Skocz do zawartości

Recommended Posts

46 minut temu, Nikorr546 napisał:

Od czasu montażu minęło niewiele czasu

Złóż reklamację w czym problem?

Co to za szyby Adams? jakieś specjalne czy co ? bo nie słyszałem. 

48 minut temu, Nikorr546 napisał:

Czy ktoś przerabiał może temat samoistnie pękających szyb w fasadach

Masz te szyby zamontowane  na fasadzie budynku?

Link do komentarza
2 godziny temu, Nikorr546 napisał:

Czy ktoś przerabiał może temat samoistnie pękających szyb w fasadach? Szyby Adams 6mm wymiar 1800 na 2800 cm. W ciepły czerwcowy weekend pękły 2 szyby zewnętrzne. Od czasu montażu minęło niewiele czasu

Znam przypadek szyb zespolonych, pękały od słońca ,od temperatury, witryna sklepowa, od wewnętrznej strony szyby były przysłonięte materiałem, który podwyższył temperaturę na tyle, że trzaskały.

 

Tu mogą występować  jakieś naprężenia, źle osadzone pakiety szkła, "szyby stoją" na specjalnych podkładkach, podkładki są z tworzywa zachowują  elastyczność,  rama metalowa powinna mieć odpowiednie przestrzenie umożliwiające większą rozszerzalność,  możliwość przesunięcia, dylatacja.

 

Szalo bardzo dobrze pokazuje miejsce wystąpienia naprężenia niszczącego.

 

Morze też w grę wchodzić osiadanie budynku.

Link do komentarza

Czyli chodzi o zespolone pakiety szybowe w oknach. Mi sie skojarzyło z szybami takimi które są ozdoba elewacji.

Szyby nie powinny pękać, jest coś źle zrobione przez monitorzystów lub popełniono błąd przy produkcji.

Niemniej jednak dochodzenie przyczyn nic nam nie da, a tym bardziej autorowi, jedyne wyjście to zgłosić reklamacje do producenta okien i czekać na jego decyzję.

 

9 godzin temu, animus napisał:

Morze też w grę wchodzić osiadanie budynku.

To by musiał bardzo mocno osiadać, w co bardzo głęboko wątpię aby osiadanie miało wpływ na pękniecie szyb.

Link do komentarza
10 godzin temu, animus napisał:

Szyby Adams 6mm wymiar 1800 na 2800 cm.

 

34 minuty temu, mhtyl napisał:

Czyli chodzi o zespolone pakiety szybowe w oknach.

???

 

12 godzin temu, mhtyl napisał:

Złóż reklamację

 

Link do komentarza
34 minuty temu, Nikorr546 napisał:

Dziękuję za szybki odzew i zainteresowanie tematem. Niestety w temacie nie jestem biegły i być może nie użyłem właściwych określeń. Tak chyba chodzi o zespolone pakiety szybowe. 

 

Jeżeli te okna są już użytkowane od roku to w tamtym roku tez słoneczko nieźle grzało.

Napisz co powiedział fachowiec po wizycie.

Ile masz gwarancji na te okna?

Link do komentarza

Pan Marcin to właściciel Okna Galio z Wrocławia.

 

Tak montowała to jego ekipa u niego kupiłem okna, on doradzał jakie mają być i jakie będą najlepsze oraz ekipa z Okna Galio zamontowała to okno. 

 

Na wizycie - Stwierdził „ale wie pan ta wymiana to nic nie da bo za rok, za dwa a może za 5 to znów panu pęknie”. Dlaczego? - brak odpowiedzi. Na koniec mówił ” a to nie wiadomo czy to od naprężeń to mogła piłka uderzyć albo ktoś się oparł". W międzyczasie dodał, że on się na szybach nie zna więc musi pogadać z producentem

 

Co do gwarancji to jest 2 lata ale Pan Marcin powiedział, że tego gwarancja nie obejmuje bo mu producent tego nie uzna.

 

To było w czwartek w zeszłym tygodniu. W piątek miał dać znać. Nie odezwał się. Wczoraj dzwoniłem. Nadal myśli co z tym zrobić….

 

Link do komentarza

Mam nadzieję, że reklamację złożyłeś w formie pisemnej z datą. Sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się - po tym czasie reklamacja uważana jest jako zaakceptowana. Tyle czasu ma na dogadanie się z producentem...

Link do komentarza
8 godzin temu, Nikorr546 napisał:

Na wizycie - Stwierdził „ale wie pan ta wymiana to nic nie da bo za rok, za dwa a może za 5 to znów panu pęknie”. Dlaczego? - brak odpowiedzi. Na koniec mówił ” a to nie wiadomo czy to od naprężeń to mogła piłka uderzyć albo ktoś się oparł". W międzyczasie dodał, że on się na szybach nie zna więc musi pogadać z producentem

 

Co do gwarancji to jest 2 lata ale Pan Marcin powiedział, że tego gwarancja nie obejmuje bo mu producent tego nie uzna.

Wychodzi z tego że to jakiś cwaniak. Na okna była udzielana gwarancja 5 lat i z tego co wiem to wszyscy producenci tyle  lat gwarancji udzielali.

Wciskanie kitu że za rok znowu szyba pęknie jest oznaką amatorstwa a nie profesjonalizmu. Gdyby tak było to masa ludzi miała by popękane szyby :) 

Musi pogadać z producentem? bzdura!!! Za szyby odpowiada producent okien. Oczywiście pakiety szybowe robi inny producent ale on odpowiada za dostarczenie pakietów szyb nieuszkodzonych do producenta okien.

I dziwne, chyba jakiś jasnowidz z tego pana Marcina że mówi że producent mu nie uzna, z jednej strony ma racje bo jak pisałem wyżej za zamontowane szyby w oknach odpowiada producent okien a nie producent szyb. To właśnie ten pan Marcin powinien wymienić te pakiety szybowe na nowe i na swój koszt.

 

Z tego co piszesz to całą gwarancje załatwiałeś na gębę, jeżeli Marcin co odpowie że nie uzna gwarancji  i nie będzie wymiany szyb to wtedy wyślij mu na piśmie i czekaj na odpowiedź a potem z ta odpowiedzią (o ile będzie negatywna) udaj sie do rzecznika praw konsumenta a nawet i do sądu.

Nie czekaj na jego odpowiedź, bo ewidentnie gra na czas, możesz go poinformować że chcesz odpowiedź nie udzielenia gwarancji na piśmie.

 

Masz może namiary na producenta szyb?

 

Link do komentarza
7 godzin temu, uroboros napisał:

Mam nadzieję, że reklamację złożyłeś w formie pisemnej z datą. Sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się - po tym czasie reklamacja uważana jest jako zaakceptowana. Tyle czasu ma na dogadanie się z producentem...

 

Po rozmowie z prawnikiem w jego opinii wychodzi na to, że lepiej zgłosić roszczenie z rękojmi 

 

6 godzin temu, mhtyl napisał:

Wychodzi z tego że to jakiś cwaniak.

 

Wolę myśleć inaczej ale czytając opinie o firmie okna Galio w Google oraz słysząc argumenty w rozmowach zaczynam mieć złe przeczucia

 

6 godzin temu, mhtyl napisał:

 Udaj sie do rzecznika praw konsumenta a nawet i do sądu.

 

 

Jeśli zajdzie taka potrzeba na pewno to zrobię

 

6 godzin temu, mhtyl napisał:

 

Nie czekaj na jego odpowiedź, bo ewidentnie gra na czas, możesz go poinformować że chcesz odpowiedź nie udzielenia gwarancji na piśmie.

 

Masz może namiary na producenta szyb?

 

 

Dziś kolejna rozmowa - cały czas bez konkretów. Właściciel Okna Galio cały czas czeka na odpowiedź producenta. Jak powiedziałem, że moje roszczenia są wobec niego i on coś powinien zrobić i wziąć odpowiedzialność na siebie to odpowiedział "ŻE NIBY DLACZEGO ON MA BRAĆ ZA TO ODPOWIEDZIALONOŚĆ?"

 

producent szyb to okna AdamS 

Link do komentarza
3 godziny temu, Nikorr546 napisał:

Dziś kolejna rozmowa - cały czas bez konkretów. Właściciel Okna Galio cały czas czeka na odpowiedź producenta. Jak powiedziałem, że moje roszczenia są wobec niego i on coś powinien zrobić i wziąć odpowiedzialność na siebie to odpowiedział "ŻE NIBY DLACZEGO ON MA BRAĆ ZA TO ODPOWIEDZIALONOŚĆ?"

On jakiś faktycznie jest niepoważny. Jakby rama sie wybaczyła to też by powiedział że to nie jego wina tylko wina producenta profili okiennych.

On te okna zakładał i on  jest za to odpowiedzialny,

3 godziny temu, Nikorr546 napisał:

producent szyb to okna AdamS 

Ja bym zadzwonił i zapytał się jak to jest gdy szyba pęknie to kto jest za to odpowiedzialny, ciekawe co Ci powiedzą w firmie AdamS, a przy okazji dowiesz sie czy cos ten pan Marcin załatwia w tej sprawie w firmie AdamS.

Link do komentarza

Pan Marcin unika odpowiedzialności jak tylko może. Dziś jednak udało się go ściągnać aby zobaczył chociaż montaż swoich własnych okien. Zdjął uszczelki i stwierdził, że on tam nie widzi żadnej swojej winy. Wg niego z jego strony jest wszystko perfekcyjnie a szyby pękły w wyniku napięć termicznych co zdarza się przy tak dużych oknach.

 

Międzyczasie wyszło, że w jednej ramce po prawej stronie są nacięcia ponieważ ekipa, która montowała HST przewierciła go na wylot i wkręty weszły w światło tej osłony aluminiowej. Aby ją włożyć musieli zrobić takie nacięcia. Wg opinii Pana Marcina to jest profesjonalny montaż i absolutnie nie ma się do czego przyczepić. Pytanie czy faktycznie przewiercenie HST na wylot tak bardzo ze trzeba w nim robić dodatkowe nacięcia aby okno trzymało się na swoim miejscu jest zgodne ze sztuką budowlaną? Poniżej film to jest lista która trzyma okno z prawej strony 

 

 

Link do komentarza

Musisz wziąć fachowca, montażystę takich drzwi przesuwnych,  balkonowych HST z innej firmy, zapłacić mu  niech obejrzy montaż szklenia, mocowanie oraz podparcie dolne futryn, ile, jakie zagęszczenie,  czy wszystko zrobione dobrze ze sztuką.

 

Pakiety szklane też robi pewnie im  inna firma, gdybyś się z nimi skontaktował, może ktoś przyjedzie, podpowie co jest przyczyną takich naprężeń, przecież samo wstawienie nowych pakietów nie załatw sprawy, bez diagnozy dlaczego.

Pan Marcin się nie przyzna nawet jak będzie znał przyczynę, albo  to laik.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 24.06.2020 o 16:09, Nikorr546 napisał:

Dziękuję za szybki odzew i zainteresowanie tematem. Niestety w temacie nie jestem biegły i być może nie użyłem właściwych określeń. Tak chyba chodzi o zespolone pakiety szybowe. 

 

Tutaj filmik obrazujący sytuacje 

 

Obydwa pęknięcia z filmu to wzorcowy przykład pęknięć termicznych!

Nie można ich pomylić np. z pęknięciem od uderzenia, bowiem są diametralnie inne. 

Jestem prawie pewny, że roleta częściowo przysłaniała szybę i wytworzyła się na niej znaczna różnica temperatur, co spowodowało pęknięcie.

To, że były szyby 6 mm, (przy takiej powierzchni muszą być) to nie uchroni przed pęknięciem termicznym. Zaleca się szyby hartowane, które to ryzyko znacznie zmniejszają, zwłaszcza na ekspozycjach południowo- zachodnich.

Niektóre firmy, również Adams informują o tym w swojej instrukcji użytkowania, którą otrzymali wszyscy partnerzy kilka lat temu, więc reklamacja zapewne zostanie odrzucona.

A same pęknięcia? Wystarczy poczytać artykuły np.

 https://www.swiat-szkla.pl/kontakt/6973-rodzaje-i-przyczyny-uszkodze-szka-cz-2.html

http://poradnikokienny.com/szyby-i-szklo/samoistne-pekanie-szyb-zespolonych

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Dnia 25.06.2020 o 08:49, Gość mhtyl napisał:

,,...

I dziwne, chyba jakiś jasnowidz z tego pana Marcina że mówi że producent mu nie uzna, z jednej strony ma racje bo jak pisałem wyżej za zamontowane szyby w oknach odpowiada producent okien a nie producent szyb. To właśnie ten pan Marcin powinien wymienić te pakiety szybowe na nowe i na swój koszt......

 

Dużo piszesz, ale też jesteś mocno w błędzie co do jednej sprawy: 99% znanych mi kart gwarancyjnych zawiera wykluczenie obowiązywania gwarancji w temacie pęknięć szyb. Po prostu szyba ma prawo sama pęknąć, szczególnie termicznie. Producent pakietów nie ma nic do rzeczy. Dlatego warto się od tego ubezpieczyć.  

 

 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

Szyby u klienta zostały wymienione bezpłatnie 31 sierpnia 2020r. Koszty wymiany poniosła moja firma oraz fabryka.

 

Dlaczego szyby pękły: klasyczne pęknięcie od naprężeń termicznych, dysponujemy odpowiednią dokumentacją oraz zdjęciami. Takie uszkodzenia nie podlegają gwarancji w żadnej znanej mi firmie produkującej okna.

Nasi klienci zawsze dostają informację odnośnie szyb przy dużych przeszkleniach i zalecenia o zastosowaniu szyb hartowanych, tak było też w tym przypadku.

 

pozdrawiam

Marcin Kulpiński

Okna Galio

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 20.03.2021 o 14:31, Okna Galio napisał:

Dzień dobry,

Szyby u klienta zostały wymienione bezpłatnie 31 sierpnia 2020r. Koszty wymiany poniosła moja firma oraz fabryka.

 

Dlaczego szyby pękły: klasyczne pęknięcie od naprężeń termicznych, dysponujemy odpowiednią dokumentacją oraz zdjęciami. Takie uszkodzenia nie podlegają gwarancji w żadnej znanej mi firmie produkującej okna.

Nasi klienci zawsze dostają informację odnośnie szyb przy dużych przeszkleniach i zalecenia o zastosowaniu szyb hartowanych, tak było też w tym przypadku.

 

pozdrawiam

Marcin Kulpiński

Okna Galio

Szacunek za takie załatwienie sprawy, pomimo braku takiego obowiązku!

Edytowano przez staruszek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...