Skocz do zawartości

Dyskusje w Klubach - nowość na Forum BD


Recommended Posts

Dzień dobry :)

Wiele osób chciałoby gorąco podyskutować, ale tylko z wybranymi Użytkownikami Forum? Mam nowy pomysł - Kluby. Na razie w fazie testowej, zgłaszajcie swoje uwagi, być może nie przetłumaczyłem wszystkich opisów i niektóre są w języku angielskim.

 

O co chodzi z Klubami i gdzie je znaleźć?

Na forum jest wiele dyskusji poza budowlaną tematyką, które nikoniecznie powinny być widoczne dla wszystkich. W związku z tym każdy może założyć wątek do którego zaprosi wybranych uczestników rozmowy. Wystarczy wybrać poziom prywatności.
Link w menu można znaleźć w górnym menu. Widoczne tylko dla zalogowanych.
otwieranie klubu.jpg
Jak rozpocząć temat w Klubie?
Wystarczy nacisnąć „otwórz Klub” i wypełnić krotki formularz. Na razie Kluby będą akceptowane przez moderatora, więc proszę o cierpliwość.

klub.jpg

 

Link do komentarza
5 minut temu, Redakcja napisał:

Temat koronawirusa można było zaplanować.

On poniekąd sam się zaplanował...

 

I co z niego wyszło???:icon_eek::zalamka:

 

 

Jak miałyby wyglądać sprawy z określeniem prywatności? czy ustalone będą "raz na jutro', czy można będzie - w zależności od okoliczności, w trakcie trwania klubu - rozszerzać je, bądź zawężać?

 

Jakie uprawnienia miałby "gospodarz" klubu?

 

Jak teraz wygląda popierdułkowo obraz.png.19e3c0fb563e5e40eff33ba2192dea30.png ???

Link do komentarza
1 godzinę temu, Redakcja napisał:

Wiele osób chciałoby gorąco podyskutować, ale tylko z wybranymi Użytkownikami Forum?

Mozę dobrze, może źle.

Na razie widzę jeden gorący ewoluujący trochę temat i w zasadzie kilku uczestników.

No i dwie strony konfliktu.

Nie za bardzo widzę moce przerobowe na kilka tematów - chyba że dojdą nowe osoby?

 

Sam się zastanawiam nad sensem uczestniczenia nawet w tym jednym - bo i tak w zasadzie niewiele z niego wynika :12_slight_smile: 

a rzygać czasem się chce niestety, jak choćby przed chwilą (ale oczywiście nie ma przymusu, każdy czyta i pisze, bo chce)

 

Brawo @Redakcja za chęci - jednak szkoda tego koronawirusa, choć tez "zmieniał orientację" :takaemotka:

 

Wydaje mi się, że chyba kwestia raczej w tym, że to są tematy gorące na daną chwilę, dlatego zajmują...

Dagulka narzekała, że jej sie temat spolitykował - no ale długo był mętny, wg mnie oczywiście

Za chwilę wątek się zgrzeje i skończy - pewnie po wyborach, jak sie wypłaczą jedni, a inni przestaną z nich sie wyśmiewać :takaemotka:

 

W sumie, wolę gorący temat budowlany (nie są wymiotne przynajmniej) i ciekawsze, konkretniejsze - ale ich nie ma ostatnio 

1 godzinę temu, Redakcja napisał:

Temat koronawirusa można było zaplanować.

jak

Link do komentarza

Czy dałoby się jakoś inaczej wyróżnić klubowe tematy od innych, tych dawnych w menu DZISIEJSZE POSTY?

 

afor.png.84330e0d7e81174c33e3378e776c34ac.png

 

Awatar założyciela firmowałby ten klubowy temat, ale w jakiejś ramce, serduszku, kółeczku, czy coś...

Link do komentarza

O czym Ty piszesz???!!!

Jak zakalasz temat na forum to nie czekasz na jego akceptacje poprzez kogoś, nieważne czy przez admina czy moderatora a w klubie jak będę chciał założyć temat to ma ktoś mi z łaski swojej  wyrazić zgodę na jego założenie??? to jest chore i jaka to wolność.

Normalnie mamy tu procedury rodem z PIS-u a tak bardzo na pisiorów psioczycie że aż w końcu inwigilacja trafiła na forum, super!!!!!!!!!!!

Link do komentarza

To są procedury, które ustala i wyznacza warunki GOSPODARZ, czyli właściciel wydawnictwa AVT. Nie żadne pisiory, nie żadna inwigilacja! nie ma co psioczyć!

  Masz wybór: można zaakceptować, albo nie zabierać głosu, czy zakładać temat w Klubie!

Link do komentarza

Myślę, że może to być dobry sposób na odkanalizowanie wątków publicznych, na które każdy może zajrzeć. Nie zależałoby mi na tym tak bardzo, jednak kiedy pomyślę, że ktoś mógłby zajrzeć na wątek ogólnodostępny i pomylić mnie z idiotą (nie wymieniam ksyw, spokojnie :tease2:), to jednak .... ulżyło mi :)

Link do komentarza
1 godzinę temu, aru napisał:

"na razie Kluby..." i tak to odebrałem, co do wolności to Twój forumowy kolega dał przykład nieskończonej wolności słowa

Który kolega? Bo mam wielu tu na forum.

A co to ma za znaczenie kluby czy tematy ogólnobudowlane, cenzura jak widzę wróciła.

40 minut temu, daggulka napisał:

Myślę, że może to być dobry sposób na odkanalizowanie wątków publicznych, na które każdy może zajrzeć. Nie zależałoby mi na tym tak bardzo, jednak kiedy pomyślę, że ktoś mógłby zajrzeć na wątek ogólnodostępny i pomylić mnie z idiotą (nie wymieniam ksyw, spokojnie :tease2:), to jednak .... ulżyło mi :)

Może i takie kluby są potrzebne ale, ale chwileczkę zajrzałem na ten o wyborach i co? Marcin p[kiedyś zamknął temat koronawirusowy bo powiedział ze temat stał się polityczny a teraz zezwala na utworzenie tematu politycznego?!! Co to tam przeczytałem to dla mnie żadna nowość, powtarzacie się i robicie pisowi i Dudzie niezłą reklamę, po takiej reklamie na pewno wygra w wyborach:takaemotka: Spróbujcie takie rzeczy wypisywać i wklejać durne fotki na Facebooku, za godzinę macie pewnego bana. Skąd wiem? znajomy ostatnio bawił się w politykę na Facebooku i tyle miał zabawy że na tydzień dostał bana.

A już zakrawa na śmiech i nieporozumienie w temacie o wyborach aby była reputacja, dla mnie to nie pojęte, naprawdę zajebiste porady tam dajecie że trzeba plusować :hahaha2:Niech jeszcze admin dołoży reputacje w popierdułkowie, przecież tam też są udzielane porady i to jeszcze jakie :D

Link do komentarza
29 minut temu, aru napisał:

staram się rozumieć Twą traumę i wiesz co?

Akurat nie trafiłeś, ja żadnej traumy nie mam, za to Ty masz ogromną.

A jak chcesz ze mną rozmawiać to odpowiadaj na pytania jakie Ci zadałem a nie na pytanie odpowiadasz pytaniem, to jest oznaka słabości.

31 minut temu, aru napisał:

tego który zaleciał ze swym chamstwem dalej niż Enterprise ze Star Trek

Akurat urobobas nie zalicza się do moich kolegów a już na pewno nie do przyjaciół.

Link do komentarza
11 godzin temu, Redakcja napisał:

Na razie Kluby będą akceptowane przez moderatora, więc proszę o cierpliwość.

3 godziny temu, mhtyl napisał:

Czyli będzie tak jak  moderator chce, więc co to za wolność?? Dalej będzie prywata na forum.

 

Spokojnie Redakcja napisała „na razie”, ale na pewno z chama żaden wątek, czy klub nie uczyni pana.  :scratching:

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
25 minut temu, mhtyl napisał:

Akurat nie trafiłeś, ja żadnej traumy nie mam, za to Ty masz ogromną.

A jak chcesz ze mną rozmawiać to odpowiadaj na pytania jakie Ci zadałem a nie na pytanie odpowiadasz pytaniem, to jest oznaka słabości.

..............

widocznie jestem słaby, a i może po prostu boję się Ciebie :bezradny:

Cytat

Akurat urobobas nie zalicza się do moich kolegów a już na pewno nie do przyjaciół.

skoro tak pomyślałeś to się mocno rozczarowałem, brałem Cię za bardziej ogarniętego

 

forma jest na próbę, rozumiem, że jak się sprawdzi, a to chyba zależy dużo od Forumowiczów, to zostanie wrzucony luz i dalej się potoczy samo, no chyba, że Twój forumowy przyjaciel dalej będzie chlewił  i będzie jak zwykle :bezradny:

no comment zeniu -nie zejdę na takie dno

Edytowano przez aru (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
16 minut temu, zenek napisał:

lepiej sobie poczytać te ich wywody

Czytałem i nic nowego, jedno i to samo, monotonia.

 

14 minut temu, animus napisał:

Spokojnie Redakcja napisała „na razie”, ale na pewno z chama żaden wątek, czy klub nie uczyni pana.  

Poczekaj jeszcze trochę a zobaczysz jak w tych klubach będzie się żreć na śmierć  i życie :) 

12 minut temu, aru napisał:

widocznie jestem słaby, a i może po prostu boję się Ciebie

Nie bój, ja nie biję, ja połykam w całości :) 

Jak się spotkamy,  a kiedyś może to nastąpi bo jak mówią góra z górą sie nie zejdzie a człowiek z człowiek ...  to strzemiennego nie odmówię z Tobą chlapnąć  :D

16 minut temu, aru napisał:

Twój forumowy przyjaciel dalej będzie chlewił  i będzie jak zwykle

Uderz sie w pierś i powiedz kto tu nie chlewi, tylko zenek?

Link do komentarza
1 godzinę temu, zenek napisał:

ciebie nie można z nikim pomylić:

1. jesteś jedyną tu kobietą

Czy ja wiem?

Na forum jest więcej.

 

1 godzinę temu, zenek napisał:

2. masz wyjątkowo ostre poglądy, nie dopuszczające kompromisów ani tolerancji dla innych poglądów :takaemotka:

Czyjaś głupota to dla mnie nie powód do kompromisu.

 

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

powtarzacie się i robicie pisowi i Dudzie niezłą reklamę, po takiej reklamie na pewno wygra w wyborach:takaemotka:

No powiem Ci, jakby o mnie takie rzeczy wypisywali, to bym się chyba zapadła pod ziemię ze wstydu. Piszemy o swoich odczuciach. Czasem się wkurzamy, czasem obśmiewamy, bo słów brak. Natomiast na pewno nie jest to reklama mądrych i godnych zachowań ... bo takich jak na lekarstwo.

 

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

 

 

Spróbujcie takie rzeczy wypisywać i wklejać durne fotki na Facebooku, za godzinę macie pewnego bana. Skąd wiem? znajomy ostatnio bawił się w politykę na Facebooku i tyle miał zabawy że na tydzień dostał bana.

Wstawiam.

Nie banują.

 

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

A już zakrawa na śmiech i nieporozumienie w temacie o wyborach aby była reputacja, dla mnie to nie pojęte, naprawdę zajebiste porady tam dajecie że trzeba plusować :hahaha2:Niech jeszcze admin dołoży reputacje w popierdułkowie, przecież tam też są udzielane porady i to jeszcze jakie :D

 

Czasem myślę, że lepiej, żebyś się nie wypowiadał w myśl zasady:

Lepiej mieć usta zamknięte i wydawać się głupim niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Mark Twain

 

Link do komentarza
2 minuty temu, aru napisał:

czepiasz się, to wszystko jest do ustawienia/załatwienia/zlikwidowania lub zmiany na typ HOWHG, lub BZDET, KMA i wiele innych

Ja tylko wyraziłem swoja opinię :) A co tam będzie i jak tam będzie to ja mam akurat najmniej do powiedzenia w tej materii.

Nie mój cyrk, nie moje małpy :bezradny:

 

Link do komentarza
1 minutę temu, mhtyl napisał:

Ja tylko wyraziłem swoja opinię :) A co tam będzie i jak tam będzie to ja mam akurat najmniej do powiedzenia w tej materii.

Nie mój cyrk, nie moje małpy :bezradny:

 

masz, bo albo to jakoś dopasują, albo zaryzykują i stracą, a potem robotę :D

nie fukaj - zaproponuj coś, a nie tylko kontestuj...

Link do komentarza
19 minut temu, mhtyl napisał:

Ja też na początku miałem na niego alergie jak to nazwałaś.

Aleście wspólne kółko założyli jak wierzący z wierzącym, dogadali się i rąsia w rąsię pchacie ten wspólny wózek...

Jakby co to Ja tylko wyraziłem swoja opinię :) A co tam będzie i jak tam będzie to ja mam akurat w nosie...

Link do komentarza

jak ma być kurturarnie to trzeba trochę się nagiąć, to nie ujma moim zdaniem, polemizować tak, chlewić i się epitetować moim zdaniem nie, swojego zdania nie zmieniam i nie zamierzam

a jak zenek przejdzie na wypowiedź w stylu haiku, to kto wie, może tylko raz padnie strzał  :icon_mrgreen:

Link do komentarza
8 godzin temu, animus napisał:

Jesteś jednym z elementów tej pajęczyny i od Ciebie też zależy, jak tam będzie.:scratching:

Może zdanie już chyba poznałeś znać, wyrażałem je dość często ale jak czytam na wstępie do klubu po co został utworzony - " Przenosimy te błoto tutaj?" a potem w weryfikacji -  "Jestem oazą spokoju i wiem co robię. " to jakoś nie mogę pojąć aby jedno szło w parze z drugim.

Czy ode mnie zależy?? Jak na razie to nie jestem w klubie:icon_razz:

 

Link do komentarza

Trochę tu oczyściłem, ale tak skromnie. Szukałem wśród wypowiedzi pytań, niejasności itd. Tak jak napisał @aru i @animus testuję nową funkcję i stąd to „na razie”.

Od wczoraj nikt więcej nie chciał założyć Klubu, więc nie rozumiem krzyku o brak wolności z jednej, a z drugiej o większy bat, bo na FB to by już wykasowali. Gubię się w Twoich wypowiedziach @mhtyl Sama weryfikacja "Jestem oazą spokoju i wiem co robię.” jest żartem z mojej strony - mam nadzieję, że zrozumiałeś. 

Jak byście mieli konkretne pytania odnośnie funkcjonalności to śmiało, postaram się odpowiedzieć.

Pozdrawiam

Marcin

Link do komentarza
6 minut temu, Redakcja napisał:

Jak byście mieli konkretne pytania odnośnie funkcjonalności to śmiało, postaram się odpowiedzieć.

Pozdrawiam

Marcin

Ja zadałem kilka konkretnych pytań ale jak widzę ignorancja do ojej osoby dalej sie pogłębia.

8 minut temu, Redakcja napisał:

Od wczoraj nikt więcej nie chciał założyć Klubu, więc nie rozumiem krzyku o brak wolności

Jaki jest sens jak co napiszę może być skasowane przez moderatora, szkoda mojego czasu na takie coś.

 

10 minut temu, Redakcja napisał:

a z drugiej o większy bat, bo na FB to by już wykasowali.

Czy aby Twoje słowa nie były że temat zamknąłeś bo stał sie politycznym? a teraz dajesz przyzwolenie na istnienie politycznego tematu?

12 minut temu, Redakcja napisał:

 Sama weryfikacja "Jestem oazą spokoju i wiem co robię.” jest żartem z mojej strony - mam nadzieję, że zrozumiałeś. 

Czyli można sie mięchem  obrzucać do woli w klubie?

Bo znając Twoją naturę jesteś uczulony na obrażanie innych, szczególnie gdy ja to robię, więc nie potraktowałem tego jako żartu.

Link do komentarza
2 minuty temu, mhtyl napisał:

Jaki jest sens jak co napiszę może być skasowane przez moderatora, szkoda mojego czasu na takie coś.

 

Takie są zasady działania każdego forum.

2 minuty temu, mhtyl napisał:

Jaki jest sens jak co napiszę może być skasowane przez moderatora, szkoda mojego czasu na takie coś.

 

 

2 minuty temu, mhtyl napisał:

Czyli można sie mięchem  obrzucać do woli w klubie?

 

Liczę na to, że „właściciel” klubu zadba o porządek. 

Link do komentarza
20 minut temu, Redakcja napisał:

niejasności itd

Niejasność jest dla tez taka że kto decyduje o przystąpieniu do klubu, właściciel/założyciel klubu czy każdy kto wyrazi chęć do przystąpienia?

 

Było też tu pisane że klub został powołany po to aby inni nie widzieli tego błota, przecież w popierdólkowie kto nie jest zalogowany nie ma wstępu/wglądu, a do klubu każdy zalogowany może zajrzeć i przeczytać, czy tylko członek klubu będzie miał prawo wstępu-czytania i pisania.

 

5 minut temu, Redakcja napisał:

Liczę na to, że „właściciel” klubu zadba o porządek. 

Czyli właściciel klubu będzie mógł ingerować i moderować czyjeś posty? Czy po prostu niepasującego mu delikwenta wystawić za drzwi.

7 minut temu, Redakcja napisał:

Takie są zasady działania każdego forum.

Rozumiem kasowanie gdy napisany tekst łamie postanowienia regulaminu, ale żeby kasować bo moderator ma odmienne zdanie to już chyba nie są zasady panujące na każdym forum.

Link do komentarza
8 minut temu, mhtyl napisał:

Niejasność jest dla tez taka że kto decyduje o przystąpieniu do klubu, właściciel/założyciel klubu czy każdy kto wyrazi chęć do przystąpienia?

 

O tym, kto może być w Klubie decyduje założyciel. W zależności od wybranej formy - otwarta, prywatna, zamknięta może zdecydować o formie dołączania członków Klubu.

12 minut temu, mhtyl napisał:

Niejasność jest dla tez taka że kto decyduje o przystąpieniu do klubu, właściciel/założyciel klubu czy każdy kto wyrazi chęć do przystąpienia?

 

Właściciel może usuwać posty w Klubie oraz usuwać członków Klubu. Nie może zmieniać postów.

Link do komentarza

 

 

5 godzin temu, Redakcja napisał:

O tym, kto może być w Klubie decyduje założyciel. W zależności od wybranej formy - otwarta, prywatna, zamknięta może zdecydować o formie dołączania członków Klubu.

 

5 godzin temu, Redakcja napisał:

Właściciel może usuwać posty w Klubie oraz usuwać członków Klubu. Nie może zmieniać postów.

Bardzo dobre zasady.

Link do komentarza
6 godzin temu, Redakcja napisał:

Liczę na to, że „właściciel” klubu zadba o porządek. 

 

6 godzin temu, Redakcja napisał:

O tym, kto może być w Klubie decyduje założyciel. W zależności od wybranej formy - otwarta, prywatna, zamknięta może zdecydować o formie dołączania członków Klubu.

 

Właściciel może usuwać posty w Klubie oraz usuwać członków Klubu. Nie może zmieniać postów.

 

Animus ..... mówiłam, że awansowałeś ??? :icon_biggrin:

Link do komentarza

Dołożenie ikonki "Kluby" spowodowało rozciągnięcie strony - w strych monitorach (tych 4 x 3) nowa ikonka może być niewidoczna .

Można, w ustawieniach strony przeglądarki, zmniejszyć powiększenie obrazu na mniej niż 100 % - praktycznie  90%  jest OK.

 

W przypadku monitorów "panoramicznych: (16 x 9 ) ten problem nie występuje - chyba, że powiększenie jest większe niż 125%

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...