Skocz do zawartości

Ocieplenie poddasza uzytkowego


Recommended Posts

witam
czy ktoś może mi podac jak mam sam ocieplic poddzasze :
wełna 15 cm (pomiedzy krokwie),wełna 5 cm (dodatkowo aby nie było mostków termicznych), stelaż z profili ,folia paroizolacyjna i płyty gipsowe
czy ktoś ma z was jakis schemat jak to sie robi ???
zdjecia instrukcje mile widziane , oraz prosze o informacje na co zwracac mam uwage szczególna aby było to porządnie zrobione
Link do komentarza
Cytat

witam
czy ktoś może mi podac jak mam sam ocieplic poddzasze :
wełna 15 cm (pomiedzy krokwie),wełna 5 cm (dodatkowo aby nie było mostków termicznych), stelaż z profili ,folia paroizolacyjna i płyty gipsowe
czy ktoś ma z was jakis schemat jak to sie robi ???
zdjecia instrukcje mile widziane , oraz prosze o informacje na co zwracac mam uwage szczególna aby było to porządnie zrobione



Proszę adaptacja_wentylacja2_600.jpg

https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/a/7491-wentylacja-i-izolacja-akustyczna-stropu
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
  • 6 miesiące temu...
Cytat

Ja raczej radze dopasować grubośc wełny do szerokości krokwi, ściśniąta nie ma parametrów!!! Ewentualnie można nadbić łaty na krokwie dodatkowo. Najpopularniejsze chyba jest 15cm wełny pomiedzy krokwie i 5cm poprzecznie.


Myslałem, że im ściślej ułożona wełna tym lepsza izolacyjność. Czy możesz napisac skąd masz tę wiedzę? Może przeczytałeś w internecie, albo na stroni firmowej producenta ocieplenia?
Link do komentarza
Niby powietrze też izoluje, ale im bardziej ściśnięta tym ma potem mniejsze U to tzreba sprawdzic na przykladzie np isovera na wełnie twardej pod podłogę i tej na podasza. Ale to są znikome wartości i zauwazył byś dopiero pewno na 0,5 m grubości i zamiast 032 w/m2K byś miał 0,34 tak na mój rozum.

A takie upychanie nie ma pewno wpływu na izolacje bo to nie prasowanie i pewno i tak potem będzie sprężynować
Link do komentarza
Cytat

Myslałem, że im ściślej ułożona wełna tym lepsza izolacyjność. Czy możesz napisac skąd masz tę wiedzę? Może przeczytałeś w internecie, albo na stroni firmowej producenta ocieplenia?


no bo tak jest wełna prasowanie nie tyle musi byc upchana (bo sie nie da) co szczelnie ułożona ,a co do układania to grubośc ok 30cm najmniej 25czm
a aby było dobrze ułozone to nie potrzebne są zadne sznurki wystarczy wełne pół cemtymetra wiecej uciąc nisz roztaw krokwi i wszytko pieknie sie samo trzyma a jak wypada to znaczy ze jest zle dopasowane i bedzie mostek termiczny
a z tymi sznurkami to jakaś plaga ,dziś własnie wrociłem z budowy gdzie klient zachwycony bo ma zaizolowane poddasze ,no mnie rece opadły mało tego ze wełna z wałka ,połozona jak sie uda to jeszcze nakoś zasznurkowane ,sie pytam gościa ile jeszcze bedzie kładł wełny on mówi ze nic bo wyczytał ze tyle mu starczy ,jak go wyśmiałem to sie przejął i z budowlańcem doszli do wniosku ze wełna bedzie wymieniona na prasowaną min 25cm
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...