Skocz do zawartości

Taras nad pomieszczeniem grzanym


Recommended Posts

Witam wszystkich

Mam mały problem odnośnie tarasu nad pomieszczeniem grzanym

Dom jest w budowie i na tarasie wszystko zrobione no prawie wszystko obecnie nie jest zamknięty docelowo żywica 

Po zrobieniu wylewki dociskowej chcieliśmy odczekać 28 dni do całkowitego wyschnięcia wylewki wtedy zamknąć to żywicą ale spadł spory deszcz i zaczęły się problemy . Wcześniej jak była tylko papa izolacja zrobiliśmy tymczasowy odpływ z tarasu zaznaczam, że taras jest w środku ogniomuru  a odpływ tymczasowy zrobiony na zewnątrz żeby woda miała gdzie splywać. Dobra do sedna 

Została położona folia na papę  i na to 2x4 cm xps na to folia zbrojona siatka i warstwa dociskowa ok 5-6cm 

Po deszczach dużych zauważyłem że woda zaczęła powoli cieknąć z tymczasowego odpływu czyli przemokły wszystkie warstwy bo otpływ tymczasowy poniżej tych warstw  oczywiście drugi odpływ docelowy też jest zrobiony na równo z warstwa dociskową. 

Niestety nie zabezpieczyliśmy tego tarasu przed deszczem  do czasu zamknięcia żywica. 

Pytanie co teraz z tym można zrobić? 

 Prosze o podpowiedzi czy można coś robić bez kucia wszystkiego. 

Mój pomysł jest taki żeby to zabezpieczyć żeby deszcz nie dochodził i czekać aż wyschnie wszystko tylko czy ta termoizolacja wyschnie? 

 

Link do komentarza

Rozumiem to tak, że woda podciekła bokami do warstwy TERMOizojacji i spływała po starej warstwie HYDROizolacji...

XPSowi ta woda nie zaszkodzi, ale dobrze byłoby - póki co - nie wykańczać tej warstwy dociskowej dookoła szczelnie, żeby jak największa ilość wody mogła wyemigrować/odparować i po kilku tygodniach grzania przez słoneczko, które będzie Ci pomagać i sprzyjać - będzie można doszczelnić warstwę dociskową, szczególnie na styku ze ścianą i wykańczać żywicą.

Ważne, że szczelna jest hydroizolacja pod XPSem...

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

rekomendowalibyśmy zostawić całość do wyschnięcia, następnie wykonać docelowo system żywiczny za pomocą systemu np. weber.dry balkon.

Wszystkie informacje wraz z filmem instruktażowym znajdzie Pan na stronach:
https://www.pl.weber/hydroizolacje/zywica-poliuretanowa-na-balkonie-system-weberdry-balkon oraz
https://www.pl.weber/balkony-i-tarasy-w-nowej-odslonie-system-weberdry-balkon

 

Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu! :)

Link do komentarza

Jest jesxxze opcja wysuszenia tego specjalnymi dmuchawami gdzieś czytałem o  tym. Robią otwory wprowadzają rury i suszą  i zaraz po suszeniu nałożyć żywice 

2 opcja zostawić do wyschnięcia ale czy ta woda pod xps wyparuje cała? 

Przy pozostawieniu do wyschnięcia koniecznie zabezpieczyć to plandeka w razie deszczu żeby nie wsiąkało dalej. 

Prosze o podpowiedź czy tak może być. 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...