Skocz do zawartości

Jak zwieńczyć kanały wentylacyjne?


Recommended Posts

Mam w kominie 6 kanałów wentylacyjnych, ustawionych w dwóch rzędach. Nie są jeszcze wyprowadzone ponad dach na pełną wysokość i zastanawiam się jak je zakończyć – czy wyprowadzić na boki, a może prosto do góry. Który wariant będzie lepszy?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kominki-i-kominy/porady/23635-jak-zwienczyc-kanaly-wentylacyjne

Link do komentarza
Witam.Mam kominy wentylacji połączone z kanałami sąsiedniego lokalu na tzw przestrzał,komin dwuzedowego układu. Kominiarz tak kazał zrobić zanim kupiliśmy mieszkanie.W łazience mam piec gazowy i od 3lat mam lrobl z wiejącym wiatrem do łazienki.komin wentylacji od kratki w mieszkaniu do wylotu na dachu ma długość 1.30m budynek parter.Prosilem sąsiada aby podwyższyć o 1m i wyprowadzić w górę,aby rozdzielić by lokale były osobno ,niechce dać zgody.Co robic
Link do komentarza
7 godzin temu, Gość Piotr napisał:

Witam.Mam kominy wentylacji połączone z kanałami sąsiedniego lokalu na tzw przestrzał,komin dwuzedowego układu. Kominiarz tak kazał zrobić zanim kupiliśmy mieszkanie.W łazience mam piec gazowy i od 3lat mam lrobl z wiejącym wiatrem do łazienki.komin wentylacji od kratki w mieszkaniu do wylotu na dachu ma długość 1.30m budynek parter.Prosilem sąsiada aby podwyższyć o 1m i wyprowadzić w górę,aby rozdzielić by lokale były osobno ,niechce dać zgody.Co robic

Jeżeli kominiarz kazał Ci tak zrobić to zapewne masz na to jakiś papierek potwierdzający taka twórczość, to teraz zgłoś to do kominiarza i niech on się tym zajmie. Piszesz że mieszkasz na parterze a ile kondygnacji ma budynek. Coś mi sie wydaje ze przedłużenie kanału wentylacyjnego nic nie da.

Link do komentarza

Nie doczytałem, że parter :$...

 

2 godziny temu, mhtyl napisał:

a ile kondygnacji ma budynek.

 

9 godzin temu, Gość Piotr napisał:

od kratki w mieszkaniu do wylotu na dachu ma długość 1.30m

Więc chyba nie ma tych kondygnacji więcej :bezradny:

 

I jakiś płaski dach...

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Gość Gość.Piotr

Pisałem.ze budynek parterowy w ścianie między mną a sąsiadem jest komin tylko wentylacyjny.dwa kanały moje i dwa sąsiada kominiarz który to odebrał kazał przebić ściankę między nami na przestrzał czuje w domu zapachy sąsiada ,dmucha mi w łazience zimnem gdzie mam piec gazowy.Piec zamkniętą komorą.Zglosilem problem do nadzoru budowlanego i otrzymałem pismo że niema podstaw do interwencji w mojej sprawie bo opinia kominiarska muwi że wentylacja jest ok

 

Niemam papieru NATO bo jeszcze niebylem właścicielem tego mieszkania kominiarz kazał to zrobić przed sprzedażą jak uruchamiali piec gazowy. Kupiłem to 2miesiace później. Budynek parterowy.komin wentylacji polonczone na przestrzał zamiast w górę i długość kanałów od kratki w mieszkaniu do czapy kominowej 1.30 chyba mniej nawet.zamontowalem nawiew z amenostatem ścienny fi100 z filtrem i w łazience dmucha co robić.muj nr507 395 849

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...