Skocz do zawartości

zmiany w warunkach zabudowy ???


Recommended Posts

Zakupiłem działką na wsi 1281m2, ma juz warunki zabudowy na budynek mieszkalny, zjazdu, szamba. Dodatkowo w opisie jest :
1) wielkość nowej pow. zabudowy w stosunku dopow. działki wynosi do 15% ( nie rozumiem tego zapisu zbyt dokładnie)
2) szerokość elewacji frontowej 12-16m
3) wys. górnej kraw. elewacji frontowej w kalenicy 6,5-9,5m ( też tego zbytnio nie rozumiem)
4) iliśc połaci dwie lub wiele
5) kąt nachylenia połaci w % 50-100 ( tzn. jakie granice kąta nachylenia mogę wykonać, czy jest to zakres od 45' do 0' ??)
6)energia i woda z pprojektowanego przyłącza.
Otóż chciałbym trochę zmienić te warunki a mianowicie chcę pobudować dom bez garażu a obok domu postawić osobny budynek gospodarczy z dwoma stanowiskami na samochody i 2-3 pomieszczeniami gospodarczymi. Pani w UG powiedziała mi że nie muszę zmieniac tych warunków, tylko wystąpić z wnioskiem o warunki tylko dla tego budynku gospodarczego, ale teraz nie wiem czy na mapce do celów opiniodawczych muszę rysować oprócz tego budynku jeszcze budynek mieszkalny ? Jeśli chcę budować ten budynek w tzw. ostrej granicy to czy muszę to narysować na mapce i oznaczyć we wniosku, i czy na tej mapce muszę jakoś zwymiarować połozenie tego budynku względem granic działki ??? A co się stanie jeśli poprzedni właściciel na mapce do wniosku narysował że chce dom na środku działki (czy mogę to sprawdzić w UG) a ja chcę dom od np. lewej strony działki.

Będę wdzięczny za porady.
Link do komentarza
Kolejno wg pytań:
- 15% powierzchni można przeznaczyć pod zabudowę, a więc w tym przypadku dom i inne zabudowania nie mogą zajmować więcej niż 192 m2.
- wysokość domu musi być w granicach 6,5 - 9,5 m
- pochylenie połaci dachowej od 27 do 45 stopni

Na garaż i pomieszczenia gospodarcze należy uzyskać nowe warunki zabudowy i zgodnie z nimi można będzie zlokalizować ten budynek na działce. Jednak czy budowa w ogóle będzie możliwa przy ograniczeniu powierzchni działki pod zabudowę.?
Link do komentarza
czyli lepiej usiąść już z jakimś architektem który będzie robił nam wszystkie projekty, uzgodnić co i gdzie ma być na działce i wystąpić o nowe warunki zabudowy dla domu mieszkalnego i budynku gospodarczego do gminy. A kto ustala max pow. zabudowy, gmina czy ja muszę opisać we wniosku. Jeśli już raz zostały nadane warunki to raczej nie powinno być problemów z nadaniem nowych ??? A jeśli dostanę odmowną decyzję to mam nadzieję że te poprzednio nadane nie zostaną anulowane ???

dziękuję za odpowiedzi
piotr
Link do komentarza
Urząd gminy w warunkach zabudowy podaje ogólne wymagania jakie muszą spełniać budynki i to dopiero jest podstawa do projektowania zagospodarowania działki zgodnie z ogólnymi przepisami budowlanymi.

Trudno ustalić, czy warunek dopuszczalnej przez gminę zabudowy 15% powierzchni działki dotyczy tylko budynku mieszkalnego czy też wszelkiej zabudowy na działce.

W nowym wniosku należy więc wystąpić o wydanie warunków zabudowy na budynek mieszkalny oraz gospodarczy, a gdy nowe warunki nie będą korzystne, poprzednie nie tracą ważności.
Link do komentarza
odnośnie pow. zabudowy, to już wiem skąd wzięte jest to 15%, czyli 192m2, jeśli działka ma 20m szerokości(głębokości) a max długość elewacji frontowej to 16m (16x12=192m2) i dlatego wpisali to 15%. Więc muszę się jeszcze w UG upewnić czy te 15% to odnosi się tylko do budynku mieszkalnego, jeśli tak - to jak będę musiał wpisać we wniosku o zwiększenie tej pow. (może pani urzędniczka powie mi jak to zrobić???) a jeśli jest to stała wartość to będę musiał wnioskować o całkowicie nowe warunki dla wszystkiego, dodam że te tereny nie są objęte nowym planem zagospodarowania przestrzennego, tylko warunki zabudowy były wydane na indywidualną prośbę zainteresowanego.

pozdrawiam
piotr
Link do komentarza
dzisiaj ponownie odwiedziłem UG i co, pani powiedziała że to że warunki są przepisane w akcie notarialnym na mnie i małżonkę to mało, muszę jeszcze napisać podanie do nich o przepisanie tych warunków na mnie oraz o zmianę numeru działki (w decyzji jest o dwóch budynkach mieszkalnych bo działka została podzielona na dwie części) i ewentualnie jak mi coś niepasuje w tych warunkach to wyszczególnić co ma być zmienione, ponieważ raz wydana decyzja nie może być wydawana kilka razy do tej samej działki tylko można wprowadzać pewnw zmiany???? I jeśli mi jakiś szczegół/y nie pasują co do budynku mieszkalnego to w podaniu o przepisanie na mnie warunków mam wyszczególnic co bym chciał zmienić. Trochę się zdiwiłem że muszę przepisywać na siebie bo myślałem że warunki nadaję się na konkretną działkę a nie na właściciela(właścieciel tylko wnioskuje). A ponadto max pow. nowej zabudowy dotyczy w tych warunkach tylko domu mieszkalnego, natomiast jak uzyskam nowe warunki na budynek ogospodarczy to ta pow. będzie odpowiednio większa. Można się pociąć w gąszczu takich niejasności ......
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...