Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Przebudowa budynku inwentarskiego na garaż jednospadowy.


Recommended Posts

Witam .
Kilka lat temu po ponad dobrym pół wieku zawalił się w rodzinnym gospodarstwie budynek gospodarczy kryty dachówką betonową pełniący niegdyś funkcję obory ,chlewni ,spichlerza i magazynu materiału ściółkowego dla inwentarza.
Budynek ma wymiary 20.5 x 5 m i jest zbudowany z pustaków betonowych oraz zbrojonych słupów betonowych (typowych dla stodół) w narożnikach i na łączeniu niektórych ścian działowych z bocznymi.
Ściany działowe (w większości wykonane z cegły ceramicznej kl15 )dzielą go na pomieszczenia o szerokości wewnątrz ok 4; 3,5; 6; 3; 3 m .
Po rozbiórce stoją praktycznie gołe ściany i chciałbym przymierzyć się swoimi silami do odbudowy budynku z przeznaczeniem na garaż jednospadowy na samochody , narzędzia ogrodnicze i opał.
Chciałbym prosić o pomoc w doradzeniu w kwestiach dobrania zbrojenia wieńca (zarówno dookoła) i nadproży nad drzwiami gdyż chciałbym w pomieszczeniach nr 1 i 2 od strony podwórza wstawić bramy garażowe oraz na ścianach działowych pomiędzy słupami gdyż ściany ceglane nie są w jakikolwiek sposób wewnątrz muru połączone ze słupami. Po wykonaniu wieńca i nadproży chciałbym jeszcze podnieść stronę od podwórza murem z cegły i wylaniem belki pod murłatę.
Dodam że zakupiłem już jakiś czas temu w ciemno pół tony prętów żebrowanych fi10 i w cenie złomu ok 300 szt strzemion z drutu fi 6 o wymiarach 18 x 18 cm z myślą do wykorzystania przy tym projekcie. Szerokość ścian z pustaka betonowego ok 24 cm. Ściana działowa pomiędzy pomieszczeniem 1 i 2 to też pustak. Ściany budynku (z tyłu budynku) nie są w linii prostej i tworzą trochę jakby zygzak załamujący się w miejscu słupów.

2020-07-05 12.24.44.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...