Skocz do zawartości

Tymczasowy, budżetowy taras


Recommended Posts

Witam fachowców ;)

 

Mam wydzierżawioną działkę nad jeziorem na której stoi przyczepka kempingowa i próbuje zaaranżować funkcjonalnie ta przestrzeń za niewielkie pieniądze (nie wiadomo ile czasu tam spędzimy - mysle w perspektywie 3 lat).

 

Zastanawia mnie kwestia budowy budżetowego tarasu. Wyłożenie kostką albo płytą chodnikową nie bardzo mi pasuje - taras zeby byl funkcjonalny powinien byc 20-30 cm nad gruntem. 

 

Drewno, wiadomo, jest dość drogie. Myślałam o plycie OSB ale chyba slabo wytrzymuje warunki atmosferyczne. 

 

Czy przychodzi wam do głowy jakis niedrogi (tańszy od drewna) material, z którego moznaby zbudowac taki tymczasowy taras? 

 

 

Link do komentarza
46 minut temu, Zuza Witulska napisał:

mysle w perspektywie 3 lat

Płytę OSB można dodatkowo zabezpieczyć, a na późną jesień, zimę, i wczesną wiosnę zdemontować, postawić na paletach pionowo za przyczepką, zabezpieczyć plandeką przed bezpośrednimi działaniami aury... choć lepiej byłoby do pobliskiego domostwa udać się po prośbie o przechowanie tych płyt w jakiejś stodole, czy garażu - nawet za niewielką opłatą -  bo warunki atmosferyczne płyty wytrzymałyby, ale komuś niepowołanemu mogłyby "się przydać"...

Link do komentarza
2 godziny temu, Zuza Witulska napisał:

Drewno, wiadomo, jest dość drogie. Myślałam o plycie OSB ale chyba slabo wytrzymuje warunki atmosferyczne. 

 

 

Płyta osb też tania nie jest.

2 godziny temu, Zuza Witulska napisał:

Czy przychodzi wam do głowy jakis niedrogi (tańszy od drewna) material, z którego moznaby zbudowac taki tymczasowy taras? 

Jak duży miałby by być ten taras?

Najtaniej i najprościej byłoby by zrobić taras z palet.

Musiałabyś kupić odpowiednią ilość palet z tym że kilka trzeba by było poświecić na rozbiórkę abyś miała deski do zrobienia podłogi (do przybicie na wierzch palety) a całość przykryć sztuczna trawą. Przed ułożeniem palet musiałabyś je wypoziomować aby równo leżały w poziomie to raz, a dwa aby były odizolowane od gruntu. Wystarczy do tego celu kupić kilkanaście bloczków fundamentowych. 

Dodatkowo możesz jeszcze pokusić sie o wykonanie mebli ogrodowych z palet, będą dopełniać całości :)   

Link do komentarza

Dzięki za odpowiedzi!

 

Taras mialby ok 5x2, dokładną wielkość mogę dopasować pod materiał (np wielkość palet). 

 

Moja pierwotna koncepcja to bylo kruszywo, na to palety i na to płyta OSB. Wyliczyłam że zrobienie tego z drewna w wersji taniej to byłoby ok 1000pln, wiec płyta nadal była tańsza.

 

Podoba mi się koncepcja z trawą, z tym że tam byloby to problematyczne - dużo igliwia spada z drzew. 

 

A jakby na taki "podest" z palet położyć jakies grubsze gumoloeum? Mialoby to sens?

 

Meble z palet jak najbardziej :D tanie i fajnie wyglądają. 

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Zuza Witulska napisał:

Podoba mi się koncepcja z trawą, z tym że tam byloby to problematyczne - dużo igliwia spada z drzew. 

Jaki problem co jakiś czas ściągnąć i wytrząsnąć igliwie, przecież sztucznej trawy mnie musisz przybijać, a na zimę będziesz ją ściągać i chować.

1 godzinę temu, Zuza Witulska napisał:

A jakby na taki "podest" z palet położyć jakies grubsze gumoloeum? Mialoby to sens?

Raczej nie zda egzaminu, bo to tak jakbyś drewno przykryła folią, od spodu szybko zgnije a po drugie gumoleum wymaga równej powierzchni i po trzecie po deszczu czy z rana gdy rosa osiądzie będzie ono ślizgie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...