Skocz do zawartości

CIEPLA WODA DLUGIE ODLEWANIE


grubass

Recommended Posts

Witam.
Nie wiem czy w dobrym miejscu pisze.

Mieszkam w bloku 4pietrowym (na 4 pietrze). Mam problem z woda. Mianowicie zeby poleciala ciepla musze poczekac dobre 5min zanim sie odleje zimna. Obojetnie czy w lecie czy w zimie. Nie tylko rano. Wode mam ogrzewana przez firme X ktora znajduje sie na kopalni nieopodal (500m-1000m) Krocej sie myje niz odlewam wode... Przez to mam duzo wiekszy rachunek za wode. Zaczelo mnie to irytowac i denerwowac. Ostatnio byly wymienione rury na plastiki mialem nadzieje ze cos sie zmieni jednak dalej to samo. Chcialem zapytac gdzie mam z tym isc?? Co moge z tym zrobic?? Skad moze sie brac problem?? Gdy rozmawialem z przedstawicielem firmy to zostalem odeslany z kwitkiem. Co w takiej sytuacji??
Link do komentarza
Czy tam są dwie,czy trzy rury w pionie?
Jeśli są dwie,to znaczy,że nie ma rury cyrkulacyjnej.Inaczej nie będzie,bo technicznie się nie da nic zrobić.
Jeśli są 3 rury,to znaczy,że cyrkulacja jest,tylko nie działa pompa gdzieś tam w wymiennikowni.
Swoją drogą,to raczej nie możliwe,by nie było rury cyrkulacyjnej w tak wysokim budynku...
A zawsze tak było?
Link do komentarza
To rzeczywiście problem bo za ciepłą wodę wodociągową płaci się grube pieniądze, które Ty niepotrzebnie musisz "wyrzucać w błoto". U mnie w kuchni był podobny problem (mam własny piec, ale kuchnia jest dość daleko od pieca i dużo wody musiało upłynąć by zaczęła lecieć ciepła) więc zamontowałem przepływowy podgrzewacz wody pod zlewem w kuchni - teraz ciepłą wodę mam niemal odrazu po odkręceniu kranu.
Myślę, że nic z tym nie zrobią (z tym problemem skoro odesłali cię z kwitkiem) i pomyśl o przepływowym podgrzewaczu tam, gdzie najczęściej potrzebna jest szybko ciepła woda.
Link do komentarza
Dziekuje za zainteresowanie.

Sa trzy rurki. WIec cyrkulacja powinna byc. Ta pompa cyrkulacyjna powinna znajdowac sie w piwnicach tak?? Jest u mnie miejsce w bloku gdzie wszystkie rury sie rozchodza. Udam sie w najblizszym czasie do administratora i wezme go pod reke zeby to ogladnac. Inaczej sie z nimi nie da rozmawiac.

Ile kosztuje taki przeplywowy podgrzewacz wody?? TO jest jakies rozwiazanie. Tylko jakbym to zastosowal To tak jakbym placil za podwojne podgrzanie.

Jeszcze jedno pytanie. Czy sa inne bezpompowe sposoby cyrkulacji wody?? Pytam bo mam zmiar do admina isc bez usmiechu a raczej z dymem. Nie chcialbym zeby mnie zaskoczyl jakims sformulowaniem.
Link do komentarza
Jak sama nazwa wskazuje,cyrkulacja,znaczy krążenie,obieg.Nie da się tego wywołać w takim budynku inaczej jak tylko poprzez wymuszenie za pomocą pompy.
Montowanie podgrzewacza elektrycznego w tej sytuacji nie ma sensu.Spółdzielnia ma obowiązek zapewnić właściwy dopływ ciepłej wody i już.Łaski nie robią.
Link do komentarza
Rozmawialem z sasiadem. On stwierdzil ze pompy w bloku nie ma. Tylko obieg wymuszony jest na kopalni tam gdzie ja nam wysylaja. Czy jest to mozliwe?? Czy ciagli by dodatkowa rure?? Stosuje sie takie rozwiazania.

Teraz czekam na zebranie ogolne ktore ma sie odbyc na poczatku przyszlego roku. Z sasiadem jestesmy zdeterminowani. Bedzie wojna.
Link do komentarza
Ja za swój przepływowy podgrzewacz wody zapłaciłem 200zł. Ale cena zależy również od mocy - czyli jeśli chcesz używać taki podgrzewacz przy umywalce to ok, ale pod prysznicem - to już musi być większa moc - a nie wiem jaki przydział mocy masz w swoim mieszkaniu - żeby się nie okazało że po załączeniu się podgrzewacza przygasa ci światło. Musiałbyś się tego dowiedzieć.
A żeby nie płacić dwa razy za ciepłą wodę- to odłącz rurkę z ciepłą wodą - mając przepływowy podgrzewacz wody - potrzebujesz tylko zimną wodę....
Racja jest po twojej stronie. Powodzenia na "wojnie"...
Link do komentarza
Z tym podgrzewaczem odpuszcze. Bede sie staral o obieg. Tylko powiedzcie mi jest to mozliwe zeby obieg wymuszali gdzie indziej niz u mnie w bloku?? Badz gdzies na osiedlu?? Np. na kopalni skad idzie ciepla woda.

Pytam bo jak bedzie nasz kochany mechanik na zebraniu. To wezme go od razu do piwnicy zeby sie bawil;-) A takto moze mi probowac wcisnac kit ze trzeba isc do dostawcy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...