Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
animus

Wybory gorący temat!

Recommended Posts

34 minuty temu, demo napisał:

Daga nie martw się głodowymi emeryturami, nie będziesz już musiała się katować odchudzaniem, samo przyjdzie.xD

W sumie to nie wiem. Najpewniej nie dożyję :icon_razz:

Poza tym nie urządza mnie odchudzanie na emeryturze — już nie będę musiała być szczupła, bo będę stara i będzie mi to wisiało (dosłownie) :tease2::icon_biggrin:

22 minuty temu, demo napisał:

Zmieniło się potem na więcej dla jednego i drugiego.

45 minut temu, demo napisał:

i się budżet zawali jak nic.

No zawali się, zawali.... jak nic :icon_biggrin:

Albo się nie zawali, bo znajdą nowe sposoby wycyckania tych, co na to wszystko płacą.... czyli nas, "niebenefitówców:icon_rolleyes:

Poczekajmy jeszcze chwilę :)

Ciekawe, co musiałoby się zdarzyć, żebyś przyjął, że PIS nie jest ok.

46 minut temu, demo napisał:

Ale pewnie ten sam ksiądz by wiedział że pisze się zindoktrynowani.

bo nie wiedział by, że obie formy są używane i mają nieco inne znaczenie...

Ale ważniejsza jest ta część zdania:

Pewnie... Jak ksiądz powiedzieli, że kto głosuje nie na Dudę - to grzeszy...

14 minut temu, daggulka napisał:

Ciekawe, co musiałoby się zdarzyć, żebyś przyjął, że PIS nie jest ok.

Nie ma takiej opcji :bezradny:

10 minut temu, uroboros napisał:

Ale ważniejsza jest ta część zdania:

Pewnie... Jak ksiądz powiedzieli, że kto głosuje nie na Dudę - to grzeszy...

Pewnie dlatego gremialnie nabywali do lokali wyborczych od razu z mszy ;):icon_biggrin:

Otóż i niespodzianka dnia ... Trzaskowski wygrał w Wielkiej Brytanii.

Jestem co najmniej zaskoczona.

Sądząc po ilości wynajętych trolli pisowskich na grupach FB, na których bywam, myślałam, że Duda wygra :icon_lol:

https://www.wp.pl/?s=https://www.o2.pl/informacje/wybory-za-granica-trzaskowski-wygrywa-w-wielkiej-brytanii-duda-dopiero-trzeci-6526698198547296a&utm_medium=sgfirsto2_social&c=168&src01=f0fae

11 minut temu, uroboros napisał:

Nie ma takiej opcji :bezradny:

Poczekam cierpliwie.

Przecież jak mu będą pluli w twarz, to nie powie, że deszcz pada :icon_rolleyes:

Chociaż ... hmmm .... teraz to sama nie wiem, bo przecież demokracja leży i nie robi to na Demo wrażenia :scratching:

Dobra, poczekam ... cuda się zdarzają :)

Newsa wyczytałam ... TVN chce zrobić debatę prezydencką.

Myślicie, że "długopis" na to pójdzie? :icon_biggrin:

106496529_2650564138552267_5748122147946537899_o.jpg

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
  • Haha 2

1 godzinę temu, demo napisał:

Czaskoski i reszta plaćwoków.

Jakie to infantylne - takie przekręcanie nazwisk... jak niunio z piaskownicy... ani to dowcipne... :zalamka:

Lepiej się czujesz po takim przekręceniu nazwiska?

Dnia 28.06.2020 o 15:35, uroboros napisał:

Trafiłem przed lokalem wyborczym na wielką kolejkę, tak z 50 osób odświętnie ubranych i po spojrzeniu na zegarek, uświadomiłem sobie, że trafiłem na wielką grupę wiernych, którzy wyszli z pobliskiego kościoła...

To chyba dobrze że przyszli na wybory? Czy jednak nie?

• Lubię to 5

6 godzin temu, bobiczek napisał:

Prezes, to chyba oczywiste...

jak z kościoła, to źle że przyszli, bo będą przecież głosować na tę niewłasciwą opcję, bo są zindoktrynowani, więc to źle. Tacy to najlepiej niech nie przychodzą w ogóle xD

• Lubię to 3
  • Dziękuję 1
  • Haha 1

1 godzinę temu, aaaa napisał:

Prezes, to chyba oczywiste...

jak z kościoła, to źle że przyszli, bo będą przecież głosować na tę niewłasciwą opcję, bo są zindoktrynowani, więc to źle. Tacy to najlepiej niech nie przychodzą w ogóle xD

To jest odwracanie 🐈 ogonem... oczywiście...

Głosują nie na niewłaściwą opcję, tylko pod dyktando sukienkowców i bezkrytycznie pod groźbą grzeszenia...

Tacy niech przychodzą głosować - tak jak wszyscy inni - tylko świadomie!

Mam taką 83 letnią swatową, właśnie taką zindoktrynowaną,  według której wysoka woda w Wiśle i czereśnie po 18 zł są przez tych pedałów z PO... a słucha tylko radia Maryja, czyta tylko książeczkę do nabożeństwa...

No i oczywiście głosowała i będzie głosować...

• Haha 1

11 godzin temu, daggulka napisał:

Zmieniło się potem na więcej dla jednego i drugiego.

Wiem że się zmieniło potem, ale w chwili gdy podawałem te wynik były takie a nie inne i to udowodniłem. Ale oczywiście ten na drugim miejscu za Tobą w pisaniu głupot, nie omieszkał podać w wątpliwość tej informacji, a konkretnie źródła jej pochodzenia, bo była niekorzystna dla plaćwoka - jedynie słusznego kandydata.:icon_mrgreen:

11 godzin temu, uroboros napisał:

bo nie wiedział by, że obie formy są używane i mają nieco inne znaczenie...

Znaczenie powiadasz, to ciekawe jakie?. Może to udowodnisz jakoś. :icon_razz:

Bym na ten błąd nawet nie zwracał uwagi, ale chyba pamiętasz ileś zenkowi nawtykał za podobny. :patyk:

1 godzinę temu, uroboros napisał:

Mam taką 83 letnią swatową, właśnie taką zindoktrynowaną,  według której wysoka woda w Wiśle i czereśnie po 18 zł są przez tych pedałów z PO... a słucha tylko radia Maryja, czyta tylko książeczkę do nabożeństwa...

Ty wiesz a może jej się właśnie taki świat podoba, ale to jest według takich jak Ty źle, bo co to za demokracja jak każdy może głosować na kogo chce. :icon_mrgreen:

• Lubię to 2

5 minut temu, demo napisał:

co to za demokracja jak każdy może głosować na kogo chce.

Powiadasz...

1 godzinę temu, uroboros napisał:

Głosują nie na niewłaściwą opcję, tylko pod dyktando sukienkowców i bezkrytycznie pod groźbą grzeszenia...

Nie głosują jak chcą, tylko bezkrytycznie pod groźbą grzeszenia

7 minut temu, demo napisał:

Może to udowodnisz jakoś.

POMYŚL, poszukaj... jak ci się nie uda, to ci pomogę...

9 minut temu, demo napisał:

Znaczenie powiadasz

NIECO INNE znaczenie - NIECO...

22 godziny temu, daggulka napisał:

Wiecie, co mnie najbardziej wkurza?

Prezydent = PiS
Sejm = PiS
Rząd = PiS
TK = PiS
KRS = PiS
Sąd Najwyższy = PiS
Prokuratura = PiS
Służby specjalne = PiS

Daga wiemy co was najbardziej wkurza. To że miała być demokracja a każdy sobie głosuje na kogo chce, a nie na tego co powinien.:D

Pacz ten PIS same nieuki i osły a dali radę opanować wszystkie instytucje, to ciekawe.

Nie ma być żadnej równowagi, ma rządzić jeden i wybory weryfikują jak rządzą. A nie tak że wszystko się rozmywa i jeden na drugiego zgania.

• Lubię to 3

3 minuty temu, demo napisał:

Pacz ten PIS same nieuki i osły a dali radę opanować wszystkie instytucje, to ciekawe.

Ty tak poważnie???obraz.png.2c62a0ed33f5354ab5a21cb54ddc2cdb.pngobraz.png.ee10f4d927aa1486b2fa6b1c1deef34c.png   Jednak ta jedynie słuszna telewizja potrafi wyprać mózgi :bezradny:

Chociaż właściwie to masz rację - dali radę opanować...

17 minut temu, uroboros napisał:

POMYŚL, poszukaj... jak ci się nie uda, to ci pomogę...

NIECO INNE znaczenie - NIECO...

Nie kręć tylko udowadniaj.;)

5 minut temu, uroboros napisał:

Ty tak poważnie???obraz.png.2c62a0ed33f5354ab5a21cb54ddc2cdb.pngobraz.png.ee10f4d927aa1486b2fa6b1c1deef34c.png   Jednak ta jedynie słuszna telewizja potrafi wyprać mózgi :bezradny:

Nie wiedziałem że TVN24 jest taką pralnią mózgów.:bezradny:

• Lubię to 1

33 minuty temu, demo napisał:

Nie wiedziałem że TVN24 jest taką pralnią mózgów.

Nie wiedziałem, że tylko na tyle cię stać :zalamka:... efekty jedynie słusznej stacji - jak widać - są...

54 minuty temu, demo napisał:

Nie kręć tylko udowadniaj.

No, dobra... tylko jak to zrobić, żebyś załapał i nie miał wątpliwości....

Ooooo! Mój starszy wnuk skończył podstawówkę właśnie i można powiedzieć, że JEST ZiNDOkTRYNOWANY wiedzą szkoły podstawowej, natomiast młodszy jeszcze dwa lata będzie jeszcze INDOKTRYNIZOWANY...

• Haha 1

3 godziny temu, uroboros napisał:

To jest odwracanie 🐈 ogonem... oczywiście...

Tacy niech przychodzą głosować - tak jak wszyscy inni - tylko świadomie!

A co się nie podoba?:scratching:

Przecież ambon w Polsce dużo, więc ciemnotę się uświadamia tylko na tyle, żeby stała się narzędziem w rękach oświeconych.  

Przez wieki tak wykorzystywano Narody.

Ty wiesz a może jej się właśnie taki świat podoba, ale to jest według takich jak Ty źle, bo co to za demokracja

jak każdy może głosować na kogo chce prezes. :icon_mrgreen:

Dopisałem jeden wyraz zgadnij gdzie.:takaemotka:

Nie ma być żadnej równowagi, ma rządzić jeden i wybory weryfikują jak rządzą. A nie tak że wszystko się rozmywa i jeden na drugiego zgania.

Prezes?

• Haha 1

3 godziny temu, demo napisał:

ma rządzić jeden i wybory weryfikują jak rządzą.

No, Łukaszenka jeden rządzi i organizuje wybory, Putin jeden rządzi i organizuje wybory, w Afryce w wielu krajach jeden rządzi i organizuje wybory, w Ameryce południowej, w Azji w wielu krajach jeden rządzi i organizuje wybory...

Dobry kierunek, nie ma co...

• Haha 2

Taka wrzutka. :icon_biggrin:

W Polsce nie ma systemu prezydenckiego ani semiprezydenckiego.

Zgodnie z Konstytucją (i ustrojem) nasz Prezydent nie jest władzą wykonawczą i może co najwyżej (samodzielnie) podrapać się po doopie.

"Wykonuje" politykę zagraniczną, wewnętrzną i gospodarczą którą wyznacza Parlament a realizuje Rząd - to Rząd jest władzą wykonawczą.

Tyle teorii, bo obecnie wszystkie organy władzy sprawuje zwykły poseł na kocie - i to nie jest dobre.

16 godzin temu, demo napisał:

A Bajbaga to też samego siebie już przeszedł bo o ile może uszczuplić emeryturę zwolnienie z płacenia zus na 3 miesiące ????.

Nie 3 miesiące tylko 6 lub 7 zwolnienia z płacenia ZUS.

Ale dodatkowo 24 m-ce płacenia małego ZUS (mniej o około 800 zł co miesiąc)

Czyli razem około 2,5 roku.

Ps. Oczywiście to dotyczy przedsiębiorców, ale w kampanii wyborczej  obecnie nam panujący, o tych zwolnieniach mocno trąbił.

W moim przypadku za niecałe 2 lata zaliczone do składkowych (zastosowany współczynnik 1,3 a nie 0,7) , dało na rękę ponad 200 zł.

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
  • Dziękuję 1
  • Smutny 1

19 minut temu, bajbaga napisał:

Zgodnie z Konstytucją (i ustrojem) nasz Prezydent nie jest władzą wykonawczą i może co najwyżej (samodzielnie) podrapać się po doopie.

To straszne uproszczenie.

W Konstytucji jest sporo spraw, w których prezydent samodzielnie podejmuje decyzję.

A jeszcze  prawo łaski wobec skazanego?:scratching: 

14 godzin temu, bobiczek napisał:

Czy ja wiem, głosowanie na kc pis to nie jest samodzielny wybór.:bezradny:

• Haha 1

Publikowane były mapki, wskazujące jak to PAD tylko w 4 województwach nie pokonał Trzaskowskiego...

Coś takiego:

Screenshot_20200630-150820.thumb.png.ba689c9023ba97c9f5d6f98fcbf2fcb9.png

Trochę to inaczej wygląda...

• Haha 1

1 godzinę temu, animus napisał:

Wy macie problem z tą demokracją...jak wybór jest nie po waszej myśli, to jest zły, niesamodzielny...ogarnijcie się...na tym właśnie polega demokracja...od bardzo dawna wiadomo, że nie jest to system idealny i że nie wymyslono nic lepszego...

A w zasadzie, to podlega chyba pod klopot pogodzenia się z porażką...polecam uprawiać jakiś sport, współzawodnictwo...to pomaga pogodzić się z porażką....

• Lubię to 3

4 godziny temu, uroboros napisał:

No, dobra... tylko jak to zrobić, żebyś załapał i nie miał wątpliwości....

Ooooo! Mój starszy wnuk skończył podstawówkę właśnie i można powiedzieć, że JEST ZiNDOkTRYNOWANY wiedzą szkoły podstawowej, natomiast młodszy jeszcze dwa lata będzie jeszcze INDOKTRYNIZOWANY...

Mataczysz. :zalamka:

• Lubię to 1

39 minut temu, aaaa napisał:

Wy macie problem z tą demokracją...jak wybór jest nie po waszej myśli, to jest zły, niesamodzielny...ogarnijcie się...na tym właśnie polega demokracja...od bardzo dawna wiadomo, że nie jest to system idealny i że nie wymyslono nic lepszego...

A w zasadzie, to podlega chyba pod klopot pogodzenia się z porażką...polecam uprawiać jakiś sport, współzawodnictwo...to pomaga pogodzić się z porażką....

Nie chodzi o samą czynność, tu jeszcze jest jakaś demokracja, ale o glosowanie na kc pisy, które tę demokrację niszczą.
Manipulacja wyborcami, obiecanki+ zaburzają prawdziwe wybory, to wysublimowane pokupowanie głosów na kc pisy jak w Rosji czy na Białorusi, a nie normalne wybory.
Pół roku przed wyborami powinny być zakazane obiecanki+, żeby głosujący spojrzał z większej perspektywy, na kogo głosuje, oraz inni startujący w wyborach mieli równe szanse.

Na naszych oczach doradza się komuna, a wyborcy, którzy ją nam fundują, za kilka lat poumierają, my będziemy w tym żyć.:bezradny:
To dopiero paradoks.:takaemotka:  

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
  • Haha 2

18 godzin temu, bobiczek napisał:

Dobrze, że w narodzie wreszcie nastała większa świadomość i chęć, że na wybory trzeba iść :)

8 godzin temu, demo napisał:

Ale oczywiście ten na drugim miejscu za Tobą w pisaniu głupot,

Wiem, że delikatna samokrytyka zawsze w cenie, ale jednak nieładnie tak źle o sobie pisać :icon_razz:

8 godzin temu, demo napisał:

Daga wiemy co was najbardziej wkurza. To że miała być demokracja a każdy sobie głosuje na kogo chce, a nie na tego co powinien.:D

To jest dyktatura ... nie wiedziałam, że lubisz być trzymany za twarz.

6 godzin temu, animus napisał:

A co się nie podoba?:scratching:

Przecież ambon w Polsce dużo, więc ciemnotę się uświadamia tylko na tyle, żeby stała się narzędziem w rękach oświeconych.  

Przez wieki tak wykorzystywano Narody.

Bo narodem kontrolowanym i zastraszanym łatwiej się rządzi :icon_wink:

4 godziny temu, animus napisał:

To straszne uproszczenie.

W Konstytucji jest sporo spraw, w których prezydent samodzielnie podejmuje decyzję.

A jeszcze  prawo łaski wobec skazanego?:scratching: 

I jeszcze "weto" - może nie podpisać ustaw, z którymi się nie zgadza.... a to jest ogromna władza :)

Chyba że coś pomieszałam  :scratching:

Nie chodzi o samą czynność, tu jeszcze jest jakaś demokracja, ale o glosowanie na kc pisy, które tę demokrację niszczą.
Manipulacja wyborcami, obiecanki+ zaburzają prawdziwe wybory, to wysublimowane pokupowanie głosów na kc pisy jak w Rosji czy na Białorusi, a nie normalne wybory.

W całości przyznaję rację :)

Na naszych oczach doradza się komuna, a wyborcy, którzy ją nam fundują, za kilka lat poumierają, my będziemy w tym żyć.:bezradny:

I tu też ... niestety, bo to faktycznie porażka :zalamka:

• Haha 2

2 godziny temu, animus napisał:

Może Ty też umrzesz i nie będzie miał kto pisać takich głupot.:icon_evil:

A nie zapomniałeś że za kilka lat i co kilka lat są wybory?.

• Lubię to 1

27 minut temu, demo napisał:

Może Ty też umrzesz i nie będzie miał kto pisać takich głupot.:icon_evil:

A nie zapomniałeś że za kilka lat i co kilka lat są wybory?.

Każdy z nas umrze,  daty nikt nie zna.:bezradny:

Czytaj ze zrozumieniem,  większy elektorat kc pisy to ludzie starzy, schorowani, to nie oznacza, że im życzę szybkiego zejścia, bo głosują na twoich, tylko świadczy o tym średnia długości życia w naszym kraju.

Za kilka lat  wybory? W Rosji też są.:hug:

Urwałeś się z choinki? :takaemotka:

Cytat

Do zdarzenia doszło w komisji wyborczej w Szombierkach. Podczas liczenia głosów jeden z jej członków fałszował wyniki, czyniąc oddane głosy nieważnymi, ponieważ na kartach z zaznaczonym nazwiskiem Rafała Trzaskowskiego, stawiał kolejny krzyżyk przy nazwisku Stanisława Żółtka. Jak podała „Gazeta Wyborcza”, miał on działać na szkodę obecnego prezydenta miasta stołecznego Warszawa. 

https://bytomski.pl/miasto/25313-w-bytomiu-doszlo-do-falszowania-wynikow-wyborow

24 minuty temu, animus napisał:

Chyba Ty się urwałeś jak porównujesz nas do rusa.:krzeslo:

No ale nic, czekamy dalej jakie jeszcze bzdury urodzą się w tych waszych demokratycznych główkach.xD

58 minut temu, demo napisał:

Chyba Ty się urwałeś jak porównujesz nas do rusa.:krzeslo:

No ale nic, czekamy dalej jakie jeszcze bzdury urodzą się w tych waszych demokratycznych główkach.xD

O. I to właśnie jest to, o co mi chodzi.

PIS robi wszystko, wszyściusieńko, żeby byli nie do ruszenia na każdej płaszczyźnie.

Nie boisz się, Demo, że faktycznie jeśli będą mieli monopol na władzę przez najbliższe kilka lat, to kolejnych wyborów może już nie być, bo nie tudzież zrobią sobie takie pole do fałszerstw, że nikt inny ich nie wygra?

Przecież robią wszystko, żeby ich od żłoba nie oderwać :bezradny:

A Ty myślisz, że Kaczor w swoich zapędach do władzy tak bardzo różni się od Putina?

Różni się tylko jednym - z cienia dyryguje i w świetle prawa za nic nie odpowiada.

A co se będzie ręce brudził? Ludzi od tego ma.

• Haha 1

47 minut temu, daggulka napisał:

O. I to właśnie jest to, o co mi chodzi.

PIS robi wszystko, wszyściusieńko, żeby byli nie do ruszenia na każdej płaszczyźnie.

Ludzie mają nadzieję na poprawę ich bytu, :bezradny:ale to początkowe dawanie skazane jest na porażkę, pieniądze nie rosną na drzewach, ktoś będzie potem zaciskał pasa.:takaemotka:
Rządzący teraz nie są prawdziwymi gospodarzami, tylko bazują na tym, co do tej pory wypracowaliśmy, proponują nam model wzlotów i upadków, czyli tłuste lata i chude tylko tych chudych jest zawsze więcej niż tłustych.
W trakcie rozdawnictwa zawłaszcza się władzę na wszelkie możliwe sposoby, żeby w trakcie tych chudych lat nie móc jej potem odebrać.
Władza totalitarna zaspokajając podstawowe potrzeby społeczeństwa "usypia go" wtedy łatwiej i przychylniej forsuje po kolei bastiony demokracji, żeby potem gdy "gra wstępna" się skończy była nie do ruszenia.

• Haha 1

48 minut temu, daggulka napisał:

Nie boisz się, Demo, że faktycznie jeśli będą mieli monopol na władzę przez najbliższe kilka lat, to kolejnych wyborów może już nie być, bo nie tudzież zrobią sobie takie pole do fałszerstw, że nikt inny ich nie wygra?

Nic a nic nie boję się naprawdę już raz mieli władzę i sami ją oddali nie wiem czy pamiętasz. 

Jesteśmy w UE wybory są obserwowane przez różne organizacje monitorujące, więc obaw nie mam żadnych.

Ludzie skąd wy takie spiskowe teorie bierzecie, przecież Kaczyński to działacz opozycji solidarnościowej, nie żaden Putin czy inny Pinochet.

4 minuty temu, animus napisał:

Ludzie mają nadzieję na poprawę ich bytu, :bezradny:ale to początkowe dawanie skazane jest na porażkę, pieniądze nie rosną na drzewach, ktoś będzie potem zaciskał pasa.:takaemotka:

Nie pleć bzdur, na zachodzie socjal czy rodzinne jest o wiele wyższe i co na drzewach im rośnie kasa?.

Człowieku o jakiej władzy totalitarnej ględzisz, czy wam na głowę padło.

Tak was boli że to pierwsza władza która postanowiła trochę zwykłym ludziom pracy pomóc finansowo a nie tylko zabierać, jak wszyscy poprzednicy kolejno.

Dziki kapitalizm już dawno nawet na zachodzie się skończył, a wy u nas chcecie go zaszczepić?.

przecież Kaczyński to działacz opozycji solidarnościowej

obraz.png.37ac4c943ec920e376aebc189cb4af9f.png obraz.png.f01b01f280a0a5a3de0330bb23d3f36f.png   człowieku :zalamka: obraz.png.3d69f4bda9193bc0e3dd51af7ecc79e0.png

25 minut temu, demo napisał:

raz mieli władzę i sami ją oddali

obraz.png.36361be80c6ea44208ff7c6957d70af3.png

Jakąś inną historię studiowałeś...

"Gościliśmy" dzisiaj pinokia w Puławach...

Szczodry był... dla dobrze głosujących przywiózł kasę... właściwie obietnicę kasy...

Cytat

Promesa dotacji dla miasta Puławy wyniosła ponad 11,2 mln zł. Nałęczów otrzyma ponad 3 mln zł, a Kazimierz Dolny 818 tys. zł. Promesy RPIL otrzymali także wójtowie: Końskowoli (1,7 mln zł), Kurowa (1,2 mln zł), gm. Puławy (1,2 mln zł), Żyrzyna (1,2 mln zł), Baranowa (912 tys. zł), Wąwolnicy (618 tys. zł), Janowca (500 tys. zł) i Markuszowa (500 tys. zł). Promesę w wysokości prawie 4,4 mln zł otrzymały także władze powiatu.

Ciekawe ile tej "kasy" dotrze dla niesłusznych samorządów miejscowości, w których mieszkańcy mają inne pojmowanie demokracji...

13 godzin temu, animus napisał:

Pół roku przed wyborami powinny być zakazane obiecanki+, żeby głosujący spojrzał z większej perspektywy, na kogo głosuje, oraz inni startujący w wyborach mieli równe szanse.

Ciebie na pewno nie obudzili z hibernacji, po XXX latach? Bo piszesz tak, jakbyś nie kompletnie nie miał pojęcia, jak to wszystko wygląda...

hipokryta wyłazi z ciebie raz po raz.....

Nie wiem, ale ja akurat we wpisach animusa nie widzę hipokryzji... raczej w tych od demo, w Twoich...

Wygląda jak wygląda, ale trend jest jakby jedynie słuszny...

A teraz przypomnienie:

650235421_Screenshot_20200701-0856202.thumb.png.fd6dc37538127b419eea6044b770db65.png

39 minut temu, uroboros napisał:

Nie wiem, ale ja akurat we wpisach animusa nie widzę hipokryzji... raczej w tych od demo, w Twoich...

Ja widzę w jego wpisach takiego nowego kapitalistycznego neofitę któremu geszefcik słabo się kręci, a winą za swoją nieudolność obarcza rząd i wszystkich którzy coś dostają za darmo. 

Znam ja kilku takich bardzo dobrze, to ci co mają tak że - jak ja nie mam to nikomu się nie należy.

Niby kapitalista ale nawyki z komuny, bo jak dawać to wszystkim po równo.

Ja widzę w jego wpisach takiego nowego kapitalistycznego neofitę któremu geszefcik słabo się kręci, a winą za swoją nieudolność obarcza rząd i wszystkich którzy coś dostają za darmo. 

Znam ja kilku takich bardzo dobrze, to ci co mają tak że - jak ja nie mam to nikomu się nie należy.

Niby kapitalista ale nawyki z komuny, bo jak dawać to wszystkim po równo.

Ale ja nie narzekam na geszefcik i słabo się nie kręci nawet w pandemii.:bezradny::icon_mrgreen:

Mi chodzi o równowagę w przyrodzie, ta jak jest dzień, noc i słońce czy deszcz.

Może dlatego nie dałem się przekupić ochłapem+,  tak jak koledzy atakujący mnie, którym kilka stówek kc pisy dały, więc stopa życiowa strzeliła radykalnie i teraz dupolizy się zrobiły, a nawet do tego doszło, że przymykają oko na forsowanie przez kc bastionów demokracji, czyli że sprzedają Polskę za ochlap+.:takaemotka:  

6 godzin temu, aaaa napisał:

Ciebie na pewno nie obudzili z hibernacji, po XXX latach? Bo piszesz tak, jakbyś nie kompletnie nie miał pojęcia, jak to wszystko wygląda...

hipokryta wyłazi z ciebie raz po raz.....

To spróbuj mnie przekonać, może się mylę,:bezradny: bo Ty pomyłki nie dopuszczasz, prawda.:icon_mrgreen:  

A to jest zradykalizowane społeczeństwo, sprzedaje Polskę za ochlap+, spróbuj z nimi dyskutować.:takaemotka:

Ale ja nie narzekam na geszefcik i słabo się nie kręci nawet w pandemii.:bezradny::icon_mrgreen:

Z Tobą to jest tak że nie wiadomo kiedy piszesz prawdę, bo wcześniej pisałeś o tym swoim geszefciku tak:

Cytat

Kombinuję jak przeżyć do następnego m-ca.

a nawet do tego doszło, że przymykają oko na forsowanie przez kc bastionów demokracji, czyli że sprzedają Polskę za ochlap+.:takaemotka:  

Te "bastiony demokracji" to siedlisko postkomuny i resortowych dzieci.

14 minut temu, demo napisał:

Z Tobą to jest tak że nie wiadomo kiedy piszesz prawdę,..............

Ale to prawda,  to ja kombinuję jak przeżyć do następnego m-ca, nie czekam, nie liczę nawet na ochlapy+.

Czyli w kontekście - biznes jest w moich rękach, a nieudolni, pracujący na czarno i inne takie czekają i czerpią z ochłap+ oraz alkoholicy.  

• Lubię to 1

41 minut temu, demo napisał:

Te "bastiony demokracji" to siedlisko postkomuny i resortowych dzieci.

Dobrze cię nauczyli... pewnie sędzia Piotrowicz to mówił... i Jarek z willi na Żoliborzu...

• Lubię to 1

No to tak kilka komentarzy pod tym wpisem "uczonego" Bońka, bo jakoś samemu nie mam ochoty. Taki uczony a poprawnie dwa zdania nie potrafi sklecić:

Cytat

fhffhf

Zacznijmy od tego Boniek, że inteligentny człowiek nie ocenia ludzi we względu na ich miejsce zamieszkania. Po drugie wychowanie fizyczne kończone wiadomo w jakich czasach nie robi z Pana naukowca. To wręcz śmieszne.

Cytat

Gosc

I to jest wlasnie elektorat lewicy. Ludzie, ktorzy mysla, ze sa lepsi. Tak dla przypomnienia- na Trzaskowskiego glosowali przestepcy, lewica zawsze ma najwieksze poparcie w wiezieniach, wsrod kryminalistow

Cytat

Maja19821

Niby inteligent a słoma z butów. Wstyd panie boniek

Cytat

Pika

Poglądy poziomu Adolfa Hitlera. Drogi Panie Bonku. Jestem z wyksztalcenia mgr inz. i mieszkam na wsi. Czy czyni mnie to gorszym od Pana? Ludzi należy traktować równo bez względu na poglady, wyksztalcenie czy miejsce zamieszkania. Inaczej powoduje to niesprawiedliwe sortowanie społeczeństwa. Gdyby nie polska wieś to nie miał byś co jeść. Niestety musi Pan zrozumieć że Pana stanowisko nie napędza gospodarki. Robią to ludzie, którzy produkują żywność jak np. rolnicy mieszkający na wsi. Dla Pana wiadomosci nawet i rolnicy muszą obecnie posiadać wykształcenie. Ale jak mogę zwracać uwagę tak ważnemu Prezesowi?

Cytat

iza

Jestem ze wsi. Ukończyłam studia wyższe. Pracuję i mieszkam w Warszawie. Głosowałam na Trzaskowskiego. Teraz też na niego chciałam, ale zagłosuję na Dudę. Dosyć tej pogardy.

• Lubię to 2

Z tymi komentarzami mógłbyś się lepiej postarać...

Cytat

Głosowałam na Trzaskowskiego. Teraz też na niego chciałam, ale zagłosuję na Dudę. Dosyć tej pogardy.

No, Duda wszystkich lubi i przytula, nikim nie gardzi... milusiński...

25 minut temu, uroboros napisał:

Z tymi komentarzami mógłbyś się lepiej postarać...

No, Duda wszystkich lubi i przytula, nikim nie gardzi... milusiński...

No tak. Taki Maliniak z czterdziestolatka .... ponadto żadnej pracy się nie boi .... w płaszczyku przeciwdeszczowym wyjdzie publicznie włości doglądać, coś tam na peronie podpisze, kucnie w nogach Trumpa ... taka pocieszka narodowa :icon_biggrin:

• Zmieszany 1

Niepomyślne wiadomości dla niezadowolonych z obecnych rządów bo VAT w dół na produkty spożywcze , a do  tego cena gazu też niższa o 10,6 %.

Cytat

Niższy VAT zapłacimy m.in. za:

produkty dla niemowląt, w tym żywność, pieluszki, foteliki samochodowe etc. - VAT spadnie z 8 proc. na 5 proc.,

produkty higieny osobistej, np. podpaski, tampony - z 8 proc. na 5 proc.,

zupy i żywność dietetyczna - z 8 proc. na 5 proc.,

owoce tropikalne i cytrusowe - z 8 proc. na 5 proc. (wszystkie owoce będą już objęte 5-procentowym VAT-em),

przyprawy przetworzone, w tym m.in. musztardę, pieprz, gałkę muszkatołową, tymianek - z 23 proc. do 8 proc. (do tej pory sos musztardowy objęty był 8-procentowym VAT-em, zaś musztarda 23-procentowym),

każdego rodzaju pieczywo i ciastka (do tej pory pieczywo i wyroby ciastkarskie, w tym wspomniane pączki, objęte były trzema stawkami: 5, 8 i 23 proc., w zależności od terminu przydatności do spożycia lub daty minimalnej trwałości),

orzechy, np. migdały, pistacje (z 8 proc. do 5 proc.).

Wyższy VAT zapłacimy za:

owoce morza, w tym ośmiorniczki, homary, kraby, krewetki, ostrygi, małże, ślimaki i inne skorupiaki staną się tzw. dobrem luksusowym - VAT wzrośnie z 5 proc. na 23 proc.,

drewno opałowe - z 8 proc. na 23 proc.,

lód używany do celów spożywczych, w tym kostki lodu - z 8 proc. na 23 proc.,

przyprawy nieprzetworzone, np. kmin czy kurkumę - z 5 do 8 proc. (ujednolicono VAT dla wszystkich przypraw - niezależnie czy są przetworzone, czy nie, będzie on wynosić 8 proc.).

No ale ośmiorniczki drożeją.:yahoo: Więc ciężko będzie cokolwiek pochwalić.

No wiadomo.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)

Niepomyślne wiadomości dla niezadowolonych z obecnych rządów bo VAT w dół na produkty spożywcze , a do  tego cena gazu też niższa o 10,6 %.

No wiadomo.

Miało być - No wiadomo ochłapy.xD

52 minuty temu, demo napisał:

Szału nie ma, oni przekładają kasę z jednej kieszeni do drugiej, gdyby drewna opalowego nie podnieśli, to nawet bym pochwalił, a tak tu dają, tam zabierają, czyli dają wielkie gowno, ujednolicili jedynie niektóre podatki.

Ale damy radę, zaczniemy jeździć do Niemiec na zakupy, czy po paliwo.

Tam VAT zmniejszyli z 19 do 16% wszystko tańsze niż u nas, paliwo 80-90 centów , truskawki po 1 euro, czereśnie 3 euro, szparagi 20 euro/5kg.

W ogóle taniej niż u nas nawet w knajpach.:bezradny:

6 minut temu, demo napisał:

To nie obniżka, tylko polityka.:bezradny:

6 minut temu, demo napisał:

Nie zastanawia cię termin ogłoszenia tego "osiągnięcia rządu"?

Aby do wyborów...

Że też tego ludzie nie kumają :zalamka:... pewnie nie chcą... myśleć...

Fotelik samochodowy - zamiast zapłacić 500 zł, rodzic zapłaci 477 zł - no i 23 będzie na piwo...

Podpaski żonka taniej kupi...

Banany - zamiast 3 zł za kilo zaplacisz - 2,86 zł... aż 14 gr... kupisz 100kg i już masz 14 zł na piwo...

No i ta MUSZTARDA :blowup:

A co z LOKOMOTYWAMI?

Nie staniały?

18 minut temu, uroboros napisał:

Nie zastanawia cię termin ogłoszenia tego "osiągnięcia rządu"

nie zastanawia bo też bym tak zrobił i każdy normalny by tak zrobił.

A Ty jak kupisz żonie prezent to wręczasz go nad ranem i po cimoku ????.

No nie rób że sobie jaj człowieku. Ważne że VAT i cena gazu będzie niższa !.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)

20 minut temu, demo napisał:

No nie rób że sobie jaj człowieku. Ważne że VAT i cena gazu będzie niższa !.

Ty nie rób jaj VAT to mydlenie oczu a co z gazem:

Cytat

Ceny gazu ziemnego na europejskich rynkach zwykle idą w dół latem, bo zapotrzebowanie na to paliwo do ogrzewania jest znikome, a często dużo mniej potrzebnych jest też elektrowni gazowych. 

Sytuacja podobnie wygląda w innych państwach Europy. Na spadki cen gazu wpływ miały ostatnio m.in. wzrosty produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł oraz spowolnienie gospodarze. Ceny w ryzach trzyma także wysoki poziom napełnienia sezonowych magazynów gazu. W Polsce Gas Storage Poland ma dziś wypełnione już 87 proc. przestrzeni magazynowej (to niemal 30 TWh gazu).

Czyli kupili drożej a cena spada.:hug:

Susza przeszła, teraz często pada, to też dzięki naszemu, wpisz sobie imię .........:takaemotka:

wręczasz go nad ranem i po cimoku ????.

To teraz akurat jest nad ranem i cimok?

18 minut temu, demo napisał:

też bym tak zrobił

Jak chciałbyś "udowodnić" jaki to jesteś dobry pan? no i "rząd" tak zrobił... No bo jest dobry PAN i trzeba go popierać...

21 minut temu, demo napisał:

Ważne że VAT i cena gazu będzie niższa !.

Raczej - ważne że VAT i cena gazu TERAZ będzie niższa !. Aby do wyborów... a potem będziemy martwić się i korygować... bo będziemy, niestety!

7 minut temu, animus napisał:

teraz często pada

Jak ZA CZĘSTO - to wina Tuska... a może już Trzaskowskiego...

Parami! dzieci, chodzimy parami!!!

obraz.png.d4b5d8936e378c5fa6300b48d243c878.png

obraz.png.fe6fff52314df4539e7d02249eb6bf02.png

obraz.png.a8ed541b52ea0f82d978c7fa5cd8343f.png

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Wojtek
      Jako sieciowiec przyczepię się do potraktowania w tekście protokołu DHCP. Wstępna konfiguracja połączenia sieciowego to podstawowe zadanie tego protokołu. Ma ustawić kilka parametrów i tyle. Używanie określenia "inteligentny" to duże nadużycie. Rozumiem, że nowe funkcje sprzętu wymagają odpowiedniej oprawy, ale proszę zachować umiar..
    • Szeroki wachlarz rekuperatorów dostępnych na rynku oraz ogrom możliwych rozwiązań, sprawia że wybór właściwego urządzenia staje się bardzo trudny. Producenci prześcigają się, który z nich ma wyższą sprawność odzysku ciepła i stawiają ją, jako priorytet, który ma determinować końcowy zakup. Tymczasem rekuperator jest tak dobry i sprawny, jak automatyka, która nim steruje i to jej możliwości decydują o naszym komforcie na co dzień. Poznaj pierwszy na rynku rekuperator naprawdę on-line - Komfovent Domekt. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/a/91458-poznaj-pierwszy-na-rynku-rekuperator-naprawde-on-line-komfovent-domekt
    • Uparta jesteś jak osioł i zaczepna. No to sobie poczytaj, doucz się :   http://www.rynekinstalacyjny.pl/artykul/id887,przyczyny-i-zrodla-zanieczyszczen-instalacji-wentylacyjnych-i-klimatyzacyjnych?print=1   Fragmenty: "STRONA 1 z 4 Jedną z przyczyn zanieczyszczenia powietrza wewnętrznego w pomieszczeniach cząstkami stałymi, drobnoustrojami i nieprzyjemnymi zapachami jest zły stan higieniczny instalacji wentylacyjnych lub klimatyzacyjnych. W Stanach Zjednoczonych The National Institute for Occupational Safety (NIOSH) przedstawił wyniki badań przeprowadzonych w ponad 500 budynkach. Na ich podstawie wykazano, że w 53% przypadków podstawową przyczyną skarg na jakość powietrza wewnętrznego były systemy HVAC. W Kanadzie Public Works and Goverment Services Canada (PWGSC) przebadał 95 budynków „z problemami”. Okazało się, że w 48% przypadków za kłopoty związane z niedostateczną jakością powietrza odpowiedzialna była wentylacja lub klimatyzacja [1]. Napływ do wnętrza instalacji niedostatecznie oczyszczonego powietrza zewnętrznego lub, w przypadku instalacji z recyrkulacją powietrza, powietrza obiegowego prowadzi do gromadzenia się pyłu, namnażania się w warstwie zanieczyszczeń bakterii i grzybów pleśniowych oraz związanego z tym powstawania i emisji nieprzyjemnych zapachów. Konsekwencją takiego stanu instalacji jest niewłaściwe funkcjonowanie urządzeń uzdatniających powietrze wentylacyjne. Zanieczyszczone powietrze może zmniejszyć efektywność pracy instalacji i doprowadzić do podwyższenia kosztów eksploatacji w wyniku dodatkowego obciążenia systemu oraz do awarii urządzeń. Problemem jest także pojawienie się zagrożenia pożarowego związanego z obłożeniem zanieczyszczeniami wnętrza instalacji (czego sztandarowym przykładem są wyciągowe instalacje kuchenne odprowadzające znad okapu kuchennego powietrze zawierające cząstki tłuszczu). Zanieczyszczone powietrze wentylacyjne jest nie tylko powodem skarg na czystość i jakość powietrza, lecz także przyczyną pogorszenia stanu zdrowotnego użytkowników pomieszczeń oraz pojawienia się nowych, wcześniej niewystępujących schorzeń. Dla pracodawcy następstwem takiej sytuacji będzie zmniejszenie wydajności pracy u pracowników, ich absencja, a np. w szkołach, uczelniach – szybsze zmęczenie uczniów i studentów, brak koncentracji, gorsze wyniki w nauce. Zanieczyszczenia występujące w instalacjach . W zWewnątrz instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych pojawiają się zanieczyszczenia stałe, biologiczne, mikrobiologiczne oraz gazoweależności od ilości zanieczyszczeń przenoszonych przez powietrze wentylacyjne do wentylowanych czy klimatyzowanych pomieszczeń oraz ich negatywnego wpływu na zdrowie użytkowników pomieszczeń zanieczyszczenia te mogą w różnym stopniu wpływać na pogorszenie zdrowia ludzi lub na wystąpienie nowego, wcześniej  iezdiagnozowanego schorzenia. Dla chorych o osłabionym układzie immunologicznym oraz dla osób starszych i dzieci, czyli najbardziej wrażliwych na stan powietrza, nawet niewielkie stężenia, niestanowiące zagrożenia w przypadku zdrowych osób dorosłych, mogą stać się powodem dodatkowych komplikacji zdrowotnych. Pył i inne zanieczyszczenia (także mikrobiologiczne) dostają się do wnętrza instalacji wentylacyjnych lub klimatyzacyjnych wraz z powietrzem zewnętrznym oraz powietrzem recyrkulacyjnym pochodzącym z obsługiwanych pomieszczeń. Poza napływającymi z powietrzem wentylacyjnym „nowymi” zanieczyszczeniami w systemach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych ukrywa się wiele nagromadzonych przez wiele lat użytkowania instalacji, zanieczyszczeń, takich jak: zanieczyszczenia pochodzące z okresu budowy, wykańczania i wyposażania budynku, sadze, grzyby pleśniowe, zarodniki roślin i grzybów, pyłki kwiatowe, pył, bakterie, włókna azbestu, cząstki smarów i smoły oraz dymów, roztocza, włókna wyrobów tekstylnych oraz inne zanieczyszczenia [2]. W instalacjach pył zbiera się i akumuluje na filtrach powietrza oraz na powierzchniach innych urządzeń uzdatniających powietrze oraz na wewnętrznych powierzchniach przewodów. Poza przedostawaniem się zanieczyszczeń w sposób bezpośredni, na drodze transmisji powietrznej, do klimatyzowanego obiektu, do pomieszczeń dostają się także pyły i mikroorganizmy  w wyniku tzw. wtórnego zanieczyszczenia. Powstaje ono w wyniku porywania przez strumień powietrza nawiewanego zanieczyszczeń wcześniej  osiadłych na wewnętrznych powierzchniach przewodów wentylacyjnych i na powierzchniach urządzeń uzdatniających powietrze. Zanieczyszczenia stałe Ze względu na często wieloletnią pracę instalacji bez czyszczenia jej wewnętrznych powierzchni i dużą powierzchnię wewnętrzną przewodów wentylacyjnych (którą można w przybliżeniu dla biurowców oszacować na 10% całkowitej powierzchni podłogi w budynku) na ściankach przewodów może zgromadzić się znaczna ilość zanieczyszczeń. Taka warstwa pyłu sprzyja nie tylko przeżyciu, ale przede wszystkim namnażaniu się drobnoustrojów."   To tylko poczatek artykułu DR INŻ. ANNY CHARKOWSKIEJ Adiunkta na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Ale chyba jasno dostatecznie jasno mówi o bakteriach grzybach drobnoustrojach itp w systemach wentylacji, powołuje sie przy tym na badania amerykańskie.
    • Nawet onet i wybiórcza się z tych zmyślanych na kolanie pierdoł - wycofały raczkiem...
    • Gość Gość Edek
      minęło miesiac od zawiadomienia Inspektora nadzoru budowlanego i... cisza , ciekawe dlaczego ? - czy boi sie koronawirusa ? - ja składając osobiscie zawiadomienie nie miałem takiego problemu...
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...