Skocz do zawartości

Podłączenie włącznika do dzwonka


Recommended Posts

Cześć,
mam problem z podłączeniem włącznika do dzwonka. Na wstępie napiszę, że jestem laikiem w sprawach prądowych. Deweloper zostawił mi zapętlony kabel przy drzwiach, który przeciąłem no i teraz mam 2 wystające. Tylko w jednym pokazuje mi na próbniku prąd (na załączniku nr 2). We włączniku i w dzwonku mam miejsce tylko na 2 kable, bez uziemienia. Próbowałem na różne sposoby to podłączyć i za każdym razem przy dzwonieniu robi się od razu zwarcie. Prosiłbym o pomoc jak to wszystko podłączyć.
Pozdrawiam
Bartek

Dzwonek.jpg

Link do komentarza
8 minut temu, uroboros napisał:

 

Chciałeś być bohaterem domu...

Kup dwa piwa i zaproś znajomego elektryka...

Dzięki za pomoc. Może ty bierzesz do wszystkiego fachowców, dla mnie podłączenie gniazdka czy włącznika aż takim wielkim problemem nie jest, ale tutaj się pojawił. Serdecznie pozdrawiam.

Link do komentarza
3 godziny temu, klimo87 napisał:

Serdecznie pozdrawiam.

I wzajemnie...

 

4 godziny temu, klimo87 napisał:

zapętlony kabel przy drzwiach, który przeciąłem

A na pewno należało go przeciąć?

Link do komentarza
4 godziny temu, klimo87 napisał:

Dzięki za pomoc. Może ty bierzesz do wszystkiego fachowców, dla mnie podłączenie gniazdka czy włącznika aż takim wielkim problemem nie jest, ale tutaj się pojawił. Serdecznie pozdrawiam.

Ten kabelek to może tylko podprowadzenie zasilania do jakiegoś domofonu z którego potem wychodzi 12V na dzwonek.

Link do komentarza
10 godzin temu, klimo87 napisał:

 Deweloper zostawił mi zapętlony kabel przy drzwiach, który przeciąłem no i teraz mam 2 wystające. 

 

Trochę chyba nieuważnie przeczytałem że był jeden kabelek a po przecięciu są dwa. Więc to będzie tak że te dwa brązowe dajesz z jednego kabelka na jedno ze złączy wyłącznika, a z drugiego kabelka też brązowy na drugie złącze w wyłączniku. A te dwa niebieskie musisz skręcić ze sobą. Żółto zielone olej.

Próbowałeś tak czy nie?.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 14.06.2020 o 07:08, klimo87 napisał:

Cześć,

 Próbowałem na różne sposoby to podłączyć i za każdym razem przy dzwonieniu robi się od razu zwarcie. Prosiłbym o pomoc jak to wszystko podłączyć.
Pozdrawiam
Bartek

Dzwonek.jpg

Podłączałeś na różne sposoby, ale jakie? z dwoma przewodami za dużo kombinacji  nie ma więc napisz jak to robiłeś wtedy znajdziemy błąd.

Dnia 14.06.2020 o 17:44, demo napisał:

Trochę chyba nieuważnie przeczytałem że był jeden kabelek a po przecięciu są dwa. Więc to będzie tak że te dwa brązowe dajesz z jednego kabelka na jedno ze złączy wyłącznika, a z drugiego kabelka też brązowy na drugie złącze w wyłączniku. A te dwa niebieskie musisz skręcić ze sobą. Żółto zielone olej.

Próbowałeś tak czy nie?.

Zrób tak jak radzi demo z tym że niebieski zamiast skręcać użyj złączki Wago a brązowym robisz przerwę (wyłącznik) bo to jest fazowy.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...