Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
piotr-kaczor

zmiany w warunkach zabudowy ???

Recommended Posts

Zakupiłem działką na wsi 1281m2, ma juz warunki zabudowy na budynek mieszkalny, zjazdu, szamba. Dodatkowo w opisie jest :
1) wielkość nowej pow. zabudowy w stosunku dopow. działki wynosi do 15% ( nie rozumiem tego zapisu zbyt dokładnie)
2) szerokość elewacji frontowej 12-16m
3) wys. górnej kraw. elewacji frontowej w kalenicy 6,5-9,5m ( też tego zbytnio nie rozumiem)
4) iliśc połaci dwie lub wiele
5) kąt nachylenia połaci w % 50-100 ( tzn. jakie granice kąta nachylenia mogę wykonać, czy jest to zakres od 45' do 0' ??)
6)energia i woda z pprojektowanego przyłącza.
Otóż chciałbym trochę zmienić te warunki a mianowicie chcę pobudować dom bez garażu a obok domu postawić osobny budynek gospodarczy z dwoma stanowiskami na samochody i 2-3 pomieszczeniami gospodarczymi. Pani w UG powiedziała mi że nie muszę zmieniac tych warunków, tylko wystąpić z wnioskiem o warunki tylko dla tego budynku gospodarczego, ale teraz nie wiem czy na mapce do celów opiniodawczych muszę rysować oprócz tego budynku jeszcze budynek mieszkalny ? Jeśli chcę budować ten budynek w tzw. ostrej granicy to czy muszę to narysować na mapce i oznaczyć we wniosku, i czy na tej mapce muszę jakoś zwymiarować połozenie tego budynku względem granic działki ??? A co się stanie jeśli poprzedni właściciel na mapce do wniosku narysował że chce dom na środku działki (czy mogę to sprawdzić w UG) a ja chcę dom od np. lewej strony działki.

Będę wdzięczny za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejno wg pytań:
- 15% powierzchni można przeznaczyć pod zabudowę, a więc w tym przypadku dom i inne zabudowania nie mogą zajmować więcej niż 192 m2.
- wysokość domu musi być w granicach 6,5 - 9,5 m
- pochylenie połaci dachowej od 27 do 45 stopni

Na garaż i pomieszczenia gospodarcze należy uzyskać nowe warunki zabudowy i zgodnie z nimi można będzie zlokalizować ten budynek na działce. Jednak czy budowa w ogóle będzie możliwa przy ograniczeniu powierzchni działki pod zabudowę.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli lepiej usiąść już z jakimś architektem który będzie robił nam wszystkie projekty, uzgodnić co i gdzie ma być na działce i wystąpić o nowe warunki zabudowy dla domu mieszkalnego i budynku gospodarczego do gminy. A kto ustala max pow. zabudowy, gmina czy ja muszę opisać we wniosku. Jeśli już raz zostały nadane warunki to raczej nie powinno być problemów z nadaniem nowych ??? A jeśli dostanę odmowną decyzję to mam nadzieję że te poprzednio nadane nie zostaną anulowane ???

dziękuję za odpowiedzi
piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urząd gminy w warunkach zabudowy podaje ogólne wymagania jakie muszą spełniać budynki i to dopiero jest podstawa do projektowania zagospodarowania działki zgodnie z ogólnymi przepisami budowlanymi.

Trudno ustalić, czy warunek dopuszczalnej przez gminę zabudowy 15% powierzchni działki dotyczy tylko budynku mieszkalnego czy też wszelkiej zabudowy na działce.

W nowym wniosku należy więc wystąpić o wydanie warunków zabudowy na budynek mieszkalny oraz gospodarczy, a gdy nowe warunki nie będą korzystne, poprzednie nie tracą ważności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie pow. zabudowy, to już wiem skąd wzięte jest to 15%, czyli 192m2, jeśli działka ma 20m szerokości(głębokości) a max długość elewacji frontowej to 16m (16x12=192m2) i dlatego wpisali to 15%. Więc muszę się jeszcze w UG upewnić czy te 15% to odnosi się tylko do budynku mieszkalnego, jeśli tak - to jak będę musiał wpisać we wniosku o zwiększenie tej pow. (może pani urzędniczka powie mi jak to zrobić???) a jeśli jest to stała wartość to będę musiał wnioskować o całkowicie nowe warunki dla wszystkiego, dodam że te tereny nie są objęte nowym planem zagospodarowania przestrzennego, tylko warunki zabudowy były wydane na indywidualną prośbę zainteresowanego.

pozdrawiam
piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj ponownie odwiedziłem UG i co, pani powiedziała że to że warunki są przepisane w akcie notarialnym na mnie i małżonkę to mało, muszę jeszcze napisać podanie do nich o przepisanie tych warunków na mnie oraz o zmianę numeru działki (w decyzji jest o dwóch budynkach mieszkalnych bo działka została podzielona na dwie części) i ewentualnie jak mi coś niepasuje w tych warunkach to wyszczególnić co ma być zmienione, ponieważ raz wydana decyzja nie może być wydawana kilka razy do tej samej działki tylko można wprowadzać pewnw zmiany???? I jeśli mi jakiś szczegół/y nie pasują co do budynku mieszkalnego to w podaniu o przepisanie na mnie warunków mam wyszczególnic co bym chciał zmienić. Trochę się zdiwiłem że muszę przepisywać na siebie bo myślałem że warunki nadaję się na konkretną działkę a nie na właściciela(właścieciel tylko wnioskuje). A ponadto max pow. nowej zabudowy dotyczy w tych warunkach tylko domu mieszkalnego, natomiast jak uzyskam nowe warunki na budynek ogospodarczy to ta pow. będzie odpowiednio większa. Można się pociąć w gąszczu takich niejasności ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • demo napisał:   takich jak wysokość do szerokości o trzecim wymiarze - czyli głębokości - nie wspominał...     A ja zaraz będę ADWOKATEM demo          
  • 1. Ten złoty podział- to trochę bardziej skomplikowane zależności. W #108 poprawiłeś to trochę i dobrze. 2. Nie wszystko jest względne - ale gust zupełnie, zależy od właściciela gustu - takich jest na świecie kilka mld. Od tego czasu opracowano następne kanony. Dlaczego? Bo inny człowiek zacząl się podobać, nie mówiąc już o tym, że każda kultura ma swoj ideał kobiety, a tych kulturwe spółczesnym świecie jest multum. Tu sobie poczytaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Złoty_podział ile z tych przykładów jest prawdziwych, ile naciąganych i domniemanych, przyblizonych. Ależ są definicje piękna - ale zmieniają się, są emanacją różnych przemyśleń i twórczych poszukiwań. I są obiektem sporów - zaciekłych. Natomiast nie ma jednej uniwersalnej definicji piękna. I dobrze, bo by musiała być narzucona odgórnie (tak bywało), wymuszona - i udupiła by całkowicie rozwój sztuki, twórczości, zabiła by wolność twórczą.   Zły i dobry gust oczywiście istnieje, są tacy, którzy są totalnie kiczowaci - ale obecnie nie ma możliwości udowodnienia tego, bo cała masa sztuki używa kicz jako środek artystyczny. No i dupa zbita. Lepiej mówic o swoim smaku i wg niego oceniać - a nie narzucać, że "mój smak jest tym dobrym, sprawdzonym i uniwersalnym". Bo nie jest.   Zdziwisz się, ale tak jest w wielu przypadkach. Wielu tworców jest wylansowanych w spryty sposób i wycenionych na miliony, a wielu innych umrze nieznanych, tworząc z miskę ryżu. Poczytaj sobie biografie wielkich malarzy - to handlarze obrazami robili fortuny na ich twórczości, a oni żyli w biedzie. Chcę przez to powiedzieć, że Fangor miał szczęście, że zaistniał - równie dobrze mógł tworzyć i być tak nieznany jak mhtyl. Nie z powodu jakości sztuki - tylko że nie zaistniał na rynku, nie został wylansowany, były inne powody porażki. Abstrachuję od  twego porównania, ktore kulturalne nie jest, a za to jest poniżej pasa. Jak piszesz o sztuce - to odrobina taktu jest pożądana.    Natomiast . Kiedyś znany współczesny malarz, zapomniałem, ale rangi mniej więcej S. Dali - był w Krakowie i oprowadzali go nasi współcześni artyści z Akademii Sztuk Pięknych po muzeum narodowym i prezentowali wybitnych malarzy (oczywiście wg swego gustu, jak by chciała Elfi i ty, wyedukowanego!). Otóż doznali szoku, gdy ten współczesny malarz, bynajmniej nie historyzujący, a raczej prekursor nowych idei - zatrzymał się przed obrazami Matejki i powiedział: tu macie wspaniałe dzieło, kapitalny warsztat i kolory - kto to jest?  Matejko przekłamywał perspektywę, zarzucają mu wyjadacze  smaku teatralność, że tkaniny wyglądają zbyt dokładnie, itd, itp. Po prostu "stara wyleniała szkoła". Jednak tam dojrzał uznany artysta jakość, wartość, warsztat i piękno, ekspresję. Dawno to było, ale zdarzenie autentyczne opisane w Dzienniku Polskim.   To odnośnie gustu. Gustu ludzi wykształconych kierunkowo.  
  • demo - teraz na zjednoczonych mtyla i zenka - nie ma mocnych   Możesz próbować przywoływać każdego z nich do porządku, ale ryzykujesz tym, że dowiesz się o sobie rzeczy, o których nigdy nie pomyślałeś...   chory człowiek, stróż prawa, sprzątaczka, facet bez honoru, fałszywiec, obłudnik, słoma Ci z butów wystaje, rżniesz polonistę...
  • Gość Julia
   Wchodząc do sklepu zawsze czegoś zapominałam, a to kosza na pranie, a to mydelniczki, więc żeby już nie wychodzić z domu zaczęłam szukać czegoś w internecie i tak trafiłam na HomeDome.pl Było tam wszystko czego potrzebowałam do wyposażenia łazienki a nawet jeszcze więcej - jak się później okazało w dużo niższych cenach!
  • Gość luiza89
   CZasami jak w tym przypadku https://www.vgcapital.pl/nova-dolna/ warto jest postawić na duże mieszkanie w fajnej lokalizacji. My wybraliśmy własnie takie rozwiązanie na Mokotowie. Od zawsze chieliśmy mieć dokładnie takie mieszkanie.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...