Skocz do zawartości

Na co zwrócic uwagę kupując nawilżacz powietrza?


doktor

Recommended Posts

W dzisiejszych czasach prawie każdy nawilżacz powietrza posiada wbudowany higrostat dzięki czemu możemy kontrolować wilgotność powietrza w swoim domu. Z tego co pamiętam mamy trzy rodzaje nawilżaczy powietrza: ewaporacyjne, ultradźwiękowe oraz parowe. Każdy z tych nawilżaczy działa na innej zasadzie. Najczęściej wybieranym nawilżaczem jest ultradźwiękowy. Każdy musi dobrać nawilżacz powietrza do swoich wymagań. A to nie jest już takie łatwe. Nawilżacze parowe są bardzo wydajne ale kosztowne w utrzymaniu pobierają dużo energii ale nie potrzebują filtrów ani granulatów. Ewaporacyjne działają na zasadzie samo odparowywania. Należy wymieniać średnio raz na 6 miesięcy matę ewaporacyjną koszt to około 20-30 zł. Jeżeli chodzi o ultradźwiękowe to w nich należy wymieniać granulat też średnio raz na 6 miesięcy oraz filtr odwapniający wodę( zależy od eksploatacji około raz na ,5 roku) Granulat to koszt około 60 do 70 zł filtr to koszt około 50zł. Ich zaleta jest duża wydajność przy małym zużyciu energii. Ja polecam nawilżacze boneco lub nawilżacze lanaform.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

A jakbyś mogła zapomnieć... toż to dyshonor dla marketingowca icon_lol.gif


Przy wyborze nawilżacza należy pamiętać o powierzchni jaką ma nawilżać. Jeśli mamy dużą pow. polecam LW 45 firmy Venta ( jest to model dla osób, które mogą przeznaczyć większą kwotę).
Do mniejszych pow. dobrym pomysłem mógłby być nawilżacz firmy Camry CR-7952, który kosztuje zdecydowanie mniej niż wcześniej polecany model.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

A jaka jest cena nawilżacza ultradźwiękowego? W ultradźwiękowym nie ma filtrów które trzeba wymieniać?



nic nie trzeba wymieniać. Lejesz zimną wodę z kranu, zamykasz, podłączasz do prądu, włączasz ON i działa. Po całej nocy wylewasz, przepłukujesz i zostawiasz do wyschnięcia. Ja jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania. Naprawdę lepiej się oddycha.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Cytat

A ja biorę brytfankę, leję wodę z kranu, stawiam na kaloryfer i mam wilgotno bez dodatkowego kosztu za energię.



No jest to jakiś sposób ;) odkąd zaczęły się te upały, ja muszę mieć włączony nawilżacz cały czas, bo oszaleję. Warto kupić nawilżacz, który ma wbudowany filtr i nie wymaga drogich filtrów zastępczych. A i jeszcze zwróćcie przy zakupie uwagę na to, czy nawilżacz automatycznie wyłącza się po osiągnięciu minimalnego stanu wody.
Link do komentarza
Szczerze powiedziawszy to nawilżacz powietrza to super urządzenie do domu, czy mieszkania. Jeśli już się decydujecie to polecam nawilżacze ewaporacyjne AIR-O-SWISS. Kupiliśmy niedawno i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Nie dość, że nawilża powietrze, to jeszcze oczyszcza je z cząsteczek kurzu i brudu. Nie zużywa za dużo energii, z zbiornik i wanienka mogą być myte w zmywarce do naczyń. Jeśli chodzi o samopoczucie, jeśli się przebywa w takim pomieszczeniu, to jest ono o niebo lepsze, niż wcześniej, kiedy to takiego nawilżacza nie miałem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...