Skocz do zawartości

Zaoszczędziłem 30 000 zł wybierając polski system instalacji inteligentnej


Recommended Posts

Projekt obejmował markowy drogi system i osprzęt KNX. Kosztorys zamykał się w 70 000 zł, więc sprawdziłem, czy system KNX można zastąpić równie dobrym i bezpiecznym, ale tańszym. Polecono mi polski system - mówi Michał, Czytelnik Budujemy Dom, który przewodową instalację inteligentną założył w 2019 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/dom-bezpieczny-i-inteligentny/a/31355-zaoszczedzilem-30-000-zl-wybierajac-polski-system-instalacji-inteligentnej

Link do komentarza
Kilkadziesiąt kilometrów okablowania. Heh dobre. Przeliczyłeś ile budżetu na to poszło? W KNX na ten twój cały osprzęt poszłoby max 4 km. I po za tym nie porównuj KNX do innych system bo KNX to system i standard nie zmieniany od 30 lat. Ciekawe do kogo udasz się z pomocą za 10-15 lat jak przyjdzie ci coś wymienić, dołożyć, naprawić.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Niektórzy chcą mieć ładne włączniki na ścianie (KNX), a nie tandetne chińskie i dziesiątki km kabli i gigantyczne rozdzielnie. w KNX 300m dom to góra 5 km różnych kabli. Ale kto bogatemu zabroni. W KNX nie ma potrzeby montowania czujnika ruchu i kontaktronu w drzwiach, wystarczy czujnik obecności.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...