Skocz do zawartości

Wybicie otworu drzwiowego w budynku wielorodzinnym


Recommended Posts

Witam Serdecznie,

Otrzymałem zgodę od zarządcy budynku na wybicie otworu drzwiowego w miejscu, w którym aktualnie znajduje się okno - chciałbym poszerzyć je w pionie w dół, nie ruszając przy tym nadproża. Spotkałem się z opinią, że taka zmiana nie wymaga pozwolenia na budowę jak również wręcz przeciwnie. Przyjmując, że owe pozwolenie jest wymagane jak powinien wyglądać cały proces przebudowy? Wiem, że architekt powinien przygotować dokumentację z naniesionymi zmianami (masa dokumentów i  równie proporcjonalny koszt), następnie złożyć wniosek o pozwolenie. Zanim zacznę przebudowę należy poczekać, aż pozwolenie się uprawomocni? Czy prace mogę wykonać sam czy tylko firma? Czy będzie konieczna wizyta inspektora oraz konieczność prowadzenia dziennika budowy? Na jakie inne trudności mogę jeszcze wpaść przy tak mały projekcie?!

Przyznam, że opcja z zaświadczeniem iż przebudowa nie wymaga pozwolenia na budowę oraz nie narusza konstrukcji budynku + samodzielna wymiana okna na drzwi balkonowe wygląda o niebo lepiej ...

 

Pozdrawiam. Robert

 

Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Dnia 29.06.2020 o 18:24, Robert Chmielewski napisał:

Witam Serdecznie,

Otrzymałem zgodę od zarządcy budynku na wybicie otworu drzwiowego w miejscu, w którym aktualnie znajduje się okno - chciałbym poszerzyć je w pionie w dół, nie ruszając przy tym nadproża. Spotkałem się z opinią, że taka zmiana nie wymaga pozwolenia na budowę jak również wręcz przeciwnie.  

 

 

Nie widzę powodu występowania o pozwolenie. Oczywiście, warunkiem jest występowanie nadproża i brak ingerencji w nie.

Przy czym, otworu się nie wybija! Otwór się wycina!

 

Dnia 27.04.2021 o 21:07, many1977 napisał:

Dzień dobry Panie Robercie. Wykonał Pan może już ten projekt? Przyznam że też mam nadzieję wykonać takie wyjście i mam takie pytania jak Pan wcześniej, więc może podzieli się Pan doświadczeniem.

 

Normalny projekt techniczny, jak do pozwolenia na budowę. I cała papierologia do realizacji.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...