Skocz do zawartości

Fuga Mapei 100


Recommended Posts

Fachowiec położył mi idealnie śnieżno białe płytki w łazience . Nie miałam żadnych zarzutów dopóki nie wykonał fug. Jak w temacie fuga biala, firmę sam wybrał. Fuga nie wyszła biała jest.... Żółta ! Łazienka wygląda jakby miała już 20 lat! Zaznaczę że od nałożenia minęło około 5 dni więc sądzę że już dobrze wyschła więc to nie wilgoć wpływa na kolor. Podejrzewam że przed fugowaniem nie umył płytek bo miały żółte paski jakiegoś kleju. Dziwi mnie to bo czytałam że zawsze się to robi żeby usunąć kurz itp. moje pytanie brzmi. Co mogę zrobić ? Czy da się jakoś wybielić ta fuge? Czy może zawsze po remoncie trzeba szorować fugi i wtedy stają się białe  no nie wiem. Podkreslam, że to mój pierwszy remont w życiu 😒

Link do komentarza

Z pewnością fuga od szorowanie nie stanie się biała. Na forach/stronach "domowych" i "wnętrzarskich" jest kilka porad na temat wybielania sodą, sokiem z cytryny, wybielaczem etc. Potem zabezpieczanie woskiem ze świecy. Nigdy nie stosowałem i nie polecam.

 

Faktycznie ta fuga 100 powinna być biała "jak śnieg" wg wzornika na stronie 5. https://cdnmedia.mapei.com/docs/librariesprovider24/products-documents/2801-ultracolorplus-pl.pdf?sfvrsn=58609f4a_0

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...