Skocz do zawartości

Czy kupić działkę ze skarpą???


zybert72

Recommended Posts

A jak wysoka i szeroka jest ta skarpa? I skąd ona się tam wzięła - tzn. z czego powstała? dowiedz się tego - bo może to jakaś kupa śmieci jest pod spodem.
Byłem świadkiem jak kilkadziesiąt metrów od mojej działki - nawożono na jakąś działkę na której był ogromny dół (prawie na całą szerokość i długość działki ) gruz i inne jakieś swiństwa tam wysypywano - przywiźli tam dziesiątki ciężarówek tego gruzu - niektóre kawały były wielkości 1X1m!!!! współczuję temu kto kupił teraz tą działkę - jak tam wykopać fundamenty?
Link do komentarza
Cytat

A jak wysoka i szeroka jest ta skarpa? I skąd ona się tam wzięła - tzn. z czego powstała? dowiedz się tego - bo może to jakaś kupa śmieci jest pod spodem.
Byłem świadkiem jak kilkadziesiąt metrów od mojej działki - nawożono na jakąś działkę na której był ogromny dół (prawie na całą szerokość i długość działki ) gruz i inne jakieś swiństwa tam wysypywano - przywiźli tam dziesiątki ciężarówek tego gruzu - niektóre kawały były wielkości 1X1m!!!! współczuję temu kto kupił teraz tą działkę - jak tam wykopać fundamenty?



No właśnie zamierzałem sprawdzić rodzaj gruntu, ale nie wiem dokładnie gdzie to mogę zrobić, myślałem o mapach geodezyjnych, ale nie wiem, czy to jest dobry pomysł...
Link do komentarza
Cytat

No właśnie zamierzałem sprawdzić rodzaj gruntu, ale nie wiem dokładnie gdzie to mogę zrobić, myślałem o mapach geodezyjnych, ale nie wiem, czy to jest dobry pomysł...



Z tego co wiem to robi się sondy geologiczne, z resztą teoretycznie i tak powinno się je robić przed rozpoczęciem kopania fundamentów. Rzadko kto je robi, ale uważam, że warto. Potem człowiek śpi spokojnie, jest to wydatek ok. 500 - 1000 zł, ale wtedy wiadomo jaki jest rodzaj podłoża, jakie grube fundamenty, jakie i ile zbrojenia. Ja w każdym razie , będę je robić.
Pozdrawiam
Aga
Link do komentarza
Cytat

WItam, mam dylemat:Mam możliwość kupić okazyjnie działkę budowlaną, na której jest skarpa. Na co zwrócić uwagę, żeby nie mieć problemów z wybudowaniem domu i czy w ogóle warto kupić taką działkę?Proszę o odpowiedź



Od strony skarpy można by zbudować zagospodarowany parter/piwnicę/ a od góry partrerowy domek.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...