialnie odpowiednio 10 - 14m2 parter i 11,3 (23) - 8,6 (18,2) m2 poddasze.
Pytania:
1. Czy niskotemperaturowe ogrzewanie wystarczy ( piec kondensacyjny)?
2. Gdzie można ewentualnie zasięgnąć porady jakiej mocy grzejniki dobrać aby system był najoszczędniejszy?
3. Czy wogóle pomysł jest trafny i ma to sens?

Dodam że ściany zewnętrzne mają współczynnik 0,20, wentylacja ma być mechaniczna z rekuperacją + kominek z płaszczem wodnym + system solarny.

Pozdrawiam i proszę o sugestie.
Link do komentarza
Pomieszczenia mają wysokość 2.60.
Chciałbym rozwinąć jeszcze temat temperatury wody w C.O.
Regulusy mają bardzo dużą powierzchnię grzejną, więc czy temperatura dajmy na to 40 - 50 na dojściu oC da jakiś efekt? Człowiek przyzwyczaił się że w mrówkowcu jest OK gdy nie da się ich dotknąćicon_smile.gif? Czy w sypialniach wystarczą takie parametry czynnika grzejącego? Czy trzeba jednak kombinować przy ogrzewaniu podłogowym z zaworem mieszającym?
Przyznam się że im bardziej się w tym zagłębiam, tym mniej wiem.... icon_smile.gif
Link do komentarza
Te Regulusy,to konwektory,tak?Więc skąd to przypuszczenie,że mają dużą powierzchnię grzejną?
Przy odpowiednio dobranych grzejnikach i kotle kondensacyjnym takie temperatury zasilania są optymalne i wystarczające na większość sezonu grzewczego.
Jeśli tych podłogówek nie będzie bardzo dużo,nie jest konieczny zawór mieszający.Wystarczy układ pompowy z regulatorem temp. powrotu.
Link do komentarza
W tym rzecz że to nie są konwektory! Zasada podobna. Regulusy mają trochę ze wszystkich systemów po troszku. Czy duża powierzchnia? Budowa Regulusów na to wskazuje. Gęsto orzebrowane przewody zwiększają powierzchnię grzejną co wraz z materiałem z jakiego są wykonana (aluminium) pozwala szybko i skutecznie oddawać temperaturę przy przy dość niskiej temp. czynnika grzewczego. Tak to zrozumiałem z danych technicznych. Czemu nie tradycyjny panel ? Cenowo praktycznie sie nie różnią, natomiast moc grzewcza przewawia za właśnie Regulusami. Co myślisz Adamisie?
Link do komentarza
Regulusy są bardzo ładne,bo Convector to już paskudny klocek.Szczerze,to przejechałem się kiedyś na mocach podawanych przez producenta konwektorów.Po uruchomieniu instalacji było zimno.Całe szczęście,że ja je tylko montowałem,bo klient sam sobie je kupił,oczywiście dobierając moc wg. danych producenta.
A jak jeszcze by to miało chodzić z kotłem kondensacyjnym,to moc poszczególnych grzejników podniósł bym o min. 15%.Przy jakich parametrach podają oni moce tych grzejników?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...