Skocz do zawartości

Problem z odplywem zmywarki


Recommended Posts

imageproxy.php?img=&key=b39437adb5321c44imageproxy.php?img=&key=b39437adb5321c44Witam . Niebardzo wiedzialam gdzie zamiescic ten temat . Mam problem z odplywem zmywarki na zdjeciach widac odplyw w szafce i rure odplywowa ze zmywarki nie mam pojęcia czym to polaczyc i jak.. ma ktos moze pomysl ? Dodam ze rora biala jest szersza od szarej. Nie moge tak po prostu jej tam wsadzic bo nieuszczelniona bedzie wyskakiwac . Z gory dziekuje za odpowiedzi :)

20200529_230606.jpg

20200529_230615.jpg

Edytowano przez Agness (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Zmierz średnicę WEWNĘTRZNĄ rury białej, ZEWNĘTRZNĄ  końcówki węża, weź zdjęcie w telefonie ze sobą i idź do sklepu hydraulicznego, opowiedz panu i poproś o redukcję - on coś znajdzie...

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, Agness napisał:

wiedzialam gdzie zamiescic ten temat . Mam problem z odplywem zmywarki na zdjeciach widac odplyw w szafce i rure odplywowa ze zmywarki nie mam pojęcia czym to polaczyc i jak.. ma ktos moze pomysl ? Dodam ze rora biala jest szersza od szarej. Nie moge tak po prostu jej tam wsadzic bo nieuszczelniona bedzie wyskakiwac . Z gory dziekuje za odpowiedzi

Masz źle wykonane przyłącze. Nie może tak być jak pokazałaś na fotce nr2, jak tak podłączysz będzie za duże załamanie węża os zmywarki, a po drugie jest ciut za nisko i brak syfonu co  może spowodować że będziesz miała "przyjemne" zapachy w kuchni z kanalizacji.

Daleko od zmywarki masz zlewozmywak?

Ta rura biała jest zapewne średnicy zew  32 mm, a średnica rury od zmywarki wewnętrzna coś około 20 mm więc potrzebujesz redukcji.

Prawidłowe podłączenie zmywarki powinno wyglądać coś w ten deseń.

comment_zeGXGxfn0GgYOI7u2rxJ3qUYVcCpIQaw

albo kup kolano 90 stopni średnicy 32 i mufę bo ta rura pionowa nie jest zakończona kielichem więc jeszcze do kompletu  musisz kupić mufę 32  i syfon taki jak poniżej i problem z głowy :) 

Kolano_bose_Pipelife_87___32_mm_biale-50

pol_pl_MUFA-NASUWKA-KANALIZACYJNA-PCV-FI

 

3099118_2_i256.jpgSyfon-pralkowy-do-pralki-zmywarki-z-kulk

Albo prościej kupić redukcje pcv 32/20, tylko nie wiem co wtedy z zapachami z kanalizacji. Tutaj też musi być zastosowana mufa.

Redukcja-PCV-PP-fi-50x32-Katowa-Kolanowa

Link do komentarza

Ta rura w szafce idzie w dol szafki  i jest polaczona do zlewu nie mam innej opcji przeciagniecia rury do zlewu bo stoi pralka i blokuje przejscie nie ma tez zadnych przejsc w scianach szafki a ciezko by bylo cokolwiek rozmontowac by robic dziury niestety angielski tok myslenia i to jest jedyna z mozliwych opcji poprzedni najemca najwyrazniej z tego korzystal bo to jest specjalne miejsce wlasnie na zmywarke w tej malej kuchni . Moj landlord niestety sie na tym nie zna bo to bylo mieszkanie jego syna . Musze tylko pomyslu by to jakos uszczelnic 

Link do komentarza

Aaaaa... to Ty jesteś aż za Kanałem :zalamka:... to wielkich możliwości w wynajmowanym mieszkaniu nie masz...:bezradny:

Zrób najprościej, jak się da - po partyzancku prawie :icon_lol::

 

Włóż końcówkę szarego węża w białą rurę, ale tak, aby nie było załamania węża (może nadmiar wystającego węża da się wepchnąć za szafkę). przywiąż go do opaski przytrzymującej białą rurę sznurkiem jakimś, albo drutem (aby wąż nie"uciekł", jak pompka będzie wypompowywać wodę), a dookoła końcówki szarego węża doszczelnij silikonem, kitem, albo nawet plasteliną, czy modeliną...

Link do komentarza
Gość mhtyl
2 godziny temu, Agness napisał:

Ta rura w szafce idzie w dol szafki  i jest polaczona do zlewu nie mam innej opcji przeciagniecia rury do zlewu bo stoi pralka i blokuje przejscie nie ma tez zadnych przejsc w scianach szafki a ciezko by bylo cokolwiek rozmontowac by robic dziury niestety angielski tok myslenia i to jest jedyna z mozliwych opcji poprzedni najemca najwyrazniej z tego korzystal bo to jest specjalne miejsce wlasnie na zmywarke w tej malej kuchni . Moj landlord niestety sie na tym nie zna bo to bylo mieszkanie jego syna . Musze tylko pomyslu by to jakos uszczelnic 

No cóż, w Anglii nie ma sklepów z armaturą? Możesz ten wąż od zmywarki wcisnąć w tą pionową  białą rurę i taśmą izolacyjną owinąć wokół tego połączenia aby to uszczelnić.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...