Skocz do zawartości

Prosze o fachową porade w sprawie kanalizacji


mak555

Recommended Posts

Witam serdecznie

Jestem przed remontem łazienki w bloku. Mam zamiar przemieścić armaturę sanitarną tak aby weszła pralka. W obecnej łazience jest wanna która zostanie usunięta i zastąpiona kabiną narożną. Zmieni się kolejność urządzeń w stosunku do odpływu czyli pionu. Czy istnieją zasady co do kolejności względem pionu poszczególnych urządzeń sanitarnych. Załączam schemacik poglądowy i zdjęcie schemat , zdjęcie. I nie chodzi mi o przekroje rur bo to jest jasne tylko o kolejność i o spadek. Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Wykonanie podłączenia kanalizacyjnego wg przedstawionego schematu będzie powodować wysysanie wody z syfonów podczas spuszczania wody w w.c. .

Konieczne jest zatem bezpośrednie połączenie sedesu do pionu kanalizacyjnego oraz oddzielne odprowadzenie wody z pozostałych przyborów do pionu. Minimalne spadki w kierunku odpływu powinny wynosić przynajmniej 2%.
Link do komentarza
I tu się z szanowną redakcją nie do końca zgodzę.Może tak być,ale nie musi.
Radził bym pod zlewem w kuchni wyjść trójnikiem 50mm,kąt 90st.Do bocznego wyjścia owego trójnika skierowanego do góry proszę wpiąć napowietrznik i to załatwi problem.
Tylko czy on się tam zmieści,bo nie zawsze w takim miejscu jest luz.Ja u siebie mam 2 napowietrzniki,które pracują poniżej syfonów i to działa jak należy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...