Skocz do zawartości

Przeciek jednej sciany w piwnicy


Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem który jest dla mnie problemem bardzo męczącym, z którym nie mogę sobie poradzić. 

Otwóż moj problem polega na tym, że mam przeciek pomedzy cześcią nie podpiwniczoną a częściąpodpiwniczoną.

Czy leje 3 tygodnie czy nie to sączenia chyba są stałe, przechodzą pod sciane i wlewają się pod posadzkę miedzy ławą a podłogą ( tam mam dziure i na razie wybieram jest to kilka litrów dziennie)

Niby nie dużo ale nie mogę poradzić sobie z uszczelnieniem tego. 

Dojść i odkopać tego miejsca się nie da, z uwagi ze nad tym miejscem znajduje się garaż.

Z przodu mam drenaż opaskowy na głebokości około - 1,4

W około podpiwniczenia drenaż na około -3,2.

Ziemia to cudowna glina W  warstwach :

I - humus - 0,3 m

II -Gliny pylaste twardo plastyczne do głębokości około 2,1 -2,7 warstwa ciagla

III -gliny pylaste plastyczne  ponizej 2,7 do 3,9 warswa ciagla

IV -zwietrzeliny gliniaste iłołupka twardoplastyczne poniżej 3,9 do 4,5

 

Wydaje mi się ze jest jakieś sączenie miedzy warswami glin i pod ławą gdzieś przechodzi i zatrzymuje się na scianie, 

Ostatnio  jakaś " spec ekipa wykonała iniekcje" koesterem 2 in 1 oraz pur injeckt 1c 115 eco i rezultatów brak, a nawet powiedziałbym ze troszke gorzej....

Brak mi już sił i pomysłów. 

 

Na drugim zdjeciu spadek naturalny terenu.

 

Izolacja wykonywana bornitem 2k fundamentflex. 

 

Proszę o poradę pomoc. Jeżeli są potrzebne jakieś dodatkowe informacje i zdjęcja oczywiscie podeslę. 

Do Pana MTW Orle napisałem również prywatnie w wiadomości.

Pozdrawiam forumowiczow.  

 

Na razie mam stan surowy zamknięty z instalacjami, i chciałbym tynki robić.... no ale mam problem z tym cieknięciem. 

image.png.3f192f3c73342e3c87bb346d29995433.png

 

 

image.png.e53d2667395294ee3a95e42fb2a177a4.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Typowy problem spotykany w domach częściowo podpiwniczonych z niewłaściwie wykonaną izolacją przeciwwodną. Przecieki są niezwykle trudne do zlikwidowania, a możliwości działań sprowadzają się do uszczelnień od strony piwnicy np. w postaci zapraw wodoszczelnych przystosowanych do ochrony przed naporem negatywnym (parcie odrywające). Pomocny będzie też drenaż wewnętrzny, wzdłuż tej ściany  (pod podłogą piwnicy).

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...