Skocz do zawartości

Renowacja okna drewnianego bez zdejmowania


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Chcę odnowić okno drewniane bo jest już w stanie który tego zdecydowanie wymaga jednak mam następujące pytania:

1. Czy farbę mogę zdjąć opalarką nawet bez zdejmowania okna czy to zbyt niebezpieczne dla szyby lub muru? Jak zabezpieczyć? Czy trzeba po prostu szlifować aż zejdzie farba i odsłoni się gołe drewno?

2. Czy przed malowaniem powinienem zdjąć fugi które też już są sfatygowane? Jak to zrobić - narzędzia do zdejmowania fug są ostre i pewnie korzysta się z nich przede wszystkim między płytkami a nie między oknem a drewnem?

3. Wiem, że po nałożeniu farby wypada od razu zdjąć taśmy malarskie, żeby potem farba nie odeszła miejscami z taśmą. Jednak jeśli maluje się 2-3 razy, to trzeba zdejmować 1-2 razy, tylko żeby założyć ponownie?

4. Jaki to jest kolor - na oko? Palisander czy tek? Pomalowałem jedno okno palisandrem i wyszło ciemniejsze niż ten kolor. Wygląda bardziej jak tek - ale czy to nie sprawa grubości warstwy?

5. Czy lakierobejca extreme od sadolina wraz z podkładem załatwią sprawę? Malowałem jedno bez podkładu bo tak mi polecił pracownik OBI, ale na puszce producenta jest napisane że wypada mieć podkład. 

6. Jak zabezpieczyć okno żeby go nie porysować? Chyba zwykła folia czy taśma malarska to za mało?

 

 

IMG_20200710_071029.thumb.jpg.af8fe0dcbc08153c28eb1101f400d0e0.jpg

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Grzegorz

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...