Skocz do zawartości

Co dalej zrobić z tą ścianą ozdobną (z cegłą)


bash10

Recommended Posts

Kończę remont ale niestety fachowiec zrezygnował i zostawił niedokończoną ścianę. Pokój salon, ściana o której mówimy to ściana ozdobna za tv. Cały salon pomalowany na kolor Vanilla cream z firmy Beckers. Na ścianie są założone na brzegach pasy z ala cegły, o długości 92cm. Do wypełnienia zostaje środek pomiędzy cegłami o długości 270cm. Wysokość to 250cm. Docelowo miały tam być jakieś płyty meblowe kolorem nawiązujące do podłogi, powieszone poziomo na dystansach, a między płytami profile ze szczotkowanego aluminium, do tego podświetlenie za tymi płytami. Generalnie trochę to abstrakcyjnie brzmiało od początku, nie mogłem czegoś takiego nigdzie w internecie znaleźć ale się zgodziłem.
I teraz pytanie, jakie macie propozycje na wykończenie tej ściany? Nie ukrywam, chciałbym najlepiej zrobić to samemu. Cegły nie chce usuwać, bo trochę za nią zapłaciłem. Myślałem o betonie architektonicznym ale nie wiem czy się zgra z tą cegłą.

fsdfsff.jpeg

fsdff.png

Link do komentarza

a możesz dać fotkę całej tej ściany?

Jak masz tam tv - jakiej wielkości? - to chyba najlepiej coś spokojnego, matowego, jako tło dla obrazu?

Choć niektórzy lubią (producenci też proponują) jakieś poświaty z tyłu generowane przez TV i ledy w zależności od programu tV - niby nastrojowe. 

Może - ae to i tak lepiej mieć tło, które to odbija delikatnie - no to b jasny szary kolor, wpadajacy w biel.

A jak ci sie ledy nie spodobają, to to jasne tło znowu będzie gorsze od ciemnego.

Chyba musisz poeksperymentować :12_slight_smile:

 

No i przemyśleć, może jakiś mebel jako podstawa TV i nie tylko - sprzętu audio, może półki z boku i nad? 

Link do komentarza
44 minuty temu, zenek napisał:

a możesz dać fotkę całej tej ściany?

Jak masz tam tv - jakiej wielkości? - to chyba najlepiej coś spokojnego, matowego, jako tło dla obrazu?

Choć niektórzy lubią (producenci też proponują) jakieś poświaty z tyłu generowane przez TV i ledy w zależności od programu tV - niby nastrojowe. 

Może - ae to i tak lepiej mieć tło, które to odbija delikatnie - no to b jasny szary kolor, wpadajacy w biel.

A jak ci sie ledy nie spodobają, to to jasne tło znowu będzie gorsze od ciemnego.

Chyba musisz poeksperymentować :12_slight_smile:

 

No i przemyśleć, może jakiś mebel jako podstawa TV i nie tylko - sprzętu audio, może półki z boku i nad? 

Ściana jest goła, po bokach te cegiełki tylko. Nie mam jeszcze telewizora, mebli. Docelowo postawię tam szafkę rtv i na niej tv, celuje w 55" Nie chce tv wieszać bo narożnik zaczyna się do rogu pokoju. Żeby tv ładnie wisiał to trzeba na środku. A na szafce go lekko pochyle w bok. A czy tv będzie z jakimś podświetleniem - nie wiem, nie zastanawiałem się nad tym. Nad kolorem mebli nie myślałem. W pokoju tylko szary narożnik, szare rolety. Prócz szafki rtv będzie dokupiony stół.

Link do komentarza
2 godziny temu, bash10 napisał:

Kończę remont ale niestety fachowiec zrezygnował i zostawił niedokończoną ścianę. Pokój salon, ściana o której mówimy to ściana ozdobna za tv. Cały salon pomalowany na kolor Vanilla cream z firmy Beckers.

 

Kojarzę, że to odcień raczej chłodny. Dobrze, daje więcej możliwości :)

 

2 godziny temu, bash10 napisał:

 

Na ścianie są założone na brzegach pasy z ala cegły, o długości 92cm.

 

Cegła - czyli wnętrze raczej w klimacie loftowym?

 

2 godziny temu, bash10 napisał:

Do wypełnienia zostaje środek pomiędzy cegłami o długości 270cm. Wysokość to 250cm.
I teraz pytanie, jakie macie propozycje na wykończenie tej ściany? Nie ukrywam, chciałbym najlepiej zrobić to samemu. Cegły nie chce usuwać, bo trochę za nią zapłaciłem. Myślałem o betonie architektonicznym ale nie wiem czy się zgra z tą cegłą.

 

 

Beton spokojnie położysz, myślę, sam. Dostępne są też płyty betonowe w różnych wzorach.

Z tym, że musisz być konsekwentny i stworzyć wnętrze w nowoczesnym stylu loftowym.

Jeśli nie jesteś przekonany, dobrym rozwiązaniem będą podświetlone formy z płyt meblowych, kg lub drewna na dystansach, które poprzednio zaproponował wykonawca. Tylko, czy dasz radę zrobić to sam?

Poniżej kilka inspiracji.

 

 

loftowe-wnetrze-z-charakterem-postaw-na-cegle-beton-i-drewno-4.jpg

salon-2-salon-2-19.jpg

cegla-i-beton-na-scianie-w-salonie_2557693.jpg

budynek-new-line-wnetrze.jpg

b6322be562c6988a6ea3248a79871996202ce38e__MG_9223 copycut.jpg

Link do komentarza
8 minut temu, daggulka napisał:

Kojarzę, że to odcień raczej chłodny. Dobrze, daje więcej możliwości :)

 

Cegła - czyli wnętrze raczej w klimacie loftowym?

 

 

Beton spokojnie położysz, myślę, sam. Dostępne są też płyty betonowe w różnych wzorach.

Z tym, że musisz być konsekwentny i stworzyć wnętrze w nowoczesnym stylu loftowym.

Jeśli nie jesteś przekonany, dobrym rozwiązaniem będą podświetlone formy z płyt meblowych, kg lub drewna na dystansach, które poprzednio zaproponował wykonawca. Tylko, czy dasz radę zrobić to sam?

Poniżej kilka inspiracji.

Kolor widać na zdjęciu. Tak są pomalowane całe ściany.

Czy to klimat loftowy - to nie wiem. Ja nie chciałem udziwnień, wystarczyłyby mi tylko ściany pomalowane, ale dziewczyna się uparła. Miała być zrobiona ściana ozdobna, właśnie z podświetlonych płyt meblowych na dystansach. Cała ściana zakryta i lekko nachodzące na tą cegle aby nie było widać brzegu. Do tego ozdoby z szczotkowanego aluminium. Ale nigdy nie mogłem znaleźć w internecie takiego projektu. Niestety, wykonawca z przyczyn losowych przerwał pracę i zostaliśmy z samą cegłą. I teraz chcemy to dokończyć. Za zdjęcia serdecznie dziękuję. Bałem się, że cegła nie zgra się z betonem, bo to najłatwiejsze rozwiązanie dla mnie. A innych pomysłów nie mam.

Link do komentarza
9 minut temu, bash10 napisał:

 Bałem się, że cegła nie zgra się z betonem, bo to najłatwiejsze rozwiązanie dla mnie. A innych pomysłów nie mam.

 

Zgra się. Jeśli na tej ścianie będzie szafka rtv i telewizor, nie trzeba już żadnych dodatków :)

Chociaż strasznie podoba mi się zegar ze zdjęcia numer 2 :)

Link do komentarza

Zamów oklejone taśmą PCV formatki z płyty meblowej ze wzorem betonu o wymiarach takich, aby wyszło podobne jak na ostatniej fotce daggulki (zostawiwszy oczywiście cegły), przykręć kantówkę do ściany, tak jak pokazał w filmiku i zmontuj całość. Do płyt, ok 5 cm od kantu płyty, przyklej taśmy ledowe (albo zamontuj w specjalnych rynienkach aluminiowych) od strony ściany tak, aby świeciły na ścianę. Formatki powinny być zamontowane na styk, a taśmy ledowe tylko przy krawędziach koło cegieł...

Można by podświetlić też przy suficie, pozostawiwszy szczelinę 2 - 3 cm, ale tu ryzykujesz tym, że wylezą wszystkie krzywizny sufitu.

 

 

obraz.png.3494ab5ab88908991b57a5f2ea51eb1a.png

Link do komentarza
9 minut temu, bash10 napisał:

Ale ja muszę całą ścianę zagospodarować jakoś. A tv chce na szafce. Ściana ma być tylko tłem i ozdobą.

Dobra, jeszcze prostszy pomysł ... zerknij.

Jest coś takiego, hak panele styropianowe z efektem 3D.

Hit, czy kit?

Nie jestem pewna, ale w niektórych wnętrzach wyglądają świetnie.

Z tym, że nie wiem, czy przy czerwonej cegle nie byłoby to zbyt wiele (udziwnień), ale może ktoś inny sobie wykorzysta :)

 

unnamed.jpg

SZAFIR-Panele-Scienne-3D-60-60_[855]_480.jpg

Panele-scienne.jpeg

Link do komentarza
16 minut temu, daggulka napisał:

Dobra, jeszcze prostszy pomysł ... zerknij.

Jest coś takiego, hak panele styropianowe z efektem 3D.

Hit, czy kit?

Nie jestem pewna, ale w niektórych wnętrzach wyglądają świetnie.

Z tym, że nie wiem, czy przy czerwonej cegle nie byłoby to zbyt wiele (udziwnień), ale może ktoś inny sobie wykorzysta :)

Styropian to odpuszczę, kot by to zniszczył.

Link do komentarza

Tynk strukturalny też jest fajną opcją, myśle że pasowałby do tych cegieł, a dobór koloru jest dowolny.

image.thumb.png.d11cb59ad0f85692b3fb27cc3722bcf5.png

 

Myślę że fajną rzeczą jest i możliwość różnej faktury i zastosowania bezpośrednio na ścianę jako ciękiej warstwy tynku, łatwe dopasowanie do istniejacych wymiarów i jednolita powierzchnia jako tło dla TV.

 

Tu link:

http://beton-magnat.pl/beton-dekoracyjny-scianie-salonie/

 

pewnie są i inni producenci...

Link do komentarza

Ledy są bardzo fajne i warto je stosować wszędzie nie tylko za tv.

Dnia 20.06.2020 o 00:06, zenek napisał:

po co ledy za telewizorem - w ogóle - po co?

a pamięta zenek jak dawniej stawiało się różnego rodzaju lampki za tv?, bo to podobno było wskazane dla oczu żeby sam ekran nie świecił po oczach.

 

Link do komentarza
Przed chwilą, demo napisał:

bo to podobno było wskazane dla oczu żeby sam ekran nie świecił po oczach.

a pamieta demo, że to były lampy kineskopowe, a nie ekrany ledowe i ipsowe i td? Inny rodzaj promieniowania i "rażenia" po oczach.

Ja osobiście lubię słąbe światło wewnątrz pokoju a nie za tV.

Ale rzeczywiscie to kwestia gustu.

Zreszta są TV z tymi ledami z tyłu zmieniającymi się w stosunku do treści i obrazu. Moze to dobra opcja, bo można włączyć lub nie i regulować.

Philips coś takiego chyba lansował kilka lat remu - teraz nie wiem, bo interesuje sie takimi rzeczami przy wymianie sprzętu :12_slight_smile: Wybrałem panassonica z innych względów, nie ma takiej opcji - trudno, i na razie jest OK.

Link do komentarza

Właśnie pisząc poprzedniego posta, chciałem napisać o tych podświetleniach Philipsa. :)

Ten patent nazywa się Ambilight i opinie na jego temat są skrajnie

różne.

Dla mnie w przypadku tej ścianki uważam że fajnie by to wyglądało.

 

 

10 minut temu, zenek napisał:

a pamieta demo, że to były lampy kineskopowe, a nie ekrany ledowe i ipsowe i td? Inny rodzaj promieniowania i "rażenia" po oczach

Już nawet nie chodzi o rodzaj promieniowania ale ludzie uważali że lepiej się ogląda ja tło jest nieco rozświetlone. 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
54 minuty temu, demo napisał:

Już nawet nie chodzi o rodzaj promieniowania ale ludzie uważali że lepiej się ogląda ja tło jest nieco rozświetlone. 

W zasadzie okuliści to potwierdzają.

Oświetlenie telewizora/tła sprawia, że wzrok znacznie mniej się męczy podczas oglądania rozmaitych programów. A to z kolei zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnych chorób oczu oraz wad wzroku w przyszłości.

 

55 minut temu, demo napisał:

Ten patent nazywa się Ambilight i opinie na jego temat są skrajnie

różne.

A to jest wyższa szkoła "oświetlania/podświetlania" TV - rozprasza światło TV stopniowo w zależności (kolorystycznej i natężenia) aktualnego  od obrazu w TV.

Link do komentarza
29 minut temu, demo napisał:

są tacy którzy twierdzą że ich to rozprasza i odwraca uwagę od całej reszty

jak poprzednio napisałem - nie lubię  jak w pokoju jest całkiem ciemno jakby prze ekranem, wole tutaj trochę rozjaśniania niż za TV. Choć są filmy ciemne, i wtedy gaszę światło całkiem.

Ten ambilight pewnie fajna sprawa, tym bardziej, że nim można sterować, pozwolić na auto i wyłączyć. Więc pełna swoboda.

Cóż - jak kupowałem TV - inne sprawy wydały mi sie ważniejsze.

 

Jeszcze jest kwestia wielkości ekranu - im większy tym mniej tej ciemności otoczenia i tła. Ja mam chyba 42' więc to mniej niż 50':12_slight_smile:

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...