Skocz do zawartości

Odrolnienie oraz warunki ?


Recommended Posts

Cześć, Chciałbym się dowiedzieć od ludzi którzy znają temat i mi dobrze wytłumaczą wszystko bo poprostu jestem zielony w papierach :((

 

Planuje po nowym roku załatwiać papieru na pozowlenie itd, lecz w tym roku chciałbym przekształcic działkę z rolnej na budowlaną oraz uzyskać warunki żeby po nowym roku mieć mniej załatwiania?

 

Więc tak mam działkę 33Ary jest to działka rolna (24aryIVB Orne 9Ary starego sadu) tak wpisane w Wypisie z gruntów, Działa ma media w granicach u sąsiadach oraz działce tzn słup energetycznny jest na działce oraz nitka wody, działka nie ma Miejscowego planu zagospodarowania. Wiec teraz moje pytania.

 

1.Do kogo sie udać o odrolnienie działki z Rolnej na budowlana? 

sam mogę wpisać ile tam ma być arow budowalnej działki a ile arow rolnej ma pozsotac?

2. Przed odrolnieniem powinienem wystąpić o warunki zabudowy?

gdzie taki wniosek składać itd 

3.Poniose duze koszty przekształcenia działki z Rolnej na budowlana?

 

Prosiłbym kogoś o wytłumacznie krok po kroku do kogo itd jeśli to nie problem :)

Link do komentarza
12 minut temu, Gadzik97 napisał:

1.Do kogo sie udać o odrolnienie działki z Rolnej na budowlana? 

sam mogę wpisać ile tam ma być arow budowalnej działki a ile arow rolnej ma pozsotac?

2. Przed odrolnieniem powinienem wystąpić o warunki zabudowy?

gdzie taki wniosek składać itd 

3.Poniose duze koszty przekształcenia działki z Rolnej na budowlana?

Ad2. Najpierw występujesz do gminy z wnioskiem o wydanie WZiZT dla tej działki.

Ad1. Odrolnienie załatwisz bez problemu i bez opłat bo za ziemie klasy IV  nie ma opłat o odrolnienie jest z urzędu, ale to dopiero jak dostaniesz WZ.

Ad3. Jeżeli na całej działce jest ziemia klasy IV to nie poniesiesz żadnych kosztów.

 

Musisz jeszcze wystąpić do ZE o zapewnienie dostawy prądu i do wodociągów gminnych o zapewnienie przyłącza wody i jeszcze jak jest tam kanaliza czy gaz a będziesz chciał z tego korzystać to tez musisz mieć zapewnienie z tych instytucji do podłączenia się.

Zapewnienia dostaw mediów są wydawane za darmo.

Link do komentarza

Ok dzieki wielki za konkretna odpowiedz, ale to warunki odrazu moge wyslac wniosek o wydanie? a potem poprostu ide ja odrolnic?

Do ZE to mam sie kierowac przed wnioskiem o warunki zabudowy czy przed zaltwianiem pozowlenia na budowe? , na dzialce nie ma kanalizacji i naraaznie nie bedzie , gaz jest i prawodopodobnie bd ogrzewanie gazowe.

 

w skrócie, teraz zakldam wniosek o wydanie warunkow zabudowy potem odrolniam a o Zapewnienie pradu wodoiacgow itd moge poprostu pozniej gdy bd mial projekt i do geodezji i potem o pozowlenie?

Link do komentarza
5 minut temu, Gadzik97 napisał:

Ok dzieki wielki za konkretna odpowiedz, ale to warunki odrazu moge wyslac wniosek o wydanie? a potem poprostu ide ja odrolnic?

Najpierw występujesz z wnioskiem o wydanie WZ, jak dostaniesz je pozytywne to wtedy ja odrolnisz.

7 minut temu, Gadzik97 napisał:

Do ZE to mam sie kierowac przed wnioskiem o warunki zabudowy czy przed zaltwianiem pozowlenia na budowe? , na dzialce nie ma kanalizacji i naraaznie nie bedzie , gaz jest i prawodopodobnie bd ogrzewanie gazowe.

 

O zapewnienie dostaw mediów występujesz na etapie składania WZ bo do warunków zapewne będzie to potrzebne.

10 minut temu, Gadzik97 napisał:

 

 

w skrócie, teraz zakldam wniosek o wydanie warunkow zabudowy potem odrolniam a o Zapewnienie pradu wodoiacgow itd moge poprostu pozniej gdy bd mial projekt i do geodezji i potem o pozowlenie?

Składasz wniosek o wydanie WZiZT, odralniasz, robisz lub kupujesz projekt domu i robisz jego adaptacje do działki, jeżeli będzie to projekt indywidualny to adaptacja odpada, geodeta i wytyczenie domu na działce i kierownik budowy i składasz całość do starostwa na zgłoszenie lub pozwolenie na budowę.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Gadzik97 napisał:

24ary orne a 9 arow sadu i czy to moge zmienic np przy odrolnieniu ze 15 arow byloby budowalne a 18 arow orne by zostalo?

Masz wpisane 9 ar sadu bo jest tam sad :) WZ dostaniesz na działkę jaką Ty wytyczysz, czyli jak będziesz chciał z tych 33 ar mieć działkę budowlaną 15 ar to o taką występujesz z tym ze potem musisz tą działkę podzielić a reszta, część  tej działki pozostanie tak jak przed podziałem czyli będą to grunty orne i sad.

Odralniasz całą działkę, nie ma częściowego odralniania.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...