Skocz do zawartości

Co bym zmienił budując jeszcze raz?


Recommended Posts

  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Jestem na etapie wykończenia dobudówki (dołączono ok 80m2 do istniejącego domku - nie liczę garażu)
i tak co bym zmienił:
1. komin, który wystaje z ściany, wpuścił bym go w ścianę (zyskując 40 cm w salonie poprzez cofnięcie kominka) - porażka po całości od projektu, przez wykonanie...
2. Drzwi zewnętrzne mam otwierane do domu, przez co jak wieje, to wieje mi do środka a bywa, że jak deszcz zacina, to i plama się pod drzwiami robi, faktem jest, że i drzwi choć z wyglądu solidne (całe drewniane) to ich wykonanie dalekie jest od poprawnego.
To są największe błędy, reszta jakoś ujdzie.
Teraz na etapie lekkich i suchych zabudów, staram się przemyśleć kilka opcji by wszystko było w miarę ergonomiczne, czasem to wydłuża cały proces budowy, ale co nagle to po diable icon_wink.gif
Pozdrawiam
Dykoś



Fachowcy mówią, że komin można wpuścić w ścianę grubszą niż 24cm i w żadnym razie nie nośną, a w dodatku trzeba go ocieplić, gdyż różnice temperatur powodują pęknięcia w ścianie, tak więc nie martw się może byłoby gorzej chociaż luźniej...
Link do komentarza
moim zdaniem nie ma co probować zaoszczędzić na tym aby niektóre prace przy budowie domy wykonywać samemu, oczywiście nie chodzi mi o poważne roboty ale te mniej praco i czasochłonne, mam na myśli wykonywanie prac porządkowych w trakcie budowy żeby plac nie wyglądał jak miejsce bitwy i po samej budowie aby wszystko doprowadzić do porządku, nie ma co oszczędzać ponieważ koszt wynajęcia firmy która sie tym zajmie nie jest wcale wysoki i niewspółmierny do tego ile czasu my byśmy na to stracili.Warto to przemyśleć.
Link do komentarza
Cytat

moim zdaniem nie ma co probować zaoszczędzić na tym aby niektóre prace przy budowie domy wykonywać samemu, oczywiście nie chodzi mi o poważne roboty ale te mniej praco i czasochłonne, mam na myśli wykonywanie prac porządkowych w trakcie budowy żeby plac nie wyglądał jak miejsce bitwy i po samej budowie aby wszystko doprowadzić do porządku, nie ma co oszczędzać ponieważ koszt wynajęcia firmy która sie tym zajmie nie jest wcale wysoki i niewspółmierny do tego ile czasu my byśmy na to stracili.Warto to przemyśleć.



Faktycznie. Tym bardziej że czasu nigdy za wiele a takie porządki to horror.
Link do komentarza
Cytat

moim zdaniem nie ma co probować zaoszczędzić na tym aby niektóre prace przy budowie domy wykonywać samemu, oczywiście nie chodzi mi o poważne roboty ale te mniej praco i czasochłonne, mam na myśli wykonywanie prac porządkowych w trakcie budowy żeby plac nie wyglądał jak miejsce bitwy i po samej budowie aby wszystko doprowadzić do porządku, nie ma co oszczędzać ponieważ koszt wynajęcia firmy która sie tym zajmie nie jest wcale wysoki i niewspółmierny do tego ile czasu my byśmy na to stracili.Warto to przemyśleć.



Mówisz o dodatkowych pieniądzach dla budowlańców czy o firmie sprzątającej?
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Witam
A ja właśnie buduję bez piwnicy i z garażem wolnostojącym, dwustanowiskowym z pomieszczeniem gospodarczym. To mój drugi dom, a w poprzednim piwnica służyła jako graciarnia, a z garażu zawsze jakieś zapachy przenikały do domu. Nie po to budowałam dom, żeby oglądać telewizję czy grać w bilard w piwnicy. Garaż będę budować systemem gospodarczym dopiero jak zadaszę dom i ocenię zasoby finansowe. Znajomi fachowcy obliczyli, że koszt powyżej stanu zerowego 0 (który jest gotowy), nie będzie powalający.
Nie uległam powszechnej modzie i drugi raz nie zrobiłam kuchni otwartej na salon. U mnie się absolutnie nie sprawdziła.
Nigdy!!! nie założę w łazience kafelków w kolorze czekolady.
Pozdrawiam budujących
Link do komentarza
a ja powiem tak, większość projektów jest skopana, architekci idą na łatwiznę i powielają błędy z poprzednich projektów. Po jaka cholerę są potrzebne tak duże kominy, rozbudowane do granic możliwości, system wentylacyjny powinien być rozwiązany w inny sposób. Rozkład pomieszczeń w niektórych projektach to porażka, zwróćcie uwagę na ilość drzwi wewnętrznych. Widziałem projekty gdzie w pomieszczeniu gospodarczym były 3. Samo pomieszczenie należy tak usadowić by nie było połączone z przedpokojem jeżeli mamy ogrzewanie węglowe. Można tu pisać i pisać, jedno jest pewne źle dobrany projekt to później same problemy. Również balkony z tego bym zrezygnował całkowicie, przecież nie stawiamy bloku.
Link do komentarza
powiem o tym, czego udalo mi sie uniknac zanim zaczalem (zaczne za rok)
pogonilem wszystkie balkony, zamiast tego nad wejsciem bedzie zadaszenie - jak bede chcial wyjsc z pomieszczenia to do ogrodu zejde; wyeliminuje mi to rowniez najwieksze mostki termiczne i obnizy koszty wykonania, rowniez elewacji
z podcienia w salonie rezygnuje na rzecz osobnego ganku na ogrodzie - koszt ten sam (moze nawet mniejszy) a salonu przybedzie; kto by tam pod tym zadaszenie miejsce sobie znalazl skoro i tak bylo one przy drzwiach na ogrod i coby tam nie zastawic bedzie przeszkadzalo
przypatrzcie sie dokladnie schodom, czesto maja wysokosc 19cm a jest ona najwyzsza dopuszczalna; bardzo wygodne sa ok. 17,5cm
w sieni powinna byc duza szafa by wszystkiego nie targac po..... pokojach, garderobach na pietrze itd. Wszystko powinno bycna swoim miejscu, w zasiegu reki
mialem drzwi z garazu na ogrod, tylko po co?
na pietrze powiekszylem okna do rozmiaru tych z parteru, niewiele wiecej ale za to swiatla przybedzie, tymbardziej ze zawsze znajdzie sie tam jakis niedoswietlony kat
postaralem sie o wyeliminowanie okien polaciowych i zastapienie ich oknami w szczycie - pomijajac roznice w kosztach dochodzi jeszcze latwosc montazu, utrzymania w czystosci jak i zapewnienia ciaglosci izolacji dachu i jego szczelnosci
ostatnia znaczaca przerobka bylo przekonstruowanie lukarny dachowej. Z typowej na pelna trojkatna. Dalo mi to tyle, ze lukarna zwykla z reguly jest znaczacym mostkiem termicznym ze wzgledu na swoja konstrukcje i wykonanie. Kilka elementow drewnianych w newralgicznych punktach docieplonych znacznie slabiej niz sciany budynku, wielokrotnie nawet nikt sie ociepleniem konstr. nie zajmuje byle ja wypelnic i wykonczyc po bokach. Moja lukarna nie bedzie miala bocznych scianek tylko zadaszenie od gory, izolacje ulozona miedzy krokwiami i tylko dwie obrobki koszowe, ktorymi latwo jest uszczelnic te nieciaglocs polaci dachowej.
Link do komentarza
Cytat

a choćby po to żeby z kosiarką czy innym sprzętem łatwiej wychodziło sie na ogród...



jak mam gniazda na zewnatrz domu wyciagniete-z kazdej strony domu (nie wiem po co az tyle 2 napewno zlikwiduje) poza tym mam w projekcie 3 wc-ale po co az tyle wystarczy 2, a co za tym idzie zleikwiduje sie jedne drzwi,poza tym musze zrobic przejscie miedzy domem a garazem (tam tez sie znajduje pomieszczenie z piecem) bo nie chce latac zima na okolo domu by zapalic w piecu. to narazie tyle
zastanawiam sie jeszcze czy wogole dawac panele bo jakos przez tyle lat co one istnieja nie mam do nich przekonania
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Jak dotąd to mam bardzo mieszane odczucia do zastosowania stropu "terivy" (ostatecznie zobaczymy po oddaniu budynku do użytku).
Również mam mieszane odczucia czy dobrze zrobiłem, że nie doprojektowałem małego balkonu w szczycie budynku. (pod spodem myślałem o małej wiacie na samochód)
Zobaczymy icon_smile.gif




Jak tam z odczuciami dotyczącymi stropu terivy?
Pytam, bo taki strop mam zaprojektowany w swojej parterówce.
Czy ten strop jest gorszy od stropu monolitycznego?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
a co ja bym zmienił...na pewno zmienię ekipe budowlaną która na mojej poprzedniej budowie tylko budowała. Nikt nie myślał o utrzymywaniu porządku na budowie. My tu panie pracujemy a nie sprzatamy. W normalnej cywilizacji utrzymanie czystości i porzadku na budowie należy do ekipy budującej. Jeżeli tego nie robią to inwestor odlicza z wynagrodzenia za sprzątanie placu budowy.
Jeszcze na czas budowy wziąłbym urlop aby dopilnować dokładności wykonania.
- A czemu te cegły w scianie tak nie równo jedna wystaje mniej inna więcej.
_ Panie...czepia sie pan. Przyjdzie murarz z pacą to sie dziury stracą.
Miał racje . Straciły sie. w jednym miejscu tynku 5mm a w innym 3cm
w samym budynku- dużo okien w dachu aby było więcej światła dziennego na poddaszu obojętnie czy użytkowe czy nie. No chyba że to poddasze tylko jest dla pająków i os na mieszkanie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
no z tego co czyta sie w necie , w różnych dziennikach budowy itd to zawsze pojawia się tekst :
- zrobił bym więcej wnęk na szafy i szafeczki , do tego dodatkowe pom. gosp. i inne tego rodzaju pomieszczenia , tak zwane graciarnie albo garderoby. - wykorzystałbym wszystkie możliwe powierzchnie do celów "składowania" rozmaitości ---
do tego dochodzą - podniesienie kondygnacji bo sufity za nisko - nie da się nic podwiesić a w dużych pomieszczeniach jak salon czy otwarta łazienka jadalnią przytłaczają ;
- zamiast okien dali by fiksy tam gdzie się da - oczywiście parter bo jak na piętrze to później myć icon_biggrin.gif
- oczywiście większe okapy albo rolety zewnętrzne - bo jak chce się mieć ładne przeszklenia to trzeba myśleć jak je zacieniać latem by nie robić szklarni z pomieszczeń mieszkalnych !
- dla uprzywilejowanych większą działką dochodzi opcja domu parterowego ; i ty wolna amerykana ale w większości by na starość po schodach nie latać icon_biggrin.gif , niby więcej murów i ocieplenia i dach większy ale odchudzi strop i trudne wybory , kosztowne schody i podobnie tu opcja jakie , z czego i gdzie by te tysiące się jakoś prezentowały icon_biggrin.gif
- bez piwnicy jeśli tylko jest możliwość , tu argument silnie finansowy - koszty , jak cię stać to katakumby są nieocenionym miejscem składowania wszystkiego na później icon_biggrin.gif
- spotkałem się z opinią że zmieniliby konstrukcje domu tak by dach był prostszy i można by zamienić okna dachowe na normalne w ścianach szczytowych , zakładam że także tu kwestia finansowa .
- w dobrze ocieplonych domach ludzie zmieniliby ogrzewanie z żeberek na podłogowe - "ustawniejsze" pomieszczenia i przeważnie opinia rodziła się po odwiedzinach u znajomych którzy takie rozwiązanie mają icon_biggrin.gif
- (piece olejowe na piece na paliwo stałe albo gazowe jeśli jest taka możliwość ) tu w nawiasach bo to już wymaga dokładniejszej analizy i spojrzenia pod kątem swojej inwestycji!
- jak wcześniej ktoś już napisał płoty szczelniejsze - nie koniecznie deskowane ale zwykła siatka a w niej wrośnięty bluszcz albo żywopłot/tuja - coś cało rocznie szczelne icon_biggrin.gif
- układ pomieszczeń tak by dzieciaki były jak najdalej od nas icon_biggrin.gif czyli rodziców przyszłych lub obecnych
- temat rzeka kuchnia otwarta czy zamknięta , tu dowolność względem gustów a o tym się nie dyskutuje icon_smile.gif
- I CO NAJWAŻNIEJSZE TO DAŁBYM WIĘCEJ OCIEPLENIA -to także dość często spotykane , ale to już kwestia liźnięcia tematu energooszczędności , koncepcji budowania zwartych konstrukcji , ukierunkowania budynku względem stron świata i rozmieszczeniu pom. itd.itd...

ok nie zanudzam już swoimi wywodami , ale jak ktoś zainteresowany to wszystko to i mnóstwo innych rad można znaleźć w necie - farum to jak i inne nawet konkurencyjne pełne są tego rodzaju spostrzeżeń

pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia w podejmowanych wyborach
Link do komentarza
ej tukaj ty paskudo... mój mąz by beze mnie nic nie załatwił- on tylko ciagle pracuje a mnie zostawia dłuuugie listy gdzie i po co mam jechać (ja też oczywiście pracuję), co załatwić, gdzie zadzwonić itp:)
Ja bym narazie - póki co niewiele zmieniła. Zbudowaliśmy przypadkiem najfajniejszy domek na świecie. klne na nie wylane schody (tak było w projekcie) bo się nam zachciało azurowych, ale pewnie jak już beda to będzie ładnie:)
Link do komentarza
Cytat

ej tukaj ty paskudo... mój mąz by beze mnie nic nie załatwił- on tylko ciagle pracuje a mnie zostawia dłuuugie listy gdzie i po co mam jechać (ja też oczywiście pracuję), co załatwić, gdzie zadzwonić itp:)
Ja bym narazie - póki co niewiele zmieniła. Zbudowaliśmy przypadkiem najfajniejszy domek na świecie. klne na nie wylane schody (tak było w projekcie) bo się nam zachciało azurowych, ale pewnie jak już beda to będzie ładnie:)



Witam,

No ładnie, właściwie to czekałem na takie epitety i je otrzymałem, sam się o nie prosiłem. Ale wcale nie żartując, to projekt kuchni ( umiejscowienie urządzeń, zlewu itp) Żonka ustaliła po roku od momentu, kiedy zdecydowaliśmy się na kuchnię otwartą, a ja nie chciałem wykonywać instalacji przed wersją ostateczną projektu, pozostałe ustalenia także rodzily się w bólu, i choć trwało to dosyć długo to z wyniku końcowego jestem zadowolony, a przede wszystkim zadowolona jest Żonka, a to jest dla mnie najważniejsze. Nie jestem przeciwny kobietom budującym, a wręcz przeciwnie podziwiam je i zazdroszczę ich mężom.

Pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Przypominam, bo temat fajny, a zagubił się i spadał coraz niżej icon_smile.gif


No właśnie - czytam wypowiedzi od początku i tylko parę osób zamieściło merytoryczne info. Ja przymierzam się do budowy drugiego domu. W pierwszym popełniłem parę błędów:
brak wentylacji mechanicznej
brak doprowadzenia powietrza zewnętrznego do kominka
brak pomieszczenia gospodarczego (garaż jest permanentnie zawalony wszystkim)
za mała izolacja poddasza (musi być 30cm)

Jeszcze coś dopiszę
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
wylewanie ław fundamentowych w szalunkach drewnianych a nie w wykopie - po deszczach poobsuwały mi sie ścianki i trzeba było poprawiać przed zalewaniem

zlecenie wykonania przyłacza bez kosztorysu przedwykonawczego - potem niemiła niespodzianka w postaci faktury - nigdy nie ufać firmom - nawet państwowym !!! - zawsze wszystko na piśmie przed robotą

wiecej uwag brak bo dopiero stan zerowy budowy

Link do komentarza
a u mnie po pól roku już prawie w domku......
-podtrzymuje że mam mega fajny dom
-napewno nie bylby ani o metr większy! (jest aż za duży)
-brak pralni osobnej- pisalam o tym- jak by sie dalo to bym ją gdzies wygospodarowala- Z oknem i kaloryferem
-rekuperator.. może? Mój mąz uważa że napewno tak. Gdybym miala na niego kaskę (a nie mialam) ale nie kosztem czegoś
-napewno ta sama firma budowlana:) icon_biggrin.gif kolejne buziaki dla ADVECO

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
A u mnie stan surowy zamknięty i dwa błędy icon_sad.gif
1. za mało miejsca na izolację pod ogrzewanie podłogowe jest 2x5cm. - chciałbym przynajmniej 3x5cm.
2. wyłaz na poddasze nad garażem tak umieszczony, że nie będzie możliwe wstawienie bramy segmętowej - będzie rolowana
To na razie tyle i mam nadzieję, że nie będzie ich więcej przybywać icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

A u mnie stan surowy zamknięty i dwa błędy icon_sad.gif
1. za mało miejsca na izolację pod ogrzewanie podłogowe jest 2x5cm. - chciałbym przynajmniej 3x5cm.
2. wyłaz na poddasze nad garażem tak umieszczony, że nie będzie możliwe wstawienie bramy segmętowej - będzie rolowana
To na razie tyle i mam nadzieję, że nie będzie ich więcej przybywać icon_wink.gif



Daj styropian 2x5cm z grafitem będzie zbliżony z 3x5cm zwykłego

20 cm zwykłego styropianu, to równowartość 15 cm grafitowego

Może takie gzieś upchniesz
http://www.fakro.pl/htmli/168.php
Link do komentarza
Wybór projektu był decyzją świadomą .
Dużo wcześniej czytałam, wiedza przełożyła się na praktykę.
Mimo tego jest kilka rzeczy które bym zmieniła budując jeszcze raz ... w zasadzie same drobiazgi , ale jedna konkretna:

- okna dachowe - zrezygnowałabym z nich na rzecz powiększenia okien ściennych ....
okna dachowe trudno jest odpowiednio zaizolować , często nieprawidłowo wykańczane są glify,
no i zawsze to dziura w dachu od której "ciągnie" chłodem icon_wink.gif

Po wybraniu projektu - sporo czasu spędziłam "budując" swój dom wirtualnie w programie 3D .
Naprawdę pomaga jeśli można "zajrzeć" od środka .... dzięki temu mam spiżarnię poprzez postawienie jednej dodatkowej ścianki icon_biggrin.gif .

Link do komentarza
Cytat

- okna dachowe - zrezygnowałabym z nich na rzecz powiększenia okien ściennych ....
okna dachowe trudno jest odpowiednio zaizolować , często nieprawidłowo wykańczane są glify,
no i zawsze to dziura w dachu od której "ciągnie" chłodem icon_wink.gif


Czy kupił Pan do okien i zostało zastosowane ocipienie zewnętrzne okien dachowych i wiatroizolacja na łatach ?

to rysunki

http://www.fakro.pl/att/COMMON/instrukcje_mont/XDP.pdf
Link do komentarza
nie miałam wykonanego ocieplenia zewnętrznego okien dachowych ....
miałam zakupione okna Velux + kołnierz .... zamontowano komplet .... nic innego nie dokupowano...

zasadniczo - okna są źle "obrobione" i dopasowane .... za mało miejsca pomiędzy jętką a bokiem okna - nie dało się porządnie docieplić bocznych glifów ...
"wyszło" to dopiero przy montażu płyt kg .... wtedy już nie miałam czasu na jakiekolwiek zmiany ....

z tego co mi wiadomo , to dość często popełniany błąd .....
Link do komentarza
Cytat

nie miałam wykonanego ocieplenia zewnętrznego okien dachowych ....
miałam zakupione okna Velux + kołnierz .... zamontowano komplet .... nic innego nie dokupowano...

zasadniczo - okna są źle "obrobione" i dopasowane .... za mało miejsca pomiędzy jętką a bokiem okna - nie dało się porządnie docieplić bocznych glifów ...
"wyszło" to dopiero przy montażu płyt kg .... wtedy już nie miałam czasu na jakiekolwiek zmiany ....

z tego co mi wiadomo , to dość często popełniany błąd .....




Ocieplenie zewnętrzne można jaszcze założyć nic nie stoi na przeszkodzie żeby chociaż z zewnątrz zrobić to dobrze koszt około 70 zł na 1 okno materiał .W zestawie jest specjalna wełna mocowana pod łaty w koło ramy oraz kołnierz z membrany dachowej mocowany na łatach wywinięty pod obróbkę i przytwierdzony zszywkami chroni przed podwiewaniem wiatru mżawki i suchym śniegiem .
Link do komentarza
coolibeer .... dawaj w odnośnikach , ze szczegółami ....
niektórym ułatwi to może wybór ....

mnie się jeszcze nasunęło

- okna .... zrobiłabym obustronny kolor , a nie tylko z zewnątrz ...
- balkon ... służy jedynie do suszenia prania , jeśli ktoś ma pralkę z suszarką lub inny pomysł to niech sobie daruje balkon , bo gwarantuję, iż będzie niewykorzystany icon_lol.gif



Link do komentarza
Cytat

20 cm zwykłego styropianu, to równowartość 15 cm grafitowego



Jest to prawie prawda bo zwykły ma wsp 040 a grafitowy może mieć 032 i matematycznie prawie tak to wyjdzie ale cena zwykłego jest 100PLN/m3 a tak dobrego grafitowego 200 lub lepiej i ty już się należy grubo zastanowić. Kosztowo to bedzie dużo drożej
Link do komentarza
Cytat

Jak tam z odczuciami dotyczącymi stropu terivy?
Pytam, bo taki strop mam zaprojektowany w swojej parterówce.
Czy ten strop jest gorszy od stropu monolitycznego?



Strop monolityczny jest zrobiony z jednego elementu ,jest sztywniejszy przeniesie większe obciążenie i jest cieńszy .Przy zakupie stropu z elementów np.Strop Teriva trzeba doliczyć jeszcze pręty wieńców ,pręty do żeber rozdzielczych oraz nadbeton .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...