Skocz do zawartości

Jakie obciążenie wytrzymują płyty GK???


Recommended Posts

Teoretyczne, dopuszczalne obciążenie sufitowych płyt g-k wynosi ok 6 kg na 1m długości pasma między rusztem nośnym. Jednak przy wzroście wilgotności należy liczyć się ze spadkiem wytrzymałości płyty, która może w takich warunkach ulec wygięciu.

Istotny jest również rodzaj użytego zamocowania - najlepiej użyć kołków metalowych typu molly lub dybli kotwowych (skrzydełkowych).
Link do komentarza
Cytat

Teoretyczne, dopuszczalne obciążenie sufitowych płyt g-k wynosi ok 6 kg na 1m długości pasma między rusztem nośnym. Jednak przy wzroście wilgotności należy liczyć się ze spadkiem wytrzymałości płyty, która może w takich warunkach ulec wygięciu.

Istotny jest również rodzaj użytego zamocowania - najlepiej użyć kołków metalowych typu molly lub dybli kotwowych (skrzydełkowych).



Są to takie specjalne kołki do płyt g/k, które po zewnętrznej stronie rozkładają się w
kształt krzyża??
Link do komentarza
Ja chciałem zawiesic dzieciom w pokojach huśtawki z IKEA (takie worki z poduchą) ale niestety nie wiem czy istnieje jakiś sposób aby na poddaszu gdzie sufity są z G-K można było zawiesić takie duże obciązenie (huśtawka sama w sobie waży parę kilogramów + dziecko 25kg) - chyba nie ma szans. A może ktoś znalazł jakiś sposób na zamocowanie czegoś takiego na poddaszu?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...