Skocz do zawartości

Piec z zamkniętą komorą spalania -> zamiana na kondensacyjny


Recommended Posts

Cześć, sprawa tyczy się wymiany pionów wentylacyjnych odprowadzających spaliny. Obecnie używamy pieca Saunier Duval model ThermaClassic f21. Jest to piec z zamkniętą komorą spalania typ TURBO. Tych piecy nie produkują już od 5 lat ze względu na publikacje rozporządzenia ecodesign( ogólnie są nie oszczędne ) . Problem leży w instalacji pionów(kominów wylotowych spalin). Do jednego pionu są podpięte 3 piece. Gdybym założył nowy piec kondensacyjny to siła wylotu spalin produkowanych przez mój piec mogła by zniszczyć piece sąsiadów mieszkających wyżej( jest to zdanie jednego fachmajstra) . Nie są już produkowane części do obecnego pieca a kasy w naprawę włożyłem kilkukrotnie przekraczając wartość obecnego pieca. Ciągle dochodzi do awarii i wycieków. W Administracji nie chcą mi udzielić zgody na założenie nowego pieca. Nie chcą udostępnić planów jak te piony idą twierdząc że inwestor zbankrutował projektant nie żyje kominiarz nie wie. Facet który mi to serwisuje mówi że będzie potrzebna ekspertyza że jest możliwość założenia pieca do obecnych kominów lub nowa instalacja kominowa. Jak to ugryść ? MIał ktoś podobny problem ? 

Link do komentarza

Z fragmentarycznego opisu wynika, że sztucznie stwarzany jest problem wymiany kotła - w nowy odprowadzenie spalin funkcjonuje dokładnie tak samo,jak w poprzednim, a jedynie trzeba zapewnić odpływ kondensatu do kanalizacji (rurką  z kotła). W budynku prawdopodobnie funkcjonuje system kominowy tupu LAS i przy zbliżonej mocy nowego kotła powinien on funkcjonować bez zakłóceń.

Link do komentarza

Czyli generalnie wymieniamy dobre na lepsze i nie wiem, z jakiego powodu administracja robi problem. Są przecież nawet specjalne dofinansowania na wysokosprawne źródła ogrzewania. Jedną rurą kocioł pobiera powietrze, a drugą oddaje. Czyli rura w rurze lub oddzielnie, w zależności od adaptera. Kondensat poprzez neutralizator (odstojnik który zmienia pH skroplin) można odprowadzić do kanalizacji.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...