Skocz do zawartości

Grzyby na trawie z rolki po kilku dniach od położenia


Recommended Posts

Cześć, 

 

We wtorek w ubiegłym tygodniu rozłożyłem trawę z rolki. Podłoże było wcześniej przygotowane glebogryzarką. Później ok. 2 miesiące czekałem na uaktywnienie chwastów. Następnie znowu glebogryzarka, równanie, wałowanie itp. 

Do rzeczy. Już w sobotę na nowej trawie z rolki pojawiły się grzyby. Różne kolory z małymi kapeluszami. Póki co grupowo w kępkach 10x10cm.

 

Skąd mógł się pojawić ten problem?

Czy rolki mogły być zarażone grzybem?

 

Poprzednio na tym samym stanowisku była byle jaka trawa z chwastami ale bez jakichkolwiek grzybów.

 

Doradzicie coś? 

 

Dziękuję.

 

Link do komentarza

Zwykle problem z grzybami "ukryty" jest w glebie i tam szukałbym przyczyny, ale w Twojej sytuacji (gdy dopiero co rozłożyłeś trawę z rolki) warto zwrócić się do dostawcy. Zrób zdjęcie i pokaż im, co wyrosło. Warto to wyjaśnić z firmą, od której kupiłeś murawę. Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, by murawa z rolki tak szybko porosła grzybami.

 

Aby zahamować rozprzestrzenianie się grzybów można także przeprowadzić opryskiwanie gleby preparatem Miedzian lub środkiem naturalnym Polyversum.

Grzyby pojawiają się wtedy, gdy mają odpowiednie warunki, o czym więcej można przeczytać w artykule: Jak pozbyć się grzybów z trawnika

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...