Skocz do zawartości

Historia edycji

apacz64

apacz64

Panowie fachowcy.Mam zamiar załozyc panele fotowoltaiczne o mocy około 10 kw abym mógł korzystać z darmowego pradu oraz ogrzewac dom ale tu powstaje problem.Dom 200 m,ogrzewanie podłogowe na dole grzejniki na górze dom dobrze ocieplony,rachunki za prąd około 3500/rok za gaz piec gazowy viessman trimatic 22 kw około 3500/rok,suma 7000zł/rok.Pomyslałem więc ze za pomoca paneli bede miał darmowy prąd a moze wymieniając piec gazowy na np.bufor ciepła z grzałką będę miał też darmowe ogrzewanie i cwu.Czytajac na róznych forach  wychodzi ze to sie opłaca a raz nie opłaca,sa rózne opinie na ten temat.Czy ktos bardzo powaznie mógłby mi wytłumac lub poradzic co zrobić.Jeżeli chodzi tylko o darmowy prąd to wychodzi mi że wystarczyło by około 5 kw ale jeżeli chciałbym miec ogrzewanie z paneli fotowoltaicznej i cwu to juz mi wychodzi inaczej,ze 10 kw to za mało,jak jest naprawdę?.Może nowy piec elektryczny z buforem  ale wychodzi mi ze tez nie starcza mocy.Chciałbym wiedzieć co najlepiej zrobić,bo zeby nie wyszło ze skórka za wyprawkę.Czytam i nadal nie wiem co zrobic może ktos madry pochyli sie nad moim problemem.Chciałby zrezygnować  z tradycyjnego poboru prądu i gazu ale zeby nie wylac dziecko z kapieli.Bardzo dziękuje za wszelkie porady i jestem do dyspozycji jezeli chodzi o dalsze pytania.Dodam tylko że grzejniki właczaja sie sporadycznie w okresie zimowym poniewaz mam tez kominek z rozprowadzonym ciepłem.

apacz64

apacz64

Panowie fachowcy.Mam zamiar załozyc panele fotowoltaiczne o mocy oko 10 kw abym mógł korzystać z darmowego pradu oraz ogrzewac dom ale tu powstaje problem.Dom 200 m,ogrzewanie podłogowe na dole grzejniki na górze dom dobrze ocieplony,rachunki za prąd około 3500/rok za gaz piec gazowy około 3500/rok,suma 7000zł/rok.Pomyslałem więc ze za pomoca paneli bede miał darmowy prąd a moze wymieniając piec gazowy na np.bufor ciepła z grzałką będę miał też darmowe ogrzewanie i cwu.Czytajac na róznych forach  wychodzi ze to sie opłaca a raz nie opłaca,sa rózne opinie na ten temat.Czy ktos bardzo powaznie mógłby mi wytłumac lub poradzic co zrobić.Jeżeli chodzi tylko o darmowy prąd to wychodzi mi że wystarczyło by około 5 kw ale jeżeli chciałbym miec ogrzewanie z paneli fotowoltaicznej i cwu to juz mi wychodzi inaczej,ze 10 kw to za mało,jak jest naprawdę?.Może nowy piec elektryczny z buforem  ale wychodzi mi ze tez nie starcza mocy.Chciałbym wiedzieć co najlepiej zrobić,bo zeby nie wyszło ze skórka za wyprawkę.Czytam i nadal nie wiem co zrobic może ktos madry pochyli sie nad moim problemem.Chciałby zrezygnować  z tradycyjnego poboru prądu i gazu ale zeby nie wylac dziecko z kapieli.Bardzo dziękuje za wszelkie porady i jestem do dyspozycji jezeli chodzi o dalsze pytania.

apacz64

apacz64

Panowie fachowcy.Mam zamiar załozyc panele fotowoltaiczne o mocy oko 10 kw abym mógł korzystać z darmowego pradu oraz ogrzewac dom ale tu powstaje problem.Dom 200 m,ogrzewanie podłogowe na dole grzejniki na górze dom dobrze ocieplony,rachunki za prąd około 3500/rok za gaz piec gazowy około 3500/rok,suma 7000zł/rok.Pomyslałem więc ze za pomoca paneli bede miał darmowy prąd a moze wymieniając piec gazowy na np.bufor ciepła z grzałką będę miał też darmowe ogrzewanie.Czytajac na róznych forach  wychodzi ze to sie opłaca a raz nie opłaca,sa rózne opinie na ten temat.Czy ktos bardzo powaznie mógłby mi wytłumac lub poradzic co zrobić.Jeżeli chodzi tylko o darmowy prąd to wychodzi mi że wystarczyło by około 5 kw ale jeżeli chciałbym miec ogrzewanie z paneli fotowoltaicznej to juz mi wychodzi inaczej,ze 10 kw to za mało,jak jest naprawdę?.Może nowy piec elektryczny z buforem  ale wychodzi mi ze tez nie starcza mocy.Chciałbym wiedzieć co najlepiej zrobić,bo zeby nie wyszło ze skórka za wyprawkę.Czytam i nadal nie wiem co zrobic może ktos madry pochyli sie nad moim problemem.Chciałby zrezygnować  z tradycyjnego poboru prądu i gazu ale zeby nie wylac dziecko z kapieli.Bardzo dziękuje za wszelkie porady i jestem do dyspozycji jezeli chodzi o dalsze pytania.

×
×
  • Utwórz nowe...