Skocz do zawartości

Cofanie się wody z kanalizy


Recommended Posts

Witajcie w moim dziewiczym temacie

Mieszkam w starej kamienicy i podczas dużych ulew, woda zalewam nam piwnice ale ja nie o tym - chodzi o sam fakt ich zalewania co raczej jest dla mnie obojętne co wiąże się z tym że jak zalanie osiągnie pewien stan, podejrzewam, że do kostek na bank jak nie wyżej to woda zaczyna wybijac mi do zlewu, wanny itd (mieszkam na najniższym piętrym). Poza jakimś remontem w kamienicy to raczej ine mam na co liczyć to idzie się jakoś prosto przed tym zabezpieczyć już w mieszkaniu?

Link do komentarza
1 godzinę temu, Maciej Tomaszewski napisał:

Witajcie w moim dziewiczym temacie

 Poza jakimś remontem w kamienicy to raczej ine mam na co liczyć to idzie się jakoś prosto przed tym zabezpieczyć już w mieszkaniu?

Witaj

Jedyne rozwiązanie to zastosowanie zasuwy przeciwburozwej lub zawór zwrotny. Co to jest i jak się montuje znajdziesz opis tu na forum lub w necie. Jeżeli nie znajdziesz albo będziesz miał jeszcze jakieś pytania to pytaj.

Link do komentarza
47 minut temu, mhtyl napisał:

zastosowanie zasuwy przeciwburozwej lub zawór zwrotny.

To nie załatwi przed wybijaniem z wanny, czy zlewu, bo jak zawór zwrotny zamknie się, aby zahamować napływ z zewnątrz budynku, to przecież zarazem  i nie wypuści ścieków z budynku... a sąsiedzi z góry będą normalnie używać kanalizacji...

W okolicy budynku jest pomieszana/połączona kanalizacja ściekowa z burzową...

Trzeba zaalarmować wodociągi miejskie - niech zbadają sprawę i coś z tym zrobią...

Link do komentarza
9 minut temu, uroboros napisał:

To nie załatwi przed wybijaniem z wanny, czy zlewu,

Załatwi, trzeba zamontować na wyjściu/wyjściach kanalizacyjnych z mieszkania, ścieki od sąsiadów z góry ani cofka z dołu nie przedostaną się do domu.

Jedyny problem to przy cofce nie da się wypuścić własnych ścieków, trzeba wtedy uważać.

Zawór też można zastosować na głównej rurze budynku, wtedy nie powinno zalewać piwnic z cofki, a jedynie może zalać własnymi ściekami.

 

Link do komentarza
8 godzin temu, animus napisał:

Zawór też można zastosować na głównej rurze budynku, wtedy nie powinno zalewać piwnic z cofki, a jedynie może zalać własnymi ściekami

Toż właśnie to napisałem... ściekami sąsiadów z góry - również...

8 godzin temu, animus napisał:

trzeba zamontować na wyjściu/wyjściach kanalizacyjnych z mieszkania, ścieki od sąsiadów z góry ani cofka z dołu nie przedostaną się do domu.

To może być bardzo skomplikowana sprawa, szczególnie przy dwóch czy trzech pionach kanalizacji w mieszkaniu, będzie wymagało ingerencji w cały układ rur... A nie załatwi zalewania piwnic budynku i innych mieszkań na parterze.

A jak wszyscy na parterze tak zrobią, to będzie wybijać wyżej, na piętrze, i zalewać parter przez strop/sufit - jeśli jest to na przykład - wyższy budynek....

Link do komentarza
43 minuty temu, animus napisał:

Nie.

No pewnie  że nie, bo przecież jest od tego zawór zwrotny czy zasuwa burzowa. 

To, że zakładając jak będzie napór wody z zewnatrz na zawór zwrotny to nie wypuści ścieków z mieszkania i przy zapełnieniu rur spustowych ścieki pojawią się w urządzeniach domowych ale nie będą mu wybijać i zalewać mieszkania bo właściciel chyba się skapnie że ścieki nie odchodzą i będzie szukał przyczyny (przy obfitych opadach to nie musi) ale na pewno nie będzie miał zalanego mieszkania fekaliami.

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

właściciel chyba się skapnie że ścieki nie odchodzą

O ile w tym czasie będzie w domu... albo nie będzie spał...

 

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

będzie szukał przyczyny

A jak znajdzie przyczynę, to co? jak akurat jedna sąsiadka z góry kończy kąpiel i wypuszcza wodę z wanny, a sąsiad jeszcze wyżej zrobił koopę i spuścił wodę...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...