Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
piotr-kaczor

zmiany w warunkach zabudowy ???

Recommended Posts

Zakupiłem działką na wsi 1281m2, ma juz warunki zabudowy na budynek mieszkalny, zjazdu, szamba. Dodatkowo w opisie jest :
1) wielkość nowej pow. zabudowy w stosunku dopow. działki wynosi do 15% ( nie rozumiem tego zapisu zbyt dokładnie)
2) szerokość elewacji frontowej 12-16m
3) wys. górnej kraw. elewacji frontowej w kalenicy 6,5-9,5m ( też tego zbytnio nie rozumiem)
4) iliśc połaci dwie lub wiele
5) kąt nachylenia połaci w % 50-100 ( tzn. jakie granice kąta nachylenia mogę wykonać, czy jest to zakres od 45' do 0' ??)
6)energia i woda z pprojektowanego przyłącza.
Otóż chciałbym trochę zmienić te warunki a mianowicie chcę pobudować dom bez garażu a obok domu postawić osobny budynek gospodarczy z dwoma stanowiskami na samochody i 2-3 pomieszczeniami gospodarczymi. Pani w UG powiedziała mi że nie muszę zmieniac tych warunków, tylko wystąpić z wnioskiem o warunki tylko dla tego budynku gospodarczego, ale teraz nie wiem czy na mapce do celów opiniodawczych muszę rysować oprócz tego budynku jeszcze budynek mieszkalny ? Jeśli chcę budować ten budynek w tzw. ostrej granicy to czy muszę to narysować na mapce i oznaczyć we wniosku, i czy na tej mapce muszę jakoś zwymiarować połozenie tego budynku względem granic działki ??? A co się stanie jeśli poprzedni właściciel na mapce do wniosku narysował że chce dom na środku działki (czy mogę to sprawdzić w UG) a ja chcę dom od np. lewej strony działki.

Będę wdzięczny za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejno wg pytań:
- 15% powierzchni można przeznaczyć pod zabudowę, a więc w tym przypadku dom i inne zabudowania nie mogą zajmować więcej niż 192 m2.
- wysokość domu musi być w granicach 6,5 - 9,5 m
- pochylenie połaci dachowej od 27 do 45 stopni

Na garaż i pomieszczenia gospodarcze należy uzyskać nowe warunki zabudowy i zgodnie z nimi można będzie zlokalizować ten budynek na działce. Jednak czy budowa w ogóle będzie możliwa przy ograniczeniu powierzchni działki pod zabudowę.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli lepiej usiąść już z jakimś architektem który będzie robił nam wszystkie projekty, uzgodnić co i gdzie ma być na działce i wystąpić o nowe warunki zabudowy dla domu mieszkalnego i budynku gospodarczego do gminy. A kto ustala max pow. zabudowy, gmina czy ja muszę opisać we wniosku. Jeśli już raz zostały nadane warunki to raczej nie powinno być problemów z nadaniem nowych ??? A jeśli dostanę odmowną decyzję to mam nadzieję że te poprzednio nadane nie zostaną anulowane ???

dziękuję za odpowiedzi
piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urząd gminy w warunkach zabudowy podaje ogólne wymagania jakie muszą spełniać budynki i to dopiero jest podstawa do projektowania zagospodarowania działki zgodnie z ogólnymi przepisami budowlanymi.

Trudno ustalić, czy warunek dopuszczalnej przez gminę zabudowy 15% powierzchni działki dotyczy tylko budynku mieszkalnego czy też wszelkiej zabudowy na działce.

W nowym wniosku należy więc wystąpić o wydanie warunków zabudowy na budynek mieszkalny oraz gospodarczy, a gdy nowe warunki nie będą korzystne, poprzednie nie tracą ważności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie pow. zabudowy, to już wiem skąd wzięte jest to 15%, czyli 192m2, jeśli działka ma 20m szerokości(głębokości) a max długość elewacji frontowej to 16m (16x12=192m2) i dlatego wpisali to 15%. Więc muszę się jeszcze w UG upewnić czy te 15% to odnosi się tylko do budynku mieszkalnego, jeśli tak - to jak będę musiał wpisać we wniosku o zwiększenie tej pow. (może pani urzędniczka powie mi jak to zrobić???) a jeśli jest to stała wartość to będę musiał wnioskować o całkowicie nowe warunki dla wszystkiego, dodam że te tereny nie są objęte nowym planem zagospodarowania przestrzennego, tylko warunki zabudowy były wydane na indywidualną prośbę zainteresowanego.

pozdrawiam
piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj ponownie odwiedziłem UG i co, pani powiedziała że to że warunki są przepisane w akcie notarialnym na mnie i małżonkę to mało, muszę jeszcze napisać podanie do nich o przepisanie tych warunków na mnie oraz o zmianę numeru działki (w decyzji jest o dwóch budynkach mieszkalnych bo działka została podzielona na dwie części) i ewentualnie jak mi coś niepasuje w tych warunkach to wyszczególnić co ma być zmienione, ponieważ raz wydana decyzja nie może być wydawana kilka razy do tej samej działki tylko można wprowadzać pewnw zmiany???? I jeśli mi jakiś szczegół/y nie pasują co do budynku mieszkalnego to w podaniu o przepisanie na mnie warunków mam wyszczególnic co bym chciał zmienić. Trochę się zdiwiłem że muszę przepisywać na siebie bo myślałem że warunki nadaję się na konkretną działkę a nie na właściciela(właścieciel tylko wnioskuje). A ponadto max pow. nowej zabudowy dotyczy w tych warunkach tylko domu mieszkalnego, natomiast jak uzyskam nowe warunki na budynek ogospodarczy to ta pow. będzie odpowiednio większa. Można się pociąć w gąszczu takich niejasności ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Nie chcecie dłużej palić węglem? Na jakie źródło ciepła wymienić kocioł, jeśli w domu mamy tradycyjne grzejniki? Inspirujące doświadczenie państwa Kołodziejczaków, właścicieli 30-letniego domu o powierzchni 190 m2. W swojej kotłowni wymienili kocioł węglowy na... powietrzną pompę ciepła Neoheat Fuji Electric. Neoheat Fuji Electric jest powietrzną pompą ciepła służącą do ogrzewania w instalacji c.o., grzania wody użytkowej, a dodatkowo latem - do chłodzenia domu (produkcja wody lodowej). Sercem pompy jest markowy wysokiej klasy agregat marki Fuji. Powietrzna pompa ciepła Neoheat Fuji Electric ma osobne wyjścia na ogrzewanie i na grzanie wody użytkowej – można w panelu sterowania ustawiać różne temperatury. Dotykowy panel sterujący w języku polskim pozwala w łatwy sposób ustawiać parametry pracy. Są cztery typy pomp Neoheat Fuji Electric. W domu państwa Kołodziejczaków jest zamontowana pompa Standard. Urządzenie składa się z jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej zamontowanej na dachu. Przewody z czynnikiem grzewczym są poprowadzone niepotrzebnym już kanałem dymowym. Ustawienia na pompie? Temperatura 45°C na grzejniki i 32°C na ogrzewanie podłogowe. Temperatura wody użytkowej 45°C (zbiornik 250 l). W domu utrzymywana jest temperatura 22-24°C. Koszt energii elektrycznej przez rok za ogrzewanie i grzanie c.w.u. w domu państwa Kołodziejczaków to 3200 zł. Dla porównania - ogrzewanie kotłem na ekogroszek kosztowało 4200 zł na rok (4 tony węgla). Zimą, przy krótkotrwałych mrozach (nawet -19°C), nie było potrzeby włączania grzałki elektryczne w urządzeniu. To użytkownik pompy decyduje, przy jakiej temperaturze chce, by grzałki się włączały. Może też całkowicie wyłączyć tę opcję.   Ważne: W ramach programu „Czyste powietrze” można otrzymać od 30 do 90% dotacji na zakup i montaż powietrznej pompy ciepła. W praktyce do 30 tys. zł na zakup i montaż powietrznej pompy ciepła.   Powietrzna pompa ciepła Neoheat Standard Fuji Electric - dane: - SCOP (stosunek ilości energii cieplnej wyprodukowanej w sezonie grzewczym do energii elektrycznej pobranej): 4,48. - agregat Fuji Electric, - moc: 8-15 kW, - temperatura wyjściowa do 55oC, - efektywna praca do temperatury zewnętrznej: - 20°C, - bardzo niska głośność: 6 dB, - 3 grzałki elektryczne o łącznej mocy 6 kW, - sterowanie drugim źródłem ciepła, - panel sterujący w języku polskim, - sterowanie przez internet.   Dystrybutorem pomp Neoheat Fuji Electric jest firma Iglotech.
  • Węgiel, ew. węgiel / drewno kocioł zgazowujący
  • Rozumiem,  To na żaden kocioł nie masz minimalnej ceny. Problem polega na kotłach zasypowych. Program Czyste Powietrze finansuje kotły stałopalne w ostateczności. Co więcej - muszą one być minimum 5 klasy czystości + certyfikat ekoprojektu/ecidesign - bardzo wysokie wymagania musi spełnić taki kocioł. Nie mogą to być kotły, które mają ruszt awaryjny.  O jakim paliwie myślisz? Biomasa?
  • Ja mam systemowy kanał dymowy - kilkuletni. Nie będę go wymieniał.  Chcę wymienić sam kocioł tylko i wyłącznie. Zasypowy na zasypowy. O gazie nie ma mowy. Nie ma go w najbliższej okolicy,  w okolicy 20km.
  • Hm.... wiecie co? Nie za bardzo wiem jak to skomentować  To, że pomysł jest skuteczny - pewnie zadziała. Ale  czy aż do tego stopnia trzeba się posunąć, żeby coś do tych osób dotarło? Kiedyś była taka akcja z karteczkami/zawieszkami na drzwi - sąsiedzi zawieszali sąsiadom palącym śmieciami, żeby tego nie robili.    Witaj, no nie do końca tak jest. Nie masz kosztów minimalnych na kocioł gazowy, tylko na całość kosztów kwalifikowanych. A więc... nigdy nie jest tak, że potrzebujesz kocioł i tylko kocioł - a system C.O. a robocizna? Przyłącze gazowe?   Minimum wszystkich kosztów kwalifikowanych to 7 tysięcy. 
 • Popularne tematy

×