Skocz do zawartości

Hydroizolacja przeciwwilgociowa Izoplast, Sika, Bornit


Recommended Posts

Hej, chciałbym pokryć ściany fundamentowe czymś trochę lepszym niż dysperbit. Wybieram pomiędzy Izoplastem R-W (grunt) i B-W (powłoka), Sika Igasol 101, ewentualnie Bornit Grundbit (grunt) i Unibit (powłoka). Ma to sens? Są to masy z domieszką kauczuku lub polimerów. Mam dobre warunki gruntowe. Przepuszczalny piasek, woda nie dosięga ław. Może przy okazji znajdzie się tu ktoś, kto wie gdzie te produkty kupię od ręki w okolicach Warszawy, Wołomina. 

Link do komentarza
3 godziny temu, Muszyna napisał:

Ma to sens?

Jakiś sens ma... tylko moim zdaniem, przy Twoich warunkach wodnych - taki sobie... Kasę - niemałą, bo to markowe produkty - lepiej wydaj na dobrą izolację poziomą pod budynkiem. I hydroizolację i termoizolację...

 

Link do komentarza
51 minut temu, uroboros napisał:

Jakiś sens ma... tylko moim zdaniem, przy Twoich warunkach wodnych - taki sobie... Kasę - niemałą, bo to markowe produkty - lepiej wydaj na dobrą izolację poziomą pod budynkiem. I hydroizolację i termoizolację...

 

Sądzisz, że to przesadne środki? To nie są drogie masy. Na cały fundament wydam w związku z nimi 1300 - 1500 zł. Za Bornit troszkę więcej, ale nie dużo bo to najtańszy ich produkt. Myślę, że warto położyć coś trochę lepszego niż dysperbit. Te masy jakąś tam domieszkę polimerów i kauczuku mają. 

Link do komentarza

Jest obecnie odczuwalna w internecie straszna nagonka na ludzi mających czelność smarować ściany dysperbitem ;) Już sam się w tym gubię, która strona ma rację. Nie wspomnę już o odłamie tych, którzy twierdzą, że pionowa hydroizolacja w ogóle nie ma sensu i żeby skoncentrować się na poziomej. Chciałem zastosować coś pomiędzy. 

Link do komentarza

Nie wiem, według niektórych znika po kilku latach i jest tylko placebo. Z kolei budowlańcy, architekci, kier. bud., w większości twierdzą, że dysperbit wystarczy. 90% domów stoi od lat sucha, a smarowana była dysperbitem. Teraz zgadnij kto ma rację, kto ma w czym interes i gdzie leży prawda. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...